Aminess -n 300 tb

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve biraycaglar tarafından 31 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    20 tane atsak anca keser nitrofull daha yüksek.3 gram protein için yetim hakkı yemeye gerek yok

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.715
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    aynen öle zaten daha yüksekte olsa değmez

a bırde su var onu hemen belırtım ıcındekı amıno asıtler normal amıno asit tabletı gıbı herseyı barındırmıyor 8 esansıyel amıno asıtı barındırıyor

yanı eaa :)

Son düzenleme: 14 Mayıs 2012
  3. erdemaydin

erdemaydin Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli "antrenör" (!)

Ortaokul düzeyindeki Türkçe'nize cevap vermem kolay olmayacak ancak ben 12 yıllık bir tıp eğitimine sahip doçent ünvanlı bir "cahil"im.
    2 haftalık kurslar ile antrenör olup steroit alarak duygu-durum bozukluğu yaşıyorsunuz. Cahilliğin cesareti ile yazılar yazıyorsunuz, nasıl olsa bir filtresi yok. En azından okuyun beyniniz de biraz gelişsin.
    EAA içeriğinin zenginliği diye bir şey olamaz çünkü esansiyel eaa'lar protein sentezinden sorumludur. Sentez durursa yıkılırlar, depolanamazlar ve üre sentezi artar ki böbrekler için tehlikelidir. Tıp tarafı beni ilgilendirmiyor diyecek kadar cahil olmanıza inanmak zor, insan sağlığı ile oynayan tavsiyeleri kulaktan dolma bilgilerle yazıyorsunuz. Yapmayın!!!

---------- Post added at 16:55 ---------- Previous post was at 16:43 ----------

Ortaokul düzeyindeki Türkçe'nize cevap vermem kolay olmayacak ancak ben 12 yıllık bir tıp eğitimine sahip doçent ünvanlı bir "cahil"im.
    2 haftalık kurslar ile antrenör olup steroit alarak duygu-durum bozukluğu yaşıyorsunuz. Cahilliğin cesareti ile yazılar yazıyorsunuz, nasıl olsa bir filtresi yok. En azından okuyun beyniniz de biraz gelişsin.
    EAA içeriğinin zenginliği diye bir şey olamaz çünkü esansiyel eaa'lar protein sentezinden sorumludur. Sentez durursa yıkılırlar, depolanamazlar ve üre sentezi artar ki böbrekler için tehlikelidir. Tıp tarafı beni ilgilendirmiyor diyecek kadar cahil olmanıza inanmak zor, insan sağlığı ile oynayan tavsiyeleri kulaktan dolma bilgilerle yazıyorsunuz. Yapmayın!!!

declorx bunu beğendi.
  4. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    @ erdem aydin; hocam neyin peşindesiniz ? mk7 supplement olarak alınan aminolardan kıyasla aminess-n'nin içeriği düşük demiş. Bu gayet net anlaşılıyor. Kim daha uzağa ç.ş yapar gibi yazmayın madem doçentsiniz.

5. erdemaydin

erdemaydin Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    EAA'ların hangisi nasıl kullanılmalı

"Antrenör (!)" MK47 arkadaşımız biraz okuyup araştıradursun ben merak edenlere biraz EAA'larla ilgili nitelikli medikal bilgi vereyim:

Malnütrisyon, tıbbi bir terimdir ve beslenmenin içerik bakımından yetersiz ve/veya yanlış olması anlamına gelir.

Temel fitness ve vücut geliştirme sporları ile uğraşan sporcularda malnütrisyon protein açısından sık görülür.

Sağlıklı bir insan kg başına 0.8-1.0 gr/gün protein almalıdır. ancak bu yukarıda tanımladığımız sporcu tiplerinde kg başına 1.2-2.0 g/kg/gün aralığındadır.

AA'lar esansiyel ve esansiyel olmayan olarak ikiye ayrılır. esansiyel olmayanları vücut sentezleyebilirken esansiyel olanları dışarıdan almak zorundadır.

Esansiyel EAA'lardan herhangi biri ve esansiyel olmayanlardan histidin ve tirozin olmazsa protein sentezi durur.

