Açık kalp ameliyatı geçirmiş birinin çalışma programında olmaması gereken hareketler nelerdir?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve OutofTimeMan tarafından 17 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. OutofTimeMan

OutofTimeMan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba. Ben 2009 da bir açık kalp ameliyatı geçirdim, bildiğiniz üzere iman tahtam kesildi boydan boya. Ağustosta salona yazılmak istiyorum, amacım fit bir görünüme kavuşup omuzlarımı da biraz olsun genişletebilmek. Şimdi burada günlerdir okuyorum hareketleri ama mesela şınav çekemem, yani doktorum çekmemem gerektiğini kaç yıl geçmiş olursa olsun dikişlerin patlayabileceğini söyledi. İlk merak ettiğim şey bu yani az ağırlık çok tekrar mı yapmalıyım hangi hareketlerden kesin uzak durmalıyım? İkinci sorum da şu, benim kalp pilim var karın boşluğumda bu yüzden mekik çekmek de yasak. Az biraz göbeğim var ve eritmek için kardiyo şart biliyorum ama o bölgeyi mekik çekmeden nasıl toparlayabilirim onu bilmiyorum. Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

2. zeus66

zeus66 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Ciddi ciddi bunu burda mi soruyosun,cok gecmis olsunda bu sorunun yeri internette bi forum degil,sakasi olmaz bunun

3. OutofTimeMan

OutofTimeMan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Burada profesyoneller var diye sormuştum, mutlaka böyle bir olayla karşılaşmış olanlar vardır.

4. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Profesyoneller vardırda, bu açtığın konuya ve sorduğun soruya sadece profesyoneller yanıt vermeyecek, ağzı olan konuşuyor yazıp çiziyor bu forumda. Arkadaş haklı, sorunun cevabını yanlış yerde arıyorsun..

5. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Hatta her doktorun da oneride bulunabilecegi bir durum degil. Vucut gelistirme ile amator veya profesyonel olarak ugrasan bir doktordan tavsiye almak lazim.

Bazi hareketler vucut ic basincini asiri derecede artiriyor mesela. Bu tip hareketlerden kacinmak gerekebilir.

Ve de vucut gelistirmek kalbi buyutur. Size ozel bir program yapilmasi gerekebilir.

Burada direkt kisilerden tavsiye almak yerine, tavsiye edebilecegimiz vucut gelistirme.ile.ugrasan bir doktor varsa daha dogru bir yontem olur diye dusunuyorum.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Bedende travma yaratacak sporlardan uzak durmanızı öneririm. Karate, Kick Boks, Boks... Ayrıca halter, vücut geliştirme gibi ağırlık sporları ile beden ağırlığı ile yapılan barfiks, şınav gibi hareketler de sizin için çok zararlı.
    En güzeli, en sağlıklısı yürüyüş yapmaktır sizin için. Ama yanınızda nabız ölçer olsun.Yarım saatte bir nabzını ölçün.

7. OutofTimeMan

OutofTimeMan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ama ben biraz vücudum güzel dursun istiyorum sıkıldım artık böyle cılız çelimsiz gözükmekten, spor salonunda bir eğitmen gözetiminde hafif olarak başlasam olmaz mı acaba?

8. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Valla üstad, benim uzmanlık alanım olmadığı için çok ileri gidemiyorum. Ben Genetikçiyim ama uzmanlık alanım Kanser. Senin rahatsızlığın ayrı bir uzmanlık alanı.
    Ama iyi bir vücut için ya vücut ağırlığı ile çalışmak (Barfiks, Şınav gibi egzersizler) ya da ağırlıklarla çalışmak lazım. İkisi de, iyi bir vücut kazandırabilir ama sana gitmez diye düşünüyorum.

Senin rahatsızlığın ile ilgili iyi bir doktor bulman lazım. Sporu da iyi bilmeli. Maalesef, protein tozunu steroid sana doktorlar var halen. Hem kendi alanına hakim, hem de sporun beden sağlığı üzerindeki etkilerini bilen bir doktor bulmalısın.Onun kontrolünde ve gözetiminde, belki bazı hareketler önerebilir.

Sayfayı Paylaş