Ağır Cardio + Tek bölge ağırlık ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve sh0ck tarafından 14 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Uzun bir aradan sonra herkese selam arkadaşlarım hocalarım..

Sınavdı üniversiteydi dersdi derken 1 seneye yakın spora vakit alamadım ve haliyle yağlarla iç içe oldum çıktım..

Bu siteden öğrendiklerimi unuttuğum ve yeni bilgilerinde çıkmış olabileceğinden dolayı tavsiye arıyorum :)

Uzun bi aradan sonra antremanlara başladım 1 hafta oldu cardio+ağırlık+diyet+supp(carnitine) ile 4 kilo verdim bel çevresindende 5 cm gitti.. ama ters giden yada gidecek bişeylerin olduğunu biliyorum !

antremanım haftanın 6 günü şu şekilde ;

25 dk Hiit ( 5dk ısınma 1dk max 2dk jog x6 3dk soğuma) + 20dk bisiklet + tek bölge ağırlık + karın egzersizleri. top. antreman süresi 1 saat..

öğrenci olduğum için gerektiği kadar beslenemiyorum ama yeteri kadar kaliteli yağ protein ve karb almaya çaşışıyorum ortalama günlük beslenmeden 400 600 kl açığım var bide antremandaki ortalama 600 geliyo hop 1200..

sizce çokmu yükleniyorum ? bi arkadaşım hergün interval yapma vücudunu bişeye sokarsın kastan başka bişey kaybetmezsin yağların kalır felan dedi doğrudur yanlıştır ama şu ana kadar herşey istediğim gibi ama haftaya yada 1 ay sonra ne olur tıkanırmıyım yağ yakımım mı durur ne olur cidden kestiremiyorum.. öğrenci olduğum için öyle akşam tavuk ızgara yapayım dur 3 günde bir 100 150 gram biftek yiyeyim imkanıda yok ama baklagiller ton balığı lor yumurta balık hapı ceviz vs olabildiğince beslenmeme dikkat ediyorum gerekirse bi öğüni pas geçiyorum( arkadaşlar yağlı yağlı makarnayı ekmekle yiyince haliyle).. yani beslenmeye çokda bi çarem yok ama sizce antreman konusunda vücudu gereğinden fazlamı zorlamış olurum dinlenmeyi haftada 2 güne mi çıkarsam yada ne yapsamda yağ yakımım daha da hızlanır bu sorumuda siz değerli arkadaşlarım ve hocalarıma bırakıyorum yorumlarınızı esirgemeyin herkese iyi intremanlar iyi günler :)

2. ThePrestige99

ThePrestige99 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    İnan bana , 1 hafta bende başladım aynı şekildeyim , dediklerinin harfine noktasına kadar aynı şeyleri yapıyoruz :D Beslenmemiz , antreman anlayışımızda benziyor hiit dışında , cardio+tekbolgeağırlık+karın egzersiz , bende l karnitin kullanıyorum . herşeyimiz aynı . Bende gelicek cevapları merak ediyorm . Günde kaç kalorilik besleniyosun ?
    Edit: "25 dk hiit , 20 dk bisiklet üstüne ağırlık ve karın egzersizi ??? 45 dakika cardio üzerine ağırlık ? Hocam çok yanlış yapıyorsun bence , cardio ve ağırlıkları başka günlerde tutmak daha mantıklı bencede açıkçası bende öğrenci olduğum için zaman bulamıyorum ve aynı güne yüklemek zorunda kalıyorum , tavsiyem çok fazla yüklenme .. Arkadaşının tamamen kas kaybedersin çok cardio yapmaa diyerek bahsetmeye çalıştığı şey sanırsam kortizol hormonudur . Hiit cardio + ağırlık + karın antremanı , maksimum 1 saat yap , kesinlikle 1 saati geçme . örneğin 40 45 dk cardio , üzerine ağırlık çalışmaların üzerine karın egzersizleri derken çok fazla çalıştığın zaman vücudundaki kortizol hormonu devreye giriyordu galiba ve kaslarını yakıyosun . " Arkadaşlar , abilerim , ablalarım herhangi hatalı yanlış bir bilgi söylediysem affola.

Son düzenleme: 15 Mart 2015
  3. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    yorumların için teşekkürler.. günlük kalori ihtiyacım değişken öğrenci olduğum için.. basit karb tüketmemeyye çalışıyorum yukarıda yazdığım gibi genelde yulaf yumurta lor ceviz zaytinyağlı salatalar çok sık olmamakla birlikte et çeşitleri tüketiyorum ama günlük almam gereken protein miktarını tam olarak karşılayabildiğimi söyleyemem ortalamaya vurursak günlük kalori alımım bazen 1000 bazen 1700 nadiren 2000 dediğim gibi yemek yiyemeyeceğim gibi olursa pas geçiyorum..

herşey tamam olmasada asıl merak ettiğim bu antreman ve bu yarım yamalak beslenme ile kas kaybedeeğim kesin ( zaten kas kalmadı vücutta da neyse :D ) ama yağ yakımı için ileri düzey bi antreman mı yoksa başka bişey eklesem yada çıkarsam yağ yakım süreci hızlanırmı öğrenmek istediğim bu tam olarak..

4. ThePrestige99

ThePrestige99 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Valla bende son paragrafını çok merak ediyorum . Araştırmalarıma göre , senle aynı yapılara sahibiz galiba az çok , günde 120 gr protein , 100 gr karbonhidrat almak şart en az . Yalnız bende sorun var , ben proteini çok raha 120 yiyorum , fakat karbonhidrat ne beslenicem onu bilemiyorum , kilo vericeğim için kalitesiz karbonhidratlarıda istemiyorum .. Paso kepek ekmeği ve makarna haşlayarak karşılamaya çalışıyorum .

Sayfayı Paylaş