1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

8 aylık gelişim yorumunuz

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve raijuu tarafından 10 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. raijuu

raijuu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba
    8 aylık gelişimimi yorumlarsaniz iyi-kötü sevinirim. Öneri ve tavsiyelerinize açığım. Şimdiden teşekkürler hepinize .
    Yaş 20- 62 kilo. uploadfromtaptalk1428675412327.jpg uploadfromtaptalk1428675426625.jpg uploadfromtaptalk1428675438167.jpg uploadfromtaptalk1428675446606.jpg uploadfromtaptalk1428675456765.jpg

2. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Before resmi yok sanırsam attıklarınız da ? Before resmi atarsanız daha iyi yorum yapabiliriz.

3. raijuu

raijuu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Before resmim yok malesef. 57 kiloda başladım 62 oldum. Şuanki halimde bu

4. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Gelişim güzel. Ancak daha çok yolunuz var. Umarım bu sporu bırakmazsınız. Başarılar...

5. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Aslında tavsiye olarak karnınız ince tamam ama göğüs kaslarınızın hacim kazanması gerekli vücudunuzun hacim alması gerekiyor protein yüklü besin tüketin her gün mutlaka şınav,barfix,squat,mekik çalışın evinizde mutlaka kapı barfix'i bulunsun kaslarınızın gelişimi için daha iyi olur ve daha pozitif sonuç alırsınız kaslarınız biraz belirginleşmiş fakat hacim kazanmalı aynı zamanda egzersizleri bırakmadan çalışmalısınız başarılar ;)

6. raijuu

raijuu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Karbonhidrat almakta gerekmez mi? Haftada 3 gün spordayım.

7. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    hacim almalısınız 8 aya göre kilo alımınız az yeterli beslenmiyorsunuz sanırım.

8. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Karbonhidrat tüketmek istiyorsanız tüketin ama genel anlamda besin tüketimi için en önemli besinler et,sebze,haşlanmış yumurta ve süt ürünleri asıl bunları tüketmek daha faydalı vücut gelişimi için kas kütlesini tutabilmek içi karbonhidrat'dan öte daha fazla protein yüklü besin tüketmek sizin için ve alt yapınız için daha faydalı olur ve sadece spor salonlarında değil evde yada parklarda bulunan spor aletlerini de çalışın başarılar ;)

9. Emre-Dylan

Emre-Dylan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Kalite kontrol denetmeni
    Yer:
    Ankara
    Selam, beslenme proğramsız çalıştığınız açık ara belli kendinize ve bütçenize uygun bir beslenme proğramı hazırlamanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Güç artışı ve gelişim açısından farkı 1 hafta sonra hissedersiniz yeterli ve dengeli beslenme ile. 8 ay'a göre haftada 3 gün antreman yetersiz geldi bana 2 gün antreman 1 gün off şeklinde bir proğram isteyin bence hocanızdan. Yumurtanızı, peynirinizi, yulaf ezmenizi, tavuğunuzu, makarna ve pirinç bulguru eksik etmeyin kesinlikle. Antreman öncesi bir kaç kaşık fıstık fındık ezmesi almanızıda öneririm hocam. Başarılarınızın devamını dilerim.

10. raijuu

raijuu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yurtta oldugum için beslenemiyorum. Sabah kahvalti ve akşam yemegi sınırlı oluyor. Fakat yazın 4 ay evde olacağım için daha iyi beslenicem. Yazın program olarak
    Sabah
    yulaf ve protein tozu karışimi,
    4 yumurta
    Peynir
    Domates,salata
    Süt
    3 adet tam ceviz

Ogle yemeği
    Tavuk göğsü
    Isteğe gore ya makarna ya da pilav

Akşam yemeği
    Tavuk göğsü
    Makarna ya da pilav
    Sebze

Ara ogünlerde
    Meyve ya da kuruyemiş

Olacak.
    Sizin tavsiyeniz ne olur?
    Sporuda evde dumbell larla yapacağım program olacak. Yine haftada 3 gün. 1 gün arayla.

11. iron beauty

iron beauty Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Merhaba,vücudun bu işe gayet yatkın ancak karbonhidrata yüklenmelisin.Yağlanmaktan korkma yağlanacak bir vücudun olduğunu düşünmüyorum.8 ayda 5 kilo almışsın.Bana yetersiz geldi.Ben 9 ayda 9 kilo aldıysam sen hayli hayli alabilirsin :) Bu arada salona gidebelecek bütçen/durumun varsa solana git çalış,evde gelişmen kısıtlı olur.Haftada 3 artık sana yetersiz gelir ,haftanın 5 günü çalışırsan daha iyi gelişim görebilirsin.Bu arada ben de yurtta kalıyorum.Elektrikli ocak ya da elektrikli pişirci alabilirsin.Bizim yurtta yasak ama ben yine de elektrikli pişiricide gizli gizli yemeklerimi yapıyorum.Her neyse daha yolun uzun,başarıların devamını ilerim.

12. raijuu

raijuu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Salona gidiyorum fakat yazları evde çalışıyorum. Gobek altında yağ oluşur ve onu eritmekle uğraşırim diye korkuyorum sadece. Salonumuzda pek ilgilenen yok o nedenle kendim siteden program bularak bölgesel çalışıyorum. Yazın beslenmeyi 4 ay evde daha düzenli yapacağım.

13. iron beauty

iron beauty Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Yazları da salona gitmeni tavsiye ederim cunku evde calisirsan motivasyonunu salondaki kadar yukseltemezsin.Ayrica en kötü bir salonun imkanlari bile evdekinden daha iyidir yine de sen bilirsin.Göbek altinda yaglanma olur tabiki ama yağlanmadan kilo almak biz amatör sporcular icin cok zor bir sey. Ama korkma yağlanmaya yatkin bir bünyen yok.Önce kas kütleni arttirmaya odaklan.Zaten kas kutlen arttikca diyette zayiflaman daha kolay olur.

14. Emre-Dylan

Emre-Dylan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Kalite kontrol denetmeni
    Yer:
    Ankara
    Hocam size şunu da belirtiyim iyi bir sporcu aynı zamanda iyi bir aşçıdır çoğu zaman kendi öğünlerimi kendim hazırlarım. Yemek yapmayı öğrenmelisiniz mutlaka bu arada salon ve ev arasında dağlar kadar fark vardır bunu söylememe gerek bile yok aslında. Başarılar dilerim no pain, no gain!

Sayfayı Paylaş