8 haftalık definasyon günlüğüm

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve bthn_ylmz tarafından 4 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba herkese uzun dönem pis beslenmemden dolayı 8 haftalık sert bir diyete giricem. Diyetimde öncelikli olarak yağa yer yok günde maks 10gr. Yani yüksek protein orta karbonhidrat düşük yağ. Ilk 3 gün hatta ilk hafta cok düşük karbonhidrat gidicem ki depolar boşalsın.
    -Her sabah 30-50dk kardiyo
    -Haftada 5-6 gün antrenman
    Her ne kadar ilk başlarda kaldiracagimiz ağırlıklar düşmese de ilerde düşebilir. Bu yüzden compound hareketleri 4-10 tekrar arasi (ağır) izole hareketleri daha yüksek tekrarlarda calısıcam. Hem ağırlıklarımız düsmez hem de kas kaybimiz olmaz tabi bu bir varsayim.
    Boyum:182 cm
    Kilom:sabah 91
    Yağ oranım:17-18

Fotolar net değil kusura bakmayın yarın güncelleme yapicam

Ekli Dosyalar:

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Süreyi iyi ayarlamışsın form durumuna göre yeterli olur bence , 8 haftada gidicek kadar az yağ var işin kolay :)

3. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Umarım yeter hedef %10un altina inmek
    1.gün;
    Sabah 50dk civari kardiyo yaptım. Dediğim gibi bugün off gün karbonhidrat yok yağ yok sadece tavuk ve sebze açlık durumu yok şuan gayet iyiyim. Umarım böyle devam eder :D

Ekli Dosyalar:

mrthr35 bunu beğendi.
  4. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    2.gün;
    36 saat karbonhidratsız geçen sürenin sonunda sabah ancak 30 dk cardio yapabildim göğüs ve triceps antrenmanim vardi ve beklediğimden iyi geçti bugünkü makrolarım;
    170gr protein
    150gr karb
    10gr yağ
    Dayanamadım antrenman sonunda 20Dk daha cardio yaptım

mrthr35 bunu beğendi.
  5. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    dostum yaptığın bana kalırsa yanlış , 10 gram yağ çok çok az. Ben 2 yumurtadan aldığım yağ , zeytinden ve üstüne 2 kaşık civarı zeytinyağı alırken bile 5-6 gün süren kabızlık çektim kim bilir daha ne aksaklıklara soktum vücudu. 170 gram protein iyi , karbonhidratı total olarak yani brüt 150-160 gram olarak alıp yağı artırmanı tavsiye ederim. Kendi uyguladığım program şu şekildeydi 86 kiloydum.
    Net olarak yazıyorum değerleri.
    180-200 gram arası protein.
    80-90 gram arası karbonhidrat bazen daha düşük oluyordu.
    50-60 gram arası yağ.

Editleyerek yazıyorum ayrıca yağlar insülini de zıplatmadığı için karbonhidratlardan daha masum konumdalar. Ben yalnızca kendi tecrübemden örnek gösteriyorum sen bilirsin tabi ki.

mrthr35 bunu beğendi.
  6. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ sanıldığından daha gerekli günlük 60-70 bile az sayılabilir

7. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    1400 kcal ile zorluk çekebilirsin, en azından BMR kadar alabilirsin

8. coty

coty Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    vucüttaki yağları yağlar yapıyor gibi bi düşüncen var gibi gözüküyor. sağlıklı yağlar faydalıdır kısacaksan karbonhidrattan kıs.

9. treblek

treblek Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Karbonhidrat çok önemli belli seviyenin altına düşmemek gerek. En iyisi kardiyoyu arttırmak.

10. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    benim bilgisine güvendiğim iki farklı kişiden 1.si kilo x 2 gram brüt şekilde karbonhidrat tüketirsen bu yağ yakmana yeterli demişti definasyon için. örneğin 90 kilosun toplam 180 gram pirinç yemek gibi. Bunun da %60 ı net karb dersek 120 gram karbonhidrat arkadaşı götürür gibi. buradaki asıl konu karbonhidratı 120 mi 130 mu değil de , yağı 10 gram alması bence.

mrthr35 bunu beğendi.
  11. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Öncelikle neden bunu yaptığımı açıklayayım.
    Öncelikle şuan ki formum gerçekten kötü uzun süren kötü beslenmenin sonucu. Şimdi ben bu vücuda direk yağ verirsem yağı depolamak işine daha çok gelecek. Sorun burda insulin değil zaten ben burda baldo pirinç yiyerek de zayıflarım pirinci antrenman öncesi yerseniz ki zaten hepimiz sert spor yapan insanlarız kan şekerini gayet tolare edebiliriz. Yani vücuda karb verirseniz onu yağa çevirmesi normal yağa göre daha zor çünkü yakiyosunuz. Düşük yağ aslında yağı hangi kaynaktan aldığınıza bağlı olarak sağlıklı veya sağlıksız diye ayırabiliriz. Bence 1 yumurta sarısı biraz zeytinyağ veya hindistan cevizi yağı gün içinde yeterli olur bence, üstüne de omega 3 hapı alırsanız gerekli esansiyel yağları alırız. Biliyorum çok alışılageldik bir sistem değil ama kaynak sağlam hatta youtube linkini bırakayım bu kişi doktor.

https://www.youtube.com/channel/UC5MWCQkXIRpIDCfs0ROuxKg?reload=9

Edit: belli bir formda cut'a girmişseniz yüksek protein düşük karb orta yağ ideal olabilir.

12. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    "Şimdi ben bu vücuda direk yağ verirsem yağı depolamak işine daha çok gelecek." Şunu gördükten sonra uykum kaçtı. Vücut ona az verdiğini depolamayı tercih eder.

"Yani vücuda karb verirseniz onu yağa çevirmesi normal yağa göre daha zor çünkü yakiyosunuz." Karb da, yağ da, protein de yağa dönüşebilir. İhtiyaç fazlası olduğu sürece ne olduğu farketmiyor.

Aklı başında beslenme uzmanları genelde günlük kalorinin %35 civarını yağa ayırıp %25 in altına inmemeyi tavsiye ediyor, tabi özel bir durumu olanlarda bu değişebilir. Onun dışında bmr ın altına inmek gene özel durumlarda uygulanan şok diyetler dışında kesinlikle tavsiye edilmiyor. Sende iki durumda mevcut. Bu aklı kimden aldıysan koşarak uzaklaş, kendi kendine bulduysan daha çok ve düzgün kaynak oku. Her sakallı dedemiz olmadığı gibi her doktor da beslenme uzmanı değil :)

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Omeg4, Agent47 ve mrthr35 bunu beğendi.
  13. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bahsettiğim doktor bizzat bu sporu yapıyor. Geçen senede Türkiye şampiyonu oldu, diyeti bizzat kendisi çoğu kez uyguladı. Eğer diyet sıkıntılı olsaydı zaten bir doktor bunu uygulamazdı. Yağa çok önem veriyosunuz

14. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Tamam kardeş hayatta başarılar.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mrthr35 ve Agent47 bunu beğendi.
  15. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    senin dışardan aldığın yağla vücudun depoladığı yağ aynı şey değil. vücudun depoladığı kalori fazlasının depolanmış hali. 0 yağ tüketip de kalori fazlasından yağ bağlayabilirsin yani. neyse sen bilirsin başarılar.

16. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    O doktor natürel bir sporcu olmadığı için onun beslenme programı ve tavsiyeleri bizlere ne derece uyar, tartışılır.

17. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    Bende alanında uzman bir doktor sandım baktım ki Güray. Hani şu tıp son sınıf öğrencisi. Sağlam kaynağa bak. Bi ara ilaç kullanım konusunda ayrı grup oluşturdu böyle cahillerden para cukkalamak için elinde patladı. Kendi bilinçsiz ilaç kullanmaktan 22 yaşında kel kalmış bir çocuk. Bir iki video izleyim dedim ''takıyorum ben 3er plaka'' tarzı ergen havaları düşük kilo kaldıranlar ile dalga geçmeler genel bir ciddiyetsiz hal tavırlar.. Kolları pump yap kolunu kameraya sok gelsin sazanlar.. 10 gram yağ alıyorum diyen bir kişiye ciddi ciddi bir de cevaplar yazılmış yardımcı olmak için, o da hiç şaşırtmamış cahil cesareti ile. Bende daha önce yardımcı olma amaçlı uzun uzun yanlışı doğruyu anlatırdım ama bıraktım kendi hallerine. Tavsiye ederim.

Agent47 ve mrthr35 bunu beğendi.
  18. treblek

treblek Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Ülkede doktorlara aşırı güven ve saygı var. Ama adama saygı duyuyorum camiada pek eşi yok hem doktor olup hem vücut geliştirme ile uğraşan bir insan. Ama elbette yanlış bildiği, yaptığı konular var. Yine de her videosunu izlerim.

Sayfayı Paylaş