Acil yardim lütfenn. nefes darlığım var.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Kplnnn tarafından 14 Nisan 2017 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Kplnnn

Kplnnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    28 yaşında 64 kilo bir bayanim diyet ve sporla hem kilo verip hem sıkılasmak istiyorum. 10 gundur fitness yapiyorum. Fakat son 3 gundur nefes darligindan ölecekmisim gibi hissediyorum. Bugun artik dayanamayip acile gittim. Ekg ve akciger filmi cekildi sorun olmadigi soylendi. Ailede kapl rahatsizligi var diye korkmustum. Yakin zamanda kontrol icin kardiyologa da gidecegim.Daha oncede sporda hic boyle bir sıkıntı olmadi. Lutfen bu durumla ilgili bir bilgisi olan bana yardim edebilir mi? Spor yaparken dogru nefes alamadim mi oyuzden olabilir mi ?

2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Spor geçmişiniz vücudunuzu tanımanıza imkan verecek kadar uzun değil. Bu aralar grip salgını da var, akciğerlerinizde mukus salıgısı bile oluşsa nefes kapasitenizi düşürür. Tempoyu yavaş yavaş arttırarak ilerleyin.

3. Kplnnn

Kplnnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Nisan 2017 ---
    Cok amatörum zaten spor gecmisim yok denecek.kadar az. Bu durum gecici midir sizce? Bugun hic gecmedi mesela. Boyle devam ederse sporu birakacagim ve birakmakta istemiyorum.

4. Göki78izm

Göki78izm Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Bu nefes darlığı normal zamanlarda da oluyor mu? Spor yapmadığınız mesela gece yatarken, stres ve baskı altında kaldığınızda, kötü haber aldığınızda?
    Bu nefes darlığı normal zamanlarda da oluyor mu? Spor yapmadığınız mesela gece yatarken, stres ve baskı altında kaldığınızda, kötü haber aldığınızda?

5. tifo

tifo Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    benim kiz kardesimde de vardi kalbim carpiyor göğsüm daralıyor diyodu ekg eko cekildi kalbina cihaz takildi 24 saat kayıt altına alındı sonuç hiç bişey,Muhtemelen stres ve baskıdan dolayı olmustu sizde de bu sebeplerden dolayı olabilir tabi bir kardiyologa gidin ama bu yasta genetik bir hastalık yoksa biseyiniz yoktur.Kendinizi rahat hissedin

6. Kplnnn

Kplnnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cok tesekkur ediyorum. Kendimi sporda fazla yordum galiba oyuzden oldu benimde. Tekrardan teşekkürler
    Bu gune kadar hic olmadi. Uzuntu ya da stres durumlarinda hic olmadi. Bugun mesela spora gitmedim ama sabah uyandığımdan beri var hic geçmedi.

7. Göki78izm

Göki78izm Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Nefes darlığı spor ile bir alakası olacağını düşünmüyorum, spor aksine oksijenlenmeyin arttırır. Sorununuz alerji olabilir, ciğer kontrolleri yapıldı demişsiniz acil de onda da bir sıkıntı olmadığına göre psikolojik olabilir, eğer içiniZe atan bir insan iseniz, ufak şeyleri kendinize dert ediyorsanız panik atak krizleri olabilir. Bi yerde patlak veriyor bu ataklar. Bazen iyi olur bazen biraz daha kötü olabilir. Kalp ile ilgili olsa fark edilirdi tahminimce, ama yine de kardiyolog kontrolleri yapsın efor testi, eko ve ultrason ile damarlara bakılabilir ama bunun içinde yaşınız çok genç. Gerekli kontrolleri yaptırdıktan sonra biraz daha içiniz daha rahatlar diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş