ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDİN

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve yazıkbana tarafından 1 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. yazıkbana

yazıkbana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    20yaşındayım 174 boy 140 kiloyum spor salonuna başlayacağım abilerim kardeşlerim lütfen teknik ve psikolojik olarak yardımlarınızı bekliyorum önerilerinizi tavsiyelerinizi merak etmeyin forumu tek tek konuları okuyorum benim gibi obeze yardımcı olun lütfen

2. orhan kalayci

orhan kalayci Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Şimdi kardeş kilo alma ve ya vermenin temel mantıgı kalori miktarıdır.Şimdi sen günlük ihtiyacın 3000 kcal(kalori) desek eger sen bir hafta 2500 kcal alrsan ortalama 3 kilo ladar verirsin 1 haftada o yüzden düşük kalori almalısın eger kalori hesaplama ile uğraşmak istemiyor isen yemeklerden yarı aç kalkacaksın yemek yerken bol bol su iç, içki karnın şişsin ozaman az yersiz ,diger bir husus yemegi hızlı yeme yavaş ye çünkü mideye giren besin 20 dk sonra beyine sinyal yolluyor eger sen 20 dkda abanırsan yemegi beyine sinyal yollayana kadar yersin.Hayatından abur cuburu çıkar neden? sen 1 kase kuru fasulye 1 tabak pirinç yesen orttalama 300-400 kcal alırsın ama bir paket tutku yesen içinde 10 tane var 510 kcal alırsın hem besin degeri yok hem tok tutmuyor hem kalorisi fazla.Akşamları çorba iç bir hafta farklı farklı 2-3 kase çorba iç ekmegi olabildigince kes çorbanıın hem kalorisi az dene 1 hafta sık dişini .Başlamak için mükemmel olmayabilirsin AMA mükemmel olmak için başlamalısın.

3. yazıkbana

yazıkbana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeş ilgin için çok teşekkür ederim yemekte kendimi tutabiliyorum az yemeye alıştım fakat tek sorunumun hareketsizlik olduıunu farkettim ne kadar az yesemde hareket olmayınca olmuyor 3 yıldır 135 140 kiloda gidip geliyorum ne veriyorum ne alıyorum yemeğimide aşırıya kaçırmıyorum bu zamana kadar spor denemem olmadı inşallah işe yarar herşeyden önce sağlığım için yapmalıyım bunu nefes alamaz hale geldim bu yaşta ruh halimi çok etkiliyor içimi bi nebzede olsa dökmek için katıldım bu foruma tekrardan teşekkür ederim

4. Mohicans

Mohicans Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bence bu seviyedeysen bi diyetisyenden yardım almasın yanlış yaptığın kendini aç bıraktığın sürece daha da zorlanacaksın en iyisi bir diyetisyene danış hiçbir şey sağlığından önemli değil

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Genc, kilon boyun dedigin gibiyse, yemekten kisma ile problemin de yokmus.. once gunluk 1 saatlik yuruyuslerle basla, 10-15 kilo verdiginde hafif tempo kosulara baslarsin..
    Sonra zaten kendini daha hafif ve enerjik hiseedeceksin, tercihine gore aktif bir sporla devam et

Fitness olur, futbol olur, basketbol, powerlifting, yuzme vs vss.. ne en cok hosuna giderse

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

yazıkbana bunu beğendi.
  6. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    sporda senin gibi arkadaşım vardı 174cm boyunda 140 kg di şaun 80kg ama deri sarkıkları var çok fazla 3 yılda indi 80 ne

Sayfayı Paylaş