Aklıma Takılan Bazı Noktalar

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Matizola tarafından 17 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Matizola

Matizola Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhabalar, yaklaşık 4-5 aydır spor salonuyla haşır neşirim ve beslenme konusunda kendime dikkat ediyorum. Siteyi ise uzaktan 1 aydır detaylı bir şekilde takip etmekteyim. Bugün itibariyle üye olup ilk mesajımı yazıyorum, umarım devamı gelir. Bu sitenin ve internetin bana büyük katkıları oldu spor, beslenme ve özellikle yağ yakımı konusunda fakat diğer yandan da bazı konularda kafamın karışmasına neden oldu. Bunlardan bahsetmek isterim aydınlatabilirseniz sevinirim. 21 yaşında, 1.75 boya ve şu an için 79 kiloya sahibim. (Başladığımda 84 idim.)

1) Yağ yakımı konusunda kardionun önemi aşikar. Mide boş sayılırken yaptığım 35-40 dakikalık kardio'dan sonra kilo vermek isteyen birisi olarak nasıl beslenmeliyim? Neye daha çok önem vermeliyim?

2) Kardionun yanında ağırlık çalışmasını da beraber götürmeye çalışıyorum. Fakat hem genetik hem de futbol ve bisikletle haşır neşir olduğum için basenlerim kalın ve kaslı. ( Kalçamda ve göbeğimde biraz sorun var vücudumda ). Ben squat gibi lunge gibi hareketleri yaparsam program dahilinde ya da kardio için bisikleti tercih edersem, özellikle bacaklarımın üst tarafı git gide kalınlaşıp görüntümün iyice bozulmasına yol açar mı? Bu hareketleri es geçersem de sıkıntı yaratır mı?

3) Kilo sorunu olmayıp sadece vücut geliştirmek isteyenler için protein çok önemli bir rol oynarken, sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler için proteinin ve karbonhidratın önemi ve yeri nasıl olmalıdır beslenmede?

4) Zamanında ve şu an sporla fazla haşır neşir olmamdan dolayı kalıplı bir vucuda sahibim çok yağlı ya da çok kilolu değilim. Amacım yaklaşık 5-6 kilo daha verip, biraz daha kaslanmak. Sizce protein tozuna gerek var mıdır bu süreçte ? Aşırı kalıplı olmak istemiyorum hoşuma gitmiyor. Yağları eritebildiğim kadarıyla eritmek ve bu süreçte de düzgün bir şekilde kaslanmak istiyorum sadece.

5) Acıktığım zaman Eti Lifalif tarzı şeyler tüketmek mantıklı geldi araştırdığım kadarıyla. Tok tutar beni ama kilo almama da sebep olur mu? Bazı mesajlar kafamı karıştırmıştı bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Biraz karışık oldu sorular ve konular kusruma bakmayın. Teşekkür ederim şimdiden.

eyup.dede bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş