Abilerim lütfen girin yol gösterin

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve dembaba28 tarafından 12 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    11.sınıfa gidiyorum. Fitnessa başlamak istiyorum ancak ailem izin vermiyor. Sebebi ise sağlık lisesinde okudğum için seneye staja gideceğim ve yeterince ders çalışamayacağım. Bu yüzden beni kursa göndermek istiyorlar. Okul 3 buçukta bitiyor (9 ders) 4 de kurs başlıyor 7 de kurs bitiyor hafta içi hergün. Haftasonu ise 9 dan 2 ye kadar. Bütün günlerim doluyor malesef ve yemek yemeye bile vaktim kalmıyor eğer kursada gidersem . Zaten ailevi sıkıntılar var, sevipte açılamadığım kız var,zayıfım tip desen yok :) bunları yazarken yarınki sınavları düşünüyorum o ayrı dert . bide üstüne bu eklenince harbiden psikolojim bozulmaya başladı. Aramızda tecrübeli,görmüş geçirmiş abilerim vardır diye bu konuyu açıyorum.Her türlü fikir,eleştiri vs. açığım. Şİmdiden saolun

2. azyzzman

azyzzman Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kardeşim aynı yaştayız :) benimde sevipte açıklayamadığım bir kız vardı ve açılmadığım için kız başka birisiyle konuşmaya başladı ve aççıldığım zaman sadece sevdiğimi öğrenmiş oldum. Yani beklersen başkalarına fırsat verirsin. Bunu düşün.
    Spor salonuna gideceğin günde 1 saat haftada 5 6 gün max. Yani bence yapabilirsin sonuçta tam anlamı ile bilmiyorum. Beslenmene okulda kursta da devam edebilirsin. Örneğin ben her gün okula 4 tabak makarna götürüp yiyorum ve 3 lt ye yakın su içmeye çalışıyorum. Ama eğer spor salonuna hiçbir şekilde gidemezsen internetten vücut ağırlığıyla yapılan antreman hareketlerine bak. Hafta içerisinde günlere dağıt (kol günü göğüs günü sırt günü bacak günü) ama sırt çalışmak için barfiks demiri gerekiyor. Eğer spor salonuna da gidersen evde de çalışırsan kesinlikle beslenmene dikkat etmelisin. Bunu sen denemelisin herkesin vücudu çok farklı tepki verebiliyor çünkü. Günde 8 saat uyumaya özen göster. Ve tip genetik ile alakalı yapabilecek birşey yok. Zayıflığını beslenme ve antreman ile halledebilirsin. Başarılar :)

3. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Eğer spora gitmediğin zamanları adam akıllı ders çalışarak geçirecek biriysen SPORA GİTME. Üniversite sınavın sonucunda gireceğin üniversite bütün hayatını etkileyecek oysa spora sağlıklı olduğun her vakit başlama şansın var.
    Bana kalırsa ne kız ne spor yap otur ders çalış. Şu an o senin KLİŞE büyüklerin gibi konuşuyorum biliyorum ama emin ol üniversitede çok daha iyi bir kız bulursun, spora ayıracak bütçende zamanında bol olur.

Bazı şeylerin önemi bazı yaş aralıklarında fark edilemiyor, fark edenler veya kendisinden tecrübeli insanların dediklerini analiz ederek uygulayanlarda ileri ki yaşamlarında çok başarılı oluyor.

4. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Valla çok seviyorum öyle böyle değil. Aynı sınıftayız bide 2 sıra önümde oturuyor onu izlemekten,düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum. Ama sanırım açılamayacağım çünkü kabul etse ders,spor falan umrumda olmaz sanırım :) Reddederse ki büyük ihtimalle reddeder moral bozukluğuyla yine birşey yapamam. Ayrıca vücut ağırlığıyla ilgilendim daha önce iyi tepkide aldım fakat salon disiplini oluşmuyor malesef. 2 set girip youtubadan video açıyorum bi bakıyorum 10 dakka geçmiş :D
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Kasım 2018 ---
    Hayatımda oturup harbi 2 saat ders çalıştığımı hatırlamam aklım hep başka yerlere gidiyor. Teog da bile sırf annem kızmasın diye cevaplarını arkadan bakıp çözerdim soruları kendimi kandırıyorum güya :D O azmi hırsı kendimde bulamıyorum fakat kursa gitsem 12 saat yine dayanamam ayrıca kurs 6 gün. Benim planım test kitabı alıp konuyu önce youtubedan izleyip sonra çözmek her ay deneme alıp çözerek kendimi geliştirmek. Eğer böyle yaparsam spor yapmayada vaktim kalır bazı şeyleri düşünmeyede :) Allah büyük inşallah doğru yoldayımdır

