Amerikan Futbolu Güç Çalışması(İn Season)

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve Ömer Alken tarafından 13 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Burada kendi uyguladığım programı ve antrenman sistemimi paylaşmak istiyorum.Gözlemlediğim kadarıyla Türkiye'de Amerikan futbolu oynayan insanlar VG parametrelerinde çalışıyorlar.Oysa NFL-NCAA-CFL oyuncularının çalışma sistemlerine baktığımızda Powerlifting-Crossfit-Olimpik Halter gibi güç ve performansa yönelik çalıştıklarını görebiliriz.Benim amacım Amerikan futbolu oynayıp kendisini bu spora yönelik güçlendirmek ve performansını arttırmak isteyenlere bir örnek gösterebilmek.Kendi uyguladığım programın mükmmel olduğunu iddaa etmiyorum.Amerikan Futboluna daha spesifik olduğunu söyleyebilirim yine de.

-Salı,Perşembe,Pazar Futbol İdmanı
    -Pazartesi,Çarşamba,Cumartesi Ağırlık Çalışması
    -Her sabah 5 set 5 tur merdiven çalışması(HIIT şeklinde)
    -Her sabah ip atlama 10-15 dk

Cumartesi
    Front Squat 5x8-10
    Clean and Jerk 5x2+1
    Clean Pull 3x6-8
    Bench Press 5x5
    Barfiks 3 set

Pazartesi
    Front Squat 5X8-10
    OH Press 5X5
    Snatch Pull 3 x 6-8
    Lunge+Romanian Deadlift(düşük ağırlıkla) süper set 3 X 8
    Barfiks 3 set

Çarşamba
    Front Squat 5 X 8-10
    Deadlift 5 X 5
    Bench Press 5 X 8
    Hang Clean 3X3
    Row 3 set

Programda görüldüğü Row,Latt Pull Down,Upright Row gibi çekiş hareketleri yok.Bunun nedeni Amerikan Futbolunun spesifik olarak bu egzersizlere ihtiyaç duymamasından.Gereken Pull egzersizleri Clean,Snatch,Deadlift gibi büyük campound hareketleridir.Bunlara ek olarak safece barfiks ve row yaparak omuz sağlımızı ve postürümüzü korumuş oluyoruz.
    Görüş,öneri ve eleştirilerinize açığım.

PatatesAdam, abseto ve Pink Zeppelin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş