Aşırı gelişmiş trapez

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Cesf tarafından 25 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Cesf

Cesf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet sorunum trapez bölgesi arkadaşlar. Trapezlerin gelişmiş olmasından memnun olan birçok işi vardır elbet ama ben değilim.çünkü boynum ve suratım çok küçük gözükmeye başladı. İlk aylar böyle bir sorunum yoktu. 40 gün kadar çok az antrenman ve kalori artırımıyla 7 kilo aldım.yağ oranın da 25 den yüksek.ama çok kilo biri de değilim.

Trapezlerin bu görüntüsünden kurtulmak için ne yapmalıyım.yağ oranını düşürsrm eski haline döner mi? Ama kollarım da yeterince büyük değil daha da küçülsün istemiyorum.

Bu arada boy 1.78 civarı ve omuzlarm da baya geniş ama yine trapezler kötü duruyor. Yardımcı olursanız sevinirim çünkü kafaya çok takıyorum ayrıca large elbiselerde bile trapezbölümü tam oturmuyor.

2. Prii

Prii Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Foto atar mısın?

3. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Buyuk ihtimalle hareketlerin formunda yanlislik var ve trapezi devreye cok sokuyorsun. Ozellikle triceps hareketleri ve omuz hareketlerinde ornek vermek gerekirse lateral raise, momentumu minimuma indirip sadece ilgili kasi devreye sokup trapezlerini gevsetmelisin. Bu trapezlerinin daha da gelismesini engelleyecektir.Yeni baslayanlarda ozellikle genetigi trapez konusunda musait olanlarda siklikla gorulen sorun olup dediklerime onem verirsen bu sorunun onune gecebilir, omuzlarin gelistikce de trapez orantisi gozune batmayacaktir.

Alfonso_ bunu beğendi.
  4. Cesf

Cesf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Ekim 2015 ---
    Evet trapezi çok kullandıgimi geçte olsa ben de farkettim. Ama artık omuz hatta sırt için pulldown hareketlerine ara verdim. Omzum istediğim gibi oldu ama trapezler gözüme batmaya başladı. Biraz zayıflasam bir değişiklik olur mu acaba. Zaten aldığım kilolarına tamamına yakını yağdır byk ihtimal

Son düzenleme: 25 Ekim 2015

Sayfayı Paylaş