Aman dikkat, sıcak hava + havasız salon + nemli ortam + kaygan zemin

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve deathlifter tarafından 17 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Benim gittiğim gibi dandik salonlarda ne klima var ne düzgün havalandırma. İçerde 20 kişi olunca sıcaktan ortalık nem oldu aynalar buharlandı sauna gibi oldu salon. squat falan yaparken yerler kayıyordu zaten lunge zorlaşmıştı. ben de dedim bari o zaman leg press i ağır gireyim. bir girdim makineye, kolları bir çevirdim, tam o sırada öyle bir kaydı ki ayak, fayans gibi kayıyormuş meğerse ayakları konan yer, son anda toparladım değilse 320 kilo iniyordu aşşağı, direk eşşek cennetine gidiyorduk.
    Aman diyim aklınızda bulunsun, aynı durum ayakta french press, hack squat gibi ayakların destek aldığı hareketlerde olabilir kalitesiz salonlarda iseniz dikkatli olun.

jimraynor, 'Tuna ve zoparrat bunu beğendi.
  2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Gecmıs olsun deathlifter, gercekten boyle saglıksız ortamlarda cok daha dıkkatlı olmak lazım.. Hatta dıkkatınde otesınde sans lazım..
    Dedıgın gıbı french press yapılırken bır ayak kayması olsa dusunemıyorum durumu, ıyı yırtmıssın senın durumda fenaymıs..

3. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Peki bu durumu salon yönetimine söyledini mi? Onların bu konudaki düşünceleri nedir? Orda ciddi bir sakatlanma olsaydı sizle iliglenecekler miydi?

4. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Katılıyorum. Nefes alcak oksijen yok ve cok sıcak hareketin yarısında tıkanıyo insan oksijensizlikden, havasızlıkdan, sıcaktan vs. hareketler tam yapılmıyor. Bizim salon yine serin kılıma, havalandırma filan açıyorlar ama yinede zorlanıyor insan.

5. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Klima olmayan kalabalıktan çalışılmayan ve hijyenin olmadığı salonlar. Bunlara niye gidiyorsunuz elinizde alternatif mi yok?

6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Olabilir jimraynor, alternatıf yoktur belkı..

Ama soyle bır durumda var, bende klımalı salonda degıldım ama havalandırma ıyıydı..

Veya su da olabılır, oyle ortamların ayrı bır hardcore havası oluyor hocası ve calısan kesımı saglamsa..

7. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    insanın çalışma istegi kalmıyor oksijen konusunda sıkıntı çekiyoruz.

8. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    alternatif var da uzun süredir aynı salona gidiyorum arkadaşlar yüzünden bırakamıyorum. bayağı samimi bir ortam oldu daha pahalı yerlere gidebiirim ama arkadaşların imkanı kısıtlı aslında çoktan bırakmam lazımdı.

9. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Özellikle sauna olayına dikkat etmekte fayda var. Ağır idman veya fiziki işlerden sonra bu sıcakta birde saunaya girmek tam bir cinayet olur.

Sayfayı Paylaş