Aç karnına spor sonrası

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve dependencylv tarafından 7 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dependencylv

dependencylv Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, forumda birkaç konuda sabah aç karnına ya da bir fincan kahve veya yarım elmadan sonra yapılan egzersizin, koşunun ya da yürüyüşün daha faydalı olacağını okudum.
    Mesela sabah açken bir fincan kahve içip 45 dak.-1 saat yürüyüş yapsam hızlı tempoda, gerçekten de daha mı faydalı olur?

Asıl sormak istediğim; spordan sonra doğal olarak besin alınacak, enerji harcayınca açlık da artmış olacak. Bir yerlerde de uzun süren açlıktan sonra yemek yemenin daha fazla kilo alımına neden olduğunu öğrenmiştim. Vücut uzun açlığı tehdit olarak algılıyor ve daha fazla depoluyor v.s..
    O zaman uzun açlık + spordan sonra kahvaltı yapınca yararlarını silmiş olmaz mıyız? Aç karna spordan sonra nasıl beslenmek gerek ardından yine kilo almamak veya yararsızlaştırmamak için?

Ve ben bacaklarımda kaslanma istemiyorum, birkaç yıl ağır ve uzun süreli egzersizler yapıp belli bir kas miktarı oluşturdum zaten, güzel durmuyor, incelmesini istiyorum. Bunun için koşudan uzak duruyorum, yürüyüş kas gelişmesi yapmaz değil mi? İnceltmesi için hızlı mı yürümem gerek, yavaş tempoda mı? Ayrıca öyle kaslı bir görünüm olmaması için nasıl beslenmem gerek? Spordan sonra da, günlük de. Proteinden uzak mı durayım?

-- Uzun ve fazla sorulu bir yazı oldu kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler.-

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    dogru kilo verimi yag yakılarak olur sabah kahve yerine yeşil çay + yarım elma + su içerseniz metabolizma daha hızlı olacaktır hatta acı birşey yeseniz daha hızlı olur. ama içtikten hemen sonra koşuya cıkmayınız ..kahvaltıda geri alımı ise vucut 10 dk koşudan sonra yag yakımına başlar .sonra kahvaltı yapınca vucut günlük ihtiyacını karşılamak için tutar.proteii kesinlikle kısmayınız protein alımı yag birikimini aza indirir.vucut çok uzun süreden sonra besini yaga çevirir oruç gibi.bacaklarınız ise yagdandır yürüyüş kasları çalıstıtır.

beslenmeniz az yag normal protein az karbonhidrat olmalıdır bence.

3. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    spor sonrası bolca su iç ve 1 elma yeter yüyürüyüş koşu kas yapsaydı maratocuların futbolcuların bacakları anormal bir şekilde büyürdü diakket dersen maratoncuların bacakları ince ve sekıllı lır kas dokluarı sıktır 5 dk hafıf tempo yürüyüs 10 dk hızlıyürüyüs 10 dk hafif templou kosu 1,2 dk maxsimum hızla kos yapmanı öneririm yaglı yemekler kızartmalar fastfoodlar sekerlı tulzu abur cubrular hamur işinden uzak dur yatmadan önce yemek yeme günlük su alımını 2 lt artır aksam yemek yeme salata ye öğlende protein aırlıklı ekmeksız beslen sabah bir elma 1 muz yeter

Son düzenleme: 18 Ekim 2011
  4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    HIIT dışındaki kardiyo çalışmalarının üstüne karbonhidrat ağırlıklı beslenmek biraz yanlı bir strateji olacaktır. İdeali, yürüyüş temposunu interval'e çevirip, kahvaltıyı düşük glisemik indeksli yulaf gibi karbonhidrat kaynakları ve yumurta gibi kaliteli proteinlerle geçirmek.

Her türlü spor öncesi, kahve ya da yeşil çay gibi destekler alınabilir. Protein alımı kesinlikle yüksek olmalı ki, düşük kalori alımına bağşı kas kaybı yaşanmasın.

zigbog ve dishiwelet bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş