86'dan 74'e Hedef:68kg

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve RaJeV tarafından 3 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 98 üye.
  1. fthozlm

fthozlm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    mrb arkadaşlar yazılarınızı bende okudum aslında forumu fazla takip etmiyordum taki 3 ay önce diyete başlayana kadar. bendede bu ara sorun var!
    Diyete başladığımda 98 kiloydum ve baya bi kilo aldığımı farketmiştim yavaş yavaş rahatsız etmeye başlamıştı askerde vermiştim biraz ve gelince yine aldık tabi 4. aydayım ve kilom geçen hafta tartıldım 86 kiloyum tabi yağ oranını ölçtürmedim şu vke diye birşey var ona pek güvenmiyorum boy 178 vücut tipi olarak biraz salon geçmişim var alt yapı var şimdi sorum düzenli diyetteyim salona gitmiyorum ama birer gün arayla akşamları hafif tempo uzun mesafe koşuya çıkıyorum karın egzersizi çalışıyorum ve bendede kilo vermede yavaşlama başladı ne söylersiniz? birde takviye gıda kullanmadım şimdiye kadar protein tozu kullanmayı düşünüyorum nasıl olur?

2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Yavaşla belli dönemlerde mutlaka olacak. Çünkü vucüt yüksek kilolara alışık olduğu sen kilo verdikçe kilo vermen zorlaşacak. Sen diyetine devam et. Biraz da kardiyoyu artırmaya çalış. Beslenmen düzenli ise protein şart değil ama yine de alabilirsin izole protein.

3. Snap

Snap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar yaşım 17 boy: 1.90 kilo: 85 yaklaşık 1 aydır spor salonuna gidiyorum yıllık olarak yazıldım rajevin günlüğünün neredeyse tamamını okudum şuan yaz ayına girdikde ona göre bi beslenme planın varmı ?

4. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Program aynı. Ama çok daha fazla su tüketiyorum. 4.5-6 litre kadar su tüketiyorum. En çok buna dikkat etmek gerekiyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:12 ----------

Böbrek, karaciğer, hormon ve kolestrol için tahlil yaptırmıştım.

Her şey normal çıktı. Üre biraz yüksekti ama doktor ürik asit ve kreatinin seviyen normal olduğu için pek önemli bir şey değil dedi. Kolestrolüm baya iyiydi. Şu an için supplementlerden pek bi sıkıntım yok demek ki :D Ama yine her doktor gibi o da kullandığın supplementleri azalt ya da tamamen bırak dedi. :D
    Testesteron hormonum süper çıktı. Spordan öncekinin yaklaşık 2.5 katına çıkmış. Bu beni baya sevindirdi :)

5. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Rajev şimdi benim boy 183 kilom 71. Yağ oranım %17-%18. Yani bu ölçümü elektrik veren makinalarda yaptım ne kadar dogrudur bilemem. Karnımı sıkınca 4 tanesi ışıkta biraz belli oluyor. Sence yağ yakımına devam mı etmeliyim yoksa hacim mi kazanmalıyım ? Belim 85 cm ama çok inceldiğimi düşünüyorum, hacim yapmak istiyorum. Beli 103cmden 85'e indirince ister istemez ince gözüküyor gibi geliyor.
    Kısaca ölçülerim;
    Kol: 32.5
    Omuz: 118-119 arası
    Bel: 85
    Kilo:70

Son düzenleme: 12 Haziran 2012
  6. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    İkisini bir arada yapmayı dene. Mesala yine karboyu düşük tut sadece antremandan 2 saat önce meyve ye muz gibi. Ama proteine yüklen. 4 öğün ye. Böyle hem yağ yak hemde hacim yap. Şu son zamanlarda yazdığım beslenme programlarına bakarsan hep çalışmalarım buna yönelik thums:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13.06.12 00:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12.06.12 23:20 ----------

Sabah kahvaltısında kaçamak yapmak zorunda kaldım çünkü derse geç kalıyordum

09:30 Etli pide (et olduğu için yine çok üzülmedim)

12:00 1 adet muz 50g kuruyemiş
    3/4 ölçek kompleks whey
    12:15 1 adet Concret creatine
    12:30 1.5g l-carnitine

12:40 Bol kahve

12:40-15:00 Antrenman

Antrenman sırasında Scivation xtend
    15:00 Antrenman sonrası 3/4 ölçek izole whey 15g dekstroz
    30g fındık
    16:00 100g sucuk 5 yumurta 100g peynir zeytin

18:00-20:00 UYKU

21:00 200g et ve 100g pirinç pilavı

23:00 1 g L-carnitine
    ve bol kahve
    23:15-00:15 Yüksek tempo koşu ve Karın

00:15 ZMA

01:00 250 ml süt
    ve 1/2 ölçek kompleks whey
    01:00-08:00 UYKU

Antrenman olarak çok ağır bi şekilde bacak çalıştım. Daha sonra biceps ve önkol çalıştım. Çok az da karına girdim.

3 ana öğünden önce CLA ve Ispanak ekstresi kullanıyorum. Sabahda multivitamin

Son düzenleme: 13 Haziran 2012
    Kasımpaşa34 bunu beğendi.
  7. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Rajev şu üstteki mesajına göre yorum yapıyorum. Supplementler fazla değil mi?
    Gerçi başka türlü protein nasıl yeterli gelecek?

Ama beslenmem benimkine göre baya baya muhteşem. Benimki fakir, seninki kral :)

Allah yardımcım olsun diyorum bu yazdıklarını görünce. :)

8. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Ben cidden çok ağır çalışıyorum ve kullandıklarımın hakkını verdiğimi düşünüyorum o yüzden pek bi sıkıntı yok. Zamanla yağ yakıcıları bırakacağım. Diğerleri ne olur bilmem :D

Bugün

Sabah:
    4 yumurta 200g peynir
    Öğlen:
    250g tavuk-hindi 200g meyve
    Antrenman: Göğüs-trapez hyper_ arka kol
    20dk hiit kardiyo (yüksek şiddetli)
    Antrenman sonrası muz
    Akşam:
    Biraz pilav 200g et

9. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Ben 5 öğün besleniyorum hocam 4 öğünde proteinin 2 katı komplex karbonhidratlar alıyorum. 1 ara öğünde kavrulmamış kuruyemiş veya meyve. Tuz, şeker türevleri, sabah bir miktar tereyağı ve omega 3 dışında yağ kullanmıyorum. Böyle bakalım nasıl bir ilerleme yapacağız. Akşamları 8den sonra yemek yemıyorum. Protein tozunu hazırlıyorum gece 5te içip tekrar yatıyorum.

Son düzenleme: 14 Haziran 2012
  10. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Gece 5 de içip niye yatıyorsun ki. Uykunu bölme. Uyku bizim için çok önemli. Kazein al süt ile karıştır yatmadan önce iç sana sabaha kadar yeter

11. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    RaJeV yaklaşık 2 hafta sucuk yediğim dönemde karın bölgemin yağlandığını hissetmiştim sende öyle bir durum olmuyor mu acaba?Yada benimi etkiliyor tam çözemedim.(pınar %25 yağı azaltılmış %100 dana yiyordum.) York testi bile yaptırmayı düşünmeye başladım artık :)

12. skaron

skaron Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok başarılı buldum yağ yakımı olayını bende ilk başladığımda 12 kilo kadar yakmıştım (ne kadarı yağdı bilmem) göbek vardı halen ancak geri kalan bütün vücut zayıf duruyodu bigün koşu bandında sen kilo almayamı geliyon dediklerinde ayıldım pişman oldum niye bu kadar üsteledim onun yerine daha ağır çalışsaydım diye sendede böyle bi olay oldumu merak ettim

belki yine pişman olacam ama yine diyetteyim bu sefer sağlam ilerliycem senin günlükle arsonunkini takipteyim başarılar... cevap yazmadan ekleme yapmak istedim son zamanlarda proteini arttırmışsın bunu bende uyguluyorum ancak önümdeki porsiyonu bitirmek gerçekten işkence gibi geliyo belki alışma süresidir diyorum öğle ve akşam yemeğim yaklaşık 350 gr gelebilir acaba aşırıya kaçıyorum diye düşünmeye başladım

Son düzenleme: 14 Haziran 2012
  13. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    York testi gerçekten işe yarayan bir şey mi ki? :D Saçmalıkmış :D
    Valla bu sıralar bende yağlandığımı hissediyorum niye böyle oldu bilmiyorum öğün arttırdım sanırım ondan oldu :(

Ben açsam 1 kg eti yerim :D Sanırım siz iyice kendinizi açlığa alıştıra alıştıra mideyi küçülltmüşsünüz hyper_ Porsiyonları birden değil de zamanla artırırsanız daha iyi olur. Başka 150-200 sonra 200-250 sonra 250-300 daha fazlasına bence gerek yok

Son düzenleme: 15 Haziran 2012
  14. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Kaç gündür arda arda spora gittiğim için bedenim iyice yorulmuş. Bugün 13 saat uyumuşum :D

15. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bugün sabah 9 da kalktım.
    5yumurta 150g peynir domates zeytin salatalık
    saat 11 de meyve yedim.
    Şimdi 12:15 de antremana gidiyorum. Yanıma ceviz ve muz aldım antreman çıkışı yiyeceğim :)

16. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Öğlen yine ağırlık çalışmamı yaptım. Ardından 30dk kardiyo yaptım. Sıkı beslendim dinlendim.

Şimdi 2. antrenman olan koşuya çıkacağım kahvemi içip :D

17. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Lazım olanlar:

1 litre süt
    8-10 ölçek whey
    100-200g fıstık
    250g Yulaf ezmesi
    Çilek-kayısı
    Tarçın

Önce çilek ve kayısı az bi suyun içinde kaynatıyoruz :)

Daha sonra yulafı içine döküp bastıra bastıra meyveleri yediriyoruz. Bu sıra sütün 3/4 ünü kaynatıyoruz.

Daha sonra kaynayan sütü üzerine döküyoruz. Kalan süt ile de proteinleri karışıtırıyoruz.

Fıstıkları ezip içine döküyoruz

Süt soğuyunca proteinli sütü içine döküp iyice karıştırın ve tarçın ekleyin bol bol. Daha sonrada uygun kaplara bölün.

Afiyet olsun bench_O

Morte ve HUMOR bunu beğendi.
  18. 0sm4n

0sm4n Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    İletişim,Saatci
    Yer:
    İzmir / Menderes
    sa. abi kolay gelsin 1995 doğumluyum 110 kiloyum yardıma ihtiyacım var

abi telefoncu dükkanında calısıyorum sabah 9 dan akşam 9 calısıyorum sabah erken kalkıp 6.30 gibi 1 saat yürüyüş & koşu yapıp akşamda dükkanı kapadıktan sonra yürüyüş ile şu yaz tatili içerisinde kilo vermem mümkünmüdür abi 90 yada 95 kiloya düşmem lazım en azından vücudum biraz kendını belli etsin kilo verdıgımı ıstıyorum tavsiyelerin nelerdir abi sabah spordan sonra su, kahvaltıyı sadece yağsız lor ile yapayım dıyorum 5gündür sadece kahvaltılarla durabiliyorum artık vücudum alıştı ;

kahvaltılarda sadece lor yiyeyim diğer öğünlerdede lapa pilav ve haşlanmış tavuk yada bilmiyorum önerdiğin şeyler varmı bu şekilde kilo verebilirmiyim abi spor aralığımı , tarzımı yukarıda belirttim yeterlimidir , şimdiden teşekkür ediyorum .

19. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Niye yürüyorsun yahu koşsana! Yürüyerek zor kilo verirsin kendini koşmaya alıştır yavaş yavaş.
    Karbonhidratları çıkar hayatından bu sayede kilo verebilirsin rahatlıklı :)

20. blackeaglee

blackeaglee Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba RaJeV öncelikle başarılı bir diyet ve sıkı çalışmandan ötürü seni kutluyorum.
    Benim birkaç sorum olucaktı boyum 184 kilom 64 yağ oranım %13.5 Nekadar çok protein ağırlıklı beslensemde gaspari myofusionuda supplement olarak kullansamda karbonhidratı kıstıgım dönemde kastan kayıplarım oldu.Ama elimde Gncden L-carnitine tablet 500mg var şu yağ oranımı kas kütlesini koruyarak veya çoğaltarak %10lara çekmek istiyorum.Carnitin'ninde kas kütlesini korudugunu biyerde okumustum.Cardiyo yapmıyorum ama bu ürünü ağırlık idmanından önce kullanmamı önerirmisin?

Sayfayı Paylaş