Alkolden sonra spor

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve yeye tarafından 26 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. yeye

yeye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    En başta alkol ve sigaranın sağlığa ve bu spora olan zararlarını biliyorum. O yüzden asla tüketme gibi mesajlar atmazsanız sevinirim.

Çok alkol tüketen biri değilim. Birkaç hafta belki de ayda bir tüketirim piiz olacak kadar. Benim sorumsa alkol tukettigim gun yaptığım spor tamamen boşuna gider mi ya da alkoldan sonraki gün spor yapmam boşa mı onu merak ediyorum. Alkol tukettigim gün ve ondan sonraki gün antrenman yapmam bir sıkıntı oluşturur mu?

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Az miktarda alırsan, faydası bile olur alkolün. Bu konuda yapılmış uluslararası bilim dergilerinde yayınlanmış makaleler okumuştum ama adreslerini unuttum. Bulursam eklerim.
    Ama sigaradan uzak durmanı tavsiye ederim. Hatta hayatından çıkar.
    Ben 20 yıldan fazla süredir 3-4 değişik sporu yaparım ve 2 günde bir birkaç kadeh alkol alırım. Şu zamana kadar tek bir olumsuzluğuna hiçbir testte raslamadım. Spor günü de alabilirsin. Ama öyle şişeleri devirme.
    Kalp krizine neden olabilir. Bir kadeh hadi bilemedin iki kadeh...

3. yeye

yeye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Sigara kullanmıyorum nerdeyse 1 yıl oldu bırakalı. Ama arada bir içki içiyorum, içtiğim zaman da şişeleri deviyorum ne yazık ki ama sık olmuyor bu tabi.

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    alkol fazla ve sürekli tüketildiğinde kan şekeri dengesini bozar, uzun vadede insülin direncine sebep olur... bu genel bir bilgi. (sık sık, fazla miktarda tüketim ve uzun vadeden bahsediyoruz

Ayrıca ergo-log'da bir araştırmada, özet ve basit anlatım olarak; alkolün kandaki testosteronun kullanımını olumsuz etkilediği belirtiliyordu.

5. yeye

yeye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Peki sık sık olmadığı sürece bir sıkıntı olur mu? Demek istediğim ayda bir kere biraz fazla miktarda (sarhoş olacak kadar) tüketmek aynı insülin direncine ve diger bozukluklara sebep olur mu?

Ayda bir kere içiyorumdur onda da 4-5 şişe yüksek alkollü bira oluyor genellikle.

6. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    yok bahsedilen durumlar belki çok daha yüksek miktarlar ve sürekli tekrar eden uzun kullanımlar. Define olmak gibi bir isteğin yoksa bence sorun olmaz.

yeye bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş