1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

abilerim 15 yasındayım elestirilerinizi bekliorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve lion-@heart tarafından 22 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

1. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    sustum ;)

2. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    cok güzel kasli,atletik bi yapin var.vücut gelistirme sporu icin idealsin.10 aldiginde cok güzel olacagina inaniyorum.yolun basindasin,,sonuna kadar devam ,uper ,uper ,uper

3. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Bomberman :p harbi senin kafa karısmış azcık, daglara cık koş azcık... Karasan'ı yakalarsın oralarda , 5 k kosuyor hergün oralarda o ;)

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Yalnız acele etsin, mesafe 7 kilometreye çıkmak üzere, yetişemiyorum, dalağım şişti gibi sızlanmalar dikkate alınmayacaktır :D

5. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Selam ,

Senın yasındayken halımı hatırlıyorum, bende babamın tesvıkıyle evde ufak tefek calısmalara baslamıstım, sonra dersler yuzunden annem bı sure engel oldu , bırde cevreden gelen halter body boy uzamasını engeller lafları yuzunden bı sure ertelemıstım.

Aslında denılen dogru, omurılıge agırlık bınen her hareket bu yaslarda zararlıdır, flexorun bahsettıgı hareketler ve bunun dısında aklına ne gelırse. Ancak sınırsız olarak yapabılecegın bazı calısmalar var, bu calısmalar sana ılerısı ıcın saglam bır altyapı saglayacaktır. Evde kendı uygulamıs oldugum bazı hareketler bunlar;

1.Sınav- body oncesı en etkılı hareket,genıs goguse, dar tutus trıcepse yarar
    2. konsantrasyon curl ve trıceps ıcın paralel bardıps, bunu yapmak ıcın yemek masası ıle bufe arasına gecıyordum
    3. Her turlu karın hareketı ozellıkle cakı
    4. barfıks-
    5. bır tahta cubuga ortadan delerek kalın bır camasır ıpı sarıyorsun bunuda 3-4 kg lık bır agırlıga baglıyorsun, kolları ılerı uzatıp tahtayı dondurerek ıpı sarıp agırlıgı yukarı cıkarıyorsun, sonra tersını yapıp asagı ındırıyorsun, bır sarıp bırakma bır set,
    ıstedıgın kadar yap, kıloyu arttırma , hafıf gelınce ıkı kere, uc kere aralıksız sar bırak, bu hareket ıle bılek guresı altyapısı saglarsın.
    6.duvara sırtını verıp yavasca oturur gıbı duracak sekılde ınıp bellı bır sure orada durmak, tıtremeden 2 dk kadar durana kadar.
    7. calf ıcın ayakta tek ayak parmak ucuna kalk

6. chemicalburn

chemicalburn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardesim sen eniisi 2 3 sene fln bu sporu yapma cunku bu yaslarda yapılmaması gereken bı spordur bu ... bı kaç sene bekle bu arada 10 15 kılo fln al 18 yasına geldıgınde basla... bence vucudun bu arada fena deıl elverıslı sadece kılo eksık onuda halledersın...

7. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    karasan ben orta 1´e giderken haftada 4-5 kere 10 kilometre kosuyordum... :lol: ama su anda kondisyon berbat. 7 kilometre kosabilirim tabii ki ama yavas tempoda o yüzden belki sana yetisemem... bu sigara beni öldürecek. :?

bu arada lionheart bükme yayi (böylemi deniyor bilmiyorum) ile bilekleri falan gelistirebilirsin fazla zorlamadan... birde su gerilen yaylar varya gögüs icin onlardanda kullanabilirsin. bunlarin kemik gelisimine negatif bi etkisi olmaz degil mi arkadaslar? saygilar.

8. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Karasanın anlattığı herşeyi ben uyguladım kendime çok da güzel bir altyapı oluşturdum kendime ve 1senedir de profesyonellerin kontrolünde yapıyorum...Bence kesinlikel kendi ağırlığınla yapabileceğin hareketleri yap süper olur.DEvam et sakın bırakayım deme ama salona da para verme.Bu arada her gün koş.Haftanın 6günü koş 1günü dinlen.5km koşman gerekir mükemmel güce sahip olursun bacaklarda.Yazında denize gittiğinde hiç yorulmazsın hem.Ben kilo alıcam die koşu antremanlarını bıraktım.Felaket yoruluyorum şimdi.Minyatür kale futbol oynarken bile ter kan içinde kalıyorum.Eskiden atletizm ile uğraşıyordum.O yüsden bacaklarım baya güçlenmişti.Ama şimdi dizimdeki sakatlıktan dolayı biraz duruldum..Kesinlikle karasanın önerdiklerini yap derim.Hiç daha fazla düşünme...