azyzzman bunu beğendi.
  5. Sporcuozden

Sporcuozden Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Derslerin senin önceliğin olmalı.

6. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Senin durumunu çok uzun zaman önce bende yaşadım bir süreliğine. Şimdi durumu sana şöyle açıklayayım :

Şu an büyük ihtimal kafanda bir meslek yok, ileride bundan 4-5 sene sonra kafanda bir meslek oluşacak tabi bu fikir oluşana kadar çoktan bir üniversiteye girmiş olacaksın. Diyeceksin ben avukat olmak istiyorum-ben doktor olmak istiyorum-ben mühendis olmak istiyorum ee olacaksın da nasıl olacaksın ? Tekrar sınava girip o bölümü kazanarak. Ama şöyle bir sıkıntın var zamanında sen derslerini sıkı tutmamış biri olarak diploma notun dolayısıyla ek puanın düşük olacak seni yerleştirmede çok geriye atacak. Ek olarak dönüp bakmadığın derslerine birde üniversite dersleriyle birlikte çalışmak durumunda kalacaksın ki 4 senelik lisedeki eksiğini 1 senede gidermeye çalışacaksın ki büyük ihtimal gideremeyeceksin.

İstemediğin bir bölümden mezun olunca 25-30 sene istemediğin bir mesleği ve mesleği sevmediğin için berbat bir meslek çevresi kazanacaksın. Ve 25-30 sene böyle geçecek.(Berbat bir bölüm ile hiç işe giremeyedebilirsin o daha kötü.)

Lisede çıktığın kız seni 1-2 sene sonra seni unutacak sonrasında sen "ben bu 4 seneyi geri nasıl toparlayacağım" derken, zamanında çalışmış üniversitedeki arkadaşların sevgili bulacak onlarla kafeye gidecek, sevgilileriyle-arkadaşlarıyla birlikte çalışarak güzel bir 4 sene geçirecekler. Senin için ise 4 senelik bir kabus olacak(En iyi 2 sene, eğer 2 senede başka bir bölüme geçebilirsen tabi)

Kurs mevzusuna gelirsek: Çalışma disiplini olmayan bir adamın internetten düzenli çalışarak gelişmesi düşük ihtimal. Ama şöyle bir yol göstereyim:
    İnternetten çalış konularına sorularını çöz ama dershane veya kursların yaptığı haftalık deneme sınavlarına gir. Deneme sınavlarında istediğin net artışını görebiliyorsan sorun yok, göremiyorsan seni disipline sokacak bir kurum veya hoca lazım(özel ders)

VE MUTLAKA AMA MUTLAKA BU SAYFAYI FAVORİYE AT, 1 SENE SONRA 2 SENE SONRA VE 3 SENE SONRA DÜZENLİ OLARAK GEL OKU BU MESAJI :)

7. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    abi resmen içimi okudun ya :) Yazdıklarının hepsi doğru benim kafamdakide her ay denemeye girip net yükseltmekti zaten. Kız mevzusuna gelicek olursak; kızla 1 haftada 5 dkka bile konuşmuyorum konuştuğum zaman kekeme oluyorum kelimeler ağzımdan çıkmıyor resmen o denli heyecanlanıyorum çaktırmamaya çalışıyorum falan :) Kabul etmez zatende etse bile ne dese yaparım,durmadan onu düşünürüm falan iyice sıkıntıya girerim. inşallah güzel bir meslek kazanıp bundan 5-10 sene sonra açılırım tabi evlenmesse :))

Son düzenleme: 14 Kasım 2018

Sayfayı Paylaş