Amazondan ekipman sipariş vermek hakkında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 13 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Arkadaşlar , amazondan bar kalınlaştırıcı alıcam.Ama satıcı 49 dolar üstü kargo ücretsiz diyor , alcağım ürün 40 dolar , 2. bir ürün alıcam yanına anladığım kadarıyla ama bunu farklı bir satıcıdan yapmam durumunda yine kargo ücretsiz mi olur?Daha önce amazondan alan varsa süreyi felan ne kadar zamanda geliyor ve para ödemeyi anlatırsa çok iyi olur.
    Bu alıcağım ürün: yazıyor
    Sale: $39.95 & FREE Shipping on orders over $49. Details ( 49 dolar alırsam bedava kargo

amazon.com/Alpha-Grips-3-0-Ext…Alpha+Grips+3.0+-+Extreme
    Buda ikinci alcağım ürün

amazon.com/Inzer-Iron-Wrist-Wr…eywords=inzer+wrist+wraps

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    bahsettiğin durumla ilgili bilgim yok ama aliexpress'te kargo ücreti almıyorlar , oradan almanı tavsiye ederim.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ürün Ebay ve Amazon'da varda aliexpresste çok arattım bulamadım.

4. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Farkli satici ise kargo ucreti ayri ayri odersin

Linklere baktigim kadari ile her iki urunde farkli saticilarda bu durumda kargo ucretleri ayri olur..

Amazondan kargonun gelis suresi yaklasik 12-30 gun,15 gunde gelmisligi de var..

Amazonda hem amazonun kendi sattigi urunler var hem de binlerce saticinin sattigi urunler var

Odemeni kredi karti ile yaparsin ,para amazonda askida kalir,saticinin hesaba aktarilmaz,urunun gelmemesi,gumruge takilmasi veya kusurlu olmasi durumunda once satici ile satici cozmezse amazon ile iletisme gecip para iadeni alabilirsin

Musteri memnuniyeti konusunda son derece titiz bir sirket amazon, sahsen Turkiyedeki hicbir alisveris sitesinde paltformunda bu hassasiyeti gormus degilim...

Akay ve SiR_Arawn bunu beğendi.
  5. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    ne e-bayden ne de amazonun birleşik devletler sayfasından birşey alınmaz, sebebi kargo ücreti acayip fahiş gelir. Aliexpress malum çin sitesi fake üründen geçilmiyor.

En güzeli ebayin co.uk domainli birleşik krallık versiyonundan almak. Zira free shipping bulmak kolay, free olmadığı kargo ücretleri normal düzeyde, ve hatta bazı pahallı ürünlerde gümrük vergisini site üzerinden ödeme imkanı bile var.

Yaklaşık 80-90 kalem ürün getirmişizdir, hiç sıkıntı çıkmadı diyebilirim, çıktığında bile çözme niyetiyle yardımcı olunuyor.

Mobil aplikasyonu da çok kullanışlı, tüm fiyatları tl olarak görebiliyorsunuz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

SiR_Arawn bunu beğendi.
  6. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Nasil fahis oluyor ,defalarca alisveris yaptim,7-8 dolar topu topu kargo ucreti var..

Bircok marka saat burda saat$saatte 1000-1500 liraya satilirken 400-500 liraya amazon garantisi ile sertifikali sekilde geliyor ki buna kargo ve gumruk ucreti eklenince bu paraya geliyor..

Yanlis yonlendirme yapmayin..

Bir ornek

http://www.amazon.com/gp/aw/d/B0085...atches+men&dpPl=1&dpID=51Dx7aJe-EL&ref=plSrch

Bu saatin kargo ucreti 5.89 dolar,gumruk ucreti 18 dolar,toplam maliyeti 116 dolar yaklasik 350 lira

Saat$saat satis fiyati 700 lira

Arti gumruk ucreti de amazon tarafindan geri iade ediliyor buyuk oranda..

7. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Ben us tabanlı amazon yerine uk tabanlı tercih edin dedim sadece. Vg ürünlerinde özellikle desi yükseldiği için 40 dolarlık ürüne 120 dolar kargo çıktığı oluyor.

Zarfta gelebilecek saat örneği ve "yanlış yönlendirme yapmayın" vurgusu ise takdire şayan.

8. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Saatler zarfta gelmiyor kibrit kutusunda geliyor!

"Ne e bay dan ne amazondan (com)birsey alinmaz"

Bu cumle sizin

Bal gibi cok ucuza orjinal saatler 3 te bir fiyatina alinir

Zarfla saat geliyo dendikten sonra zaten bu basliga yazmaya da gerek yok neyse..

9. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Yahu tamam saat Türkiye'den ucuza alınır ama saat isteyen mi var şimdi. Konu vg ekipmanı ve benim vurgulamak istediğim usps ve royal mail arasındaki fark. Hepsi bu.

Saatde pek ala airmaille(vurgu yapmak istediğim nokta freeshipping, yanlış ifade etmiş olabilirim kusuruma bakmayın) gelir, hatta replikaların hepsi öyle gelir. bench masası gelir demişim gibi davranıyorsunuz :)

Son düzenleme: 15 Nisan 2016
  10. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Gercekten merak ettim simdi,yurtdisindan baya alisveris yapan biriyim,amazon co uk de bir kere fiyatlar euro uzerinden yaklasik 3.3 lira,amazon.com da fiyatlar dolar uzerinden ve 2.9 lira

Simdi bile bircok urunu karsilastirdim amazon.com da 90 dolar urun amazon.co.uk da 110 euro,hem kur hem fiyat farki var

40 dolarlik urune 120 dolarlik kargo nasil oluyor varsa ornek bakalim..

Usps kargo amerikan devlet kargosu(ptt kargo tarzi birsey)fiyatlari da hayli ucuz ki cogu saticilar usps ile gonderilerini yolluyolar..

Saatler hava yastigi ile korunakli sekilde sandiginizdan buyuk kutularda geliyor

Saatmi isteyen var diyorsunuz;yurtdisi alisverisi neden yapiyoruz ucuz oldugu icin ya da cok dusuk ihtimal ulkemizde bulunmayan urunler icin..

Yurtdisi sitelerden ozellike amazondan alinacak en karli alisveris saatler ve parfumlerdir,3 te 1 fiyatina ..
    parfum yasak oldugu icin saaatlerden ornek verdim.

5-10 dolarlik kabloydu,prizdi ,dugme igne boncuk alacak da aliexpressden alir zaten..

11. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Öncelikle birşey alınmaz ifadesi maksadını aşıyor, ve yanlış yerlere gitti, orada hatalıyım, onu geri alayım.

Sizin alışveriş alışkanlıklarınız ile benimkiler farklı, ben genelde co.uk de fatgripz, yüksek seviye el yayı, cable crossover için makara gibi aliexpressde bulunmayan(ya da taklidi bulunan) ürünleri temin etmekte kullandım, replika saat almışlığım çoktur ve bildiğiniz naylona sarılı geldi hepsi, siz orjinal ürün aldığınız için size kutularda geliyordur haliyle.

Farkına vardığım İkinci hatam ise uzun süre co.uke alışınca .comdaki değişimleri farketmemem olmuş, şu tartışma esnasında baktım bayağı bir freeshipping opsiyonlu ürün var. Önceden uspsin enternasyonel gönderilerinde free shipping opsiyonu çok yoktu, dolayısıyla royal mailde bulunca ben ve arkadaşlarım oraya yığılmıştık. Yani eskide kalmışız :)

Gece gece sizi yordum kusura bakmayın. Yeni birşeyler öprenmiş olduk.

Bu arada onlar euro değil pound, yani daha beter ;)

Teşekkür ederim,

SiR_Arawn ve servet dağlı bunu beğendi.
  12. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Fat gripz Extreme mi aldınız , usta ne kadara geldi , benim alıcağım ürünlerde Bar kalınlaştırıcı ve powerlifter bilekliği..Dediğiniz gibi free shipping arıyorum ama 2 farklı satıcıdan alınca free shipping olmuyor galiba?

13. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Yok extreme değil standart mavilerden aldım, o bile yetti, extreme kavranmaz vallaha :) Hatırlamıyorum şimdi ama az birşey ödemiştim ama free değildi.

Doğru olmaz, gittigidiyor konsepti olduğu için bir satıcının başka bir satıcıyla alakası olmuyor. Tek elden değil yani. Aynı satıcı için geçerli olabilir, sadece Amerika için de geçerli olabilir öte yandan. Yine aynı satıcıdan bir ürün alıp yani sepeti 10 dolar daha şişirip free shippinge getirmek sizin için en iyi ihtimal olur.

İki ürün de Iron Bull Strength ürünü dolayısıyla o bahsettiğimiz sisteme denk geliyor.

Ama satıcı Türkiye'ye gönderim yapmıyor herhalde. Önceden yazdığım gibi .com deneyimim çok yok.

Son düzenleme: 15 Nisan 2016

Sayfayı Paylaş