AminessN sadece böbrek hastaları için değil, malnütrisyon yaşayan herkeste yarar sağlar. Sporcu EAA'larının içeriğinin daha zengin olduğunu düşünmek yanlıştır çünkü protein sentezinde kullanılamayan EAA'lar depolanamaz ve yıkılır. Bu da üre senteziniş yükselterek böbreklere olası zarar verir. Akut böbrek yetmezliği bu konuda en sık görülen sorundur.

Sporculara bu konudaki önerim vücut geliştirme salonlarında "antrenör"üm diyen ve her türlü ürünü önerenlere itibar etmemeleridir.

MK47 tarzındaki insanlar nefroloji doçentini bu konuda "cahil"likle suçlayacak ve saçma önerilerde bulunacak kadar "cahil cesareti"ne sahipler.

80-100 kg aralığında, haftada ortalama 4 antreman yapan bir sporcu için beslenme durumu da dikkate alınarak günde 2x5 - 3x5 AminessN yeterli ve dengeli olacaktır.

Birkaç tıbbi öneride bulunarak son veriyorum:

1- THT (testosteron) hormonunuzu yüksek düzeyde tutacak her dış müdahele ileride prostat kanseri riskini yükseltir. Bu tür destekleri almayınız.
    2- Anabolizan/Steroid müdaheleleri duygu-durum bozukluğu, kardiyak arrest, karaciğer yetmezliği gibi sonlanımlara sahiptir. Kullanmayınız.

3- EAA destekleri dengeli ve ilaç ciddiyetinde değilse protein üreyi yükseltir böbreklerinize zarar verir. Bu ürünlerin bilinçli kullanımında daha önce de yazdığım gibi nefronları yormak ve böbrek taşı riskiniş artırmak dışında kanıtlanmış bir tehlike yoktur. İçerik zenginliği zırvalarına inanmayınız.

4-Protein tozları, kazein ve EAA'lar dengeli kullanıldığı sürece sizin için yeterli olacaktır. Ancak sıvı alımınızı artırmanız oldukça önemli bir detaydır.

5-Sporcuların en çok gözden kaçırdığı konu antioksidan alımıdır. Bu konuda taze meyve-sebze tüketimi, gerek duyulursa alfa lipoik asit preparatları yarar sağlayacaktır.

Saygılarımla.

---------- Post added at 17:42 ---------- Previous post was at 17:28 ----------

Hasan Ateş, tarzım irite ettiyse sizden özür dilerim. Ancak konu insan sağlığı ve bu konuda yazdığım ilk yazıdan itibaren okursanız beni daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum. Antrenörüm diyen biri tıp doktorlarını cahillikle suçlayacak kadar garip bir cesarete sahip. Her sporcu nütrisyonel anlamda risk grubunda kabül edilir. Bu ciddiyetle yaklaşmayan ve bilime saygı duymayanlara hoşgörülü olmak ve prim vermek siz sporcuların sağlığını tehlikeye atmaktır.
    Ben yukarıdaki yazımda sizlere faydalı olmayı diliyor ve bu foruma yazdığım son yazım olduğunu da beyan ediyorum.
    Saygılarımla.

declorx ve hasanateş bunu beğendi.
  6. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    pek yüce doktor insan konu aminoasitken steroid alımına nerden geldi, kullandığımı nerden biliyorsun? benim spor geçmişimi biliyor musunki bana 2 haftalık kurslarla alınmış belge geyiğini yapıyorsun? sana kimse eaa nedir ne işe yarar diye sormadı bahsedilen üründeki değerler düşük dendiki düşük sana bir kaç marka ve ürün adı veririm karşılaştığındaki değer farklarını gördüğünde söylediklerinden utanırsın. ve en muhımı de konunun basından berı recete ıle satıldıgı belırtılen bır urunu sporculara onermektesın.. bunun yerıne supplementlar var hasta olmayan kısıler ıcın ve yıne soyluyorum ıcerık farkı BUYUK!!!

bak hasanateş anlamış konu içeriğin düşüklüğü yüksekliği, senin doktor oldugunu ispatladıgın değil. tamam tamam doktorsun valla doktorsun tamam ya :D su forumda yada net ortamında yazı dılını en anlasılır ve dogru kullanan bırıyle muhatap olmaktasın madem ortaokul turkcemı bu kadar net anlamıssın senın de kafa ortaokul duzeyınde ıslıyor demektır ;) son olarak 12 yıl tıp eğitimi almışssın ben ise 20 senelik sporcuyum bunun 12 senesi profesyonel olarak altyapılarda ve a takımda basketbolla 8 senesi de vg ve fitness alanında antrenorluk, sporculuk ve yarısmacılıkla geçti, bilgine... bir de aminoasitler esansiyel ve esansiyel olmayan diye ikiye ayrılmaz, esansiyel - yarı esansiyel - esansiyel olmayan diye 3e ayrılır. ;)

KaSınTı, hasanateş ve Danny Boy bunu beğendi.
  7. erdemaydin

erdemaydin Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    değerli antrenör

Arkadaşım. Amacım seni rezil etmek değil ama sen inatla kendini rezil ediyorsun. Son kez yazıyorum (yazmayacağım demiştim ama mecbur bırakıyorsun).
    Senin yarı esansiyel dediğin şey, benim yazımda da adı geçen histidin ve tirozin (arginin) dir. Bunlar aslında esansiyel olmayan aa lardır ve protein sentezinde olmazlarsa sentez duracağı için yarı esansiyel de denir. Yani eaa'lara eşlik etmeleri zoruludur zaten yazmıştım yavaş yavaş bir daha oku. Bu bir.

İdrak edemiyorsun farkındayım ama içerik zenginliği protein sentezinde bir faktör değildir. Çünkü kullanılamayan aa lar protein üreyi yükseltir ve bu akut böbrek yetmezliği riski dahil bir çok olumsuzluğu beraberinde getirir. içerik 720 mg'den 3000'e çıkınca daha zengin içerik veriyorum diyemezsin. Üre sentezini artırıyorum nefronlara çok ciddi yük bindiriyorum demen doğru olacaktır. Bu da iki.

Bence daha fazla zorlama ve bilgi düzeyini yükseltmeye çalış. Çok zor değil oku araştır. Bana CV'ni yazmışsın tebrik ederim. Ben antreman programları hakkında ahkam kesmiyorum değil mi? Bu konuda senin yazacaklarına da saygı duyarım çünkü emek vermişsin belli ki. benim ise uzmanlık alanım bu değil.

Ancak nütrisyon bir tıp alanıdır. Sen bu ünvanı isminin altına yazarken hangi tıp diplomasına ya da akademisyenliğe dayanıyorsun? Kaldı ki bu konuda tüm yazdıkların hatalı. Konu sporcu sağlığı, insan sağlığı. Lütfen yapma. Lütfen spor öğrencilerin varsa her türlü dış destek kullanımında profesyonel, tıp diplomalı diyetisyenlere ve/veya protein konularında bir nefroloğa yönlendir. Bizler her gün onlarca hasta görüyoruz ve ne yazık ki senin yazdıklarını yıllarca dinlemiş diyaliz hastalarımız var. bu hastaların sağkalımları çok düşük. Organ bekleme listelerinde bir umut bekliyorlar. Çoğu bulamıyor ve kronik böbrek yetmezliği hastası olarak ölüyor.

Hepimiz sorumlu davranmak zorundayız. Senin isminin altına yazdığın ünvanların bazılarını yazabilmen için tıp doktoru olman lazım. Bu iş o kadar kolay değil.

Pulbiber072, declorx ve hasanateş bunu beğendi.
  8. deepblue01

deepblue01 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    harbiden okadar ugraş verip almanıza degcek bi ürün degil piayasada 60 -70 liraya amino asitler bulunuyo onları kulanın onlar bile bu ilaçdan kat akt stün dgrlere sahip

9. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    konumuz spor benim belgelerimi eğitimlerimi bağlı bulunduğum en yüksek kurum ifbb tanıyor ve bazılarını bizzat kendisi veriyor bazılarını da tr federasyonu aracılıgı ile veriyor. hala diyaliz hastası diyorsun banane güzel kardesim hastanın her türlüsünden ben burda hastayla hastalıkla ilgili yorum yapmıyorum sen nasıl sporla beslenmeyle ilgili yorum yapabılıyorsun onu da anlamıyorum, hayatının belirli bir doneminde antreman ve beslenme düzeni takip ettin mi, log tuttun mu, var mı kendinle ilgili bir tecruben bu konularda? bilgin olsun glutamine de yarı esansiyel aminoasittir. madem biliyorsun yarı esansiyelleri basta yazsaydın ayrıca. bana diyetisyen diyorsun hiç deme, vucut kitle indeksi denen sacmalığı sporcuya bile uygulayıp sen obezsın dıyebılecek kapasıtede cogu yada senin boyun su kılon su olmalı diyen cok. ha dersinki su dıyetısyen spor da yapıyor duzenlı o zaman oturur konusurum da tartısırım da. sen dahil reelde tanıdıgım tum doktorlarda niye bu unvan merakı var onu da bu sekılde detaylı acıklasan bizde asıl o zaman aydınlansak.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:24 ----------

bu arada içerik zenginliği sporcunun ihtiyacını karsılayacak duzeyde olmalıki supplementlarda bu sekılde olcek yada tablet sayısıyla dozlama yapabılıyorsun, 720den 3000e diye olayı abartarak ustune cıkmaya calısmaya gerek yok cunku bahsedılen urun sporcuya yonelık degıl ve hayatında bı spor gecmısın yok, bu konular seni aşar, sen ıyısı mı nerdeyse her hastalıga antıbıyotık yazan arkadaslarının yanına don.

hasanateş bunu beğendi.
  10. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Erdem bey diplomaniza ve tip doktoru olmaniza cok bel baglamayin vucut gelistirmede sizin tip doktoru olmaniz pek bisey ifade etmez zira ben cok tip doktoru gordum bana zararli diyip soyunma odasinda sustanon cakan..Doktorlarin sorunu bu ise senelerini vermis,internet forumlarinda insanlara bir nebzede olsa bu sporu asilamaya calisan insanlara yok cahil yok 2 hafta antrenorluk belgesiyle insanlari kandiriyor gibi ifadeler kullanmaniz bu forumda cok olan bisey gecenlerde metforminin vg'de kullanimiyla ilgili bir yazida'da doktor olan,en azindan oyle soyleyen bir uye sacma sapan ithamlarda bulunmustu bozok hocada en acik tabirle rezil etmisti arkadasi...Belki hicbirimiz bi protein sentezinin nasil gerceklestigini veya atp sentezini butun ayrintilariyla bilemeyebiliriz ama kimse (daha subat ayinda foruma katilan kimse)8 senedir bu forumda olan ve
    20 senelik tecrubesi olan bi hocamizi rezil edemez yani zaten edememissinde denemissin iste.Hany rambod'da doktor degil bilmiyorsan arastir vegasta araba tamirciligi yapti zamaninda simdi dunyanin en elit 2 sporcusunun beslenme ve antreman danismani.Vg de gecer akce deneyim ve saygidir maalesef sizde goremedigim kavramlar bunlar..Umarim ortaokul turkcemden birsey anlamissinizdir

80-100 kg aralığında, haftada ortalama 4 antreman yapan bir sporcu için beslenme durumu da dikkate alınarak günde 2x5 - 3x5 AminessN yeterli ve dengeli olacaktır. Yazmissiniz bu nasil oluyor yani onca dergi,makale,sporcu diyetisyen bu rakamlarin cok ustunu oneriyorlar.bazilari gunde 3.5 gram protein oneriyor kg basi..Tabi bu anabolizan kullanmadan cok fazla ama.sizde 100 kg lik sporcuya 3 5 gram protein yeterli diyorsunuz.Bunu aciklarmisiniz .

Son düzenleme: 22 Mayıs 2012
    MK #7 ve Karakaş bunu beğendi.
  11. KaSınTı

KaSınTı Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Spor Salonu
    konu baya sapmış off topic off topic bu takviyeyi yazdırdığımızda eczaneye kaç TL ödeyeceğiz biride bunu cevaplarsa arkadaşalr bilgilenir

Sayfayı Paylaş