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Orta 1 falan geride kaldı, ben simdi 80 kilo olsam emin ol, bu bacaklarla 5 kilometreyi 21 dakikadan uzun zamanda kosmam, biz simdi forma girmeye calisan yaslanmis bünyeleriz, önümüze bakmamız lazım :D

10. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bomberman hiçbişi anlamadım ben bu işten. Ne kıskanç adammışsın yaw :!: :p :badgrin:

11. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Düzeltiyorum 22 dakika :D
    21 bayağı bi zorlar :D

12. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    karasan iyi gidiyorsun ama sen yinede kendini zorlama derim düsün mesela bu her sporda böyle... vücut gelistirmede bile ayni kaslari her gün yora yora calistirmiyoruz. öyle degil mi????

blitz kiskanma denemez... orda saka olsun diye bi abartma yaptim. benden üstün olanin seviyesine ulasmayi her zaman isterim. bu herkes icin gecerli. ama kiskanmak veya atiyorum "keske bu adam bu kadar iri olmasaydi" demem... aksine onun adina sevinirim ve calisirken daha motivasyonlu bir sekilde calisirim.

mesela düsün biz neden bu kadar azimli calisiyoruz??? etrafimizda bu kadar iri insan olmasa ve herkes cok zayif olsa iki günde birakiriz... yeter bu kadar yeterince gelistim diye. mesela karasan neden bu kadar azimle calisiyor? herkes bana cok sismissin diyordu bende kendimi iyi saniyordum diyordu. ama resimlerini cektikten sonra gercekten cok iri olmadigini anladi ve belki forumdaki baska kisilerin ondan iyi oldugunu (yanlis anlama sakin karasan ;) )... bu onu bir bakima kamciladi ve motivasyon verdi diyebiliriz. ve bu yüzden su anda cok daha istekli calisiyor... ve kafasinda daha iyi olmak var. ki her gecen gün daha iyi bir vücuda sahip oluyor. örnek vereyim mesela jay cutler belki su anda var gücüyle calisiyorsa nedeni ronnie coleman´dir... cünkü onu gecmek istiyor. herkesi hayatta motive eden bir seyler vardir. benide tabii ki baskalarindan iyi olma istegi motive eder. buna kiskanclik denemez. saygilar. ;)

13. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Dostum orada kendi çapımda şakacık yaptım sana, Pump Forever ile beni karıştırımışsın bana seni kıskanıyorum demişsin ardından Pump'a demişsin, sonra bana seni de kıskanıyorum falan o ikimize birden öyle diyince şaka olsun diye dedim ne kadar kıskanç adamsın diye. Senin nasıl bir insan olduğunu biliyorum bana kendini veya kıskançlığı anlatmana gerek yok. Yanlış anlaşıldıysam affola. Yüz yüze olsak bu espri tatlı bir gülümseme yaratırdı suratında belki ama yanlış anlamaya sebep oldu. O kadar da uzun mesaj yazmışsın cevap, üzgünüm dostum, boşuna yazdın; ben sana kıskanç demedim zaten. Gülücük işaretleri yetersiz kaldı orada sanırım. Sana da saygılar.

14. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    eheheh blitz heralde espri yaptigini biliyordum... sende beni yanlis anlamissin acikcasi :) ama ben yinede söylemek istedim yoksa seni yanlis anladigimdan degil... ok? kendine iyi bak... ;)

15. Bloodlust

Bloodlust Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    vucütün iyi birazda karın çalış

16. scorpion_xmn

scorpion_xmn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    BURSA
    henüz yaşın ufak ve doğal olarakta vücudun zayıf ama vucudunun parçalı ve şekilli olması çok iyi bana göre
    ama bu sporu bırakmayıp devam edersen ileride çok iyi vucut yapabilirsin.. belki kollarda biraz sorun çekebilirsin çünki kol yapın uzun ve toplaması zor oluyor ama devam edersen çok iyi olabilirsin. ;)

17. DaddyCooL

DaddyCooL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    bu yaşta çalışman ne kadar doğru...

Kardeş hoş güzel çalışıyorsun azimlisin ama 15 yaşında body yapmak ne kadar doğru bilemem bir spor yapsan ona destek olarak halter idmanlarına patlayıcı kuvvet ve hız çalışmalarına katılsan yine bir nevzede sen bu yaşta body yapıyorsun boyun ne kadar bilmiyorum ama boy uzaman muhtemelen durur sana tavsiyem eski bir basketbolcu olarak 19 20 yaşına kadar bu işi usturuplu yapman başka sporlarla ilgilenmen ilgilendiğin spora destek olarak hocanın vereceği tavsiyelere göre halter idmanı şeklinde çalışman unutma kas her zaman yapabilirsin ama boyunu uzatamassın :arrow:

18. hedek

hedek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vucudu guzel kaslari belirli cunku yag yok arkadasimizda.bencede bu yasta ilk once bol bol yuzsun boylece guzel bi cati elde eder ve tum kaslarinida rahatca calistirir hee ben bb de yapmak istiyorum derse hafif kol calissin yada pullover yada barfiks ceksin bunlar boyunun uzamsina da yardim eden hareketlerdir.bence bu yasra cok fazla dort elle sarilmasin bbye.

Sayfayı Paylaş