8 Aylık değişim

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve tugay01 tarafından 16 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. tugay01

tugay01 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Boyum 1.83, yaşım 20, kilom 85

Aslında 8 ayda daha fazlasını yapabileceğimi düşünüyordum, ama sol omzumun sakatlığından ve vücudumda hiç güç olmamasından dolayı ilk 4 ay neredeyse bench presste 10 kiloluk ağırlıklardan ilerisine gidemedim. Hatta ilk başladığım gün önde presste boş barla zorlanıyordum :) Bu ilk başladığımdaki halim

Adsız.png

Bu da 8 ay sonraki halim;

1274455_1008417422584972_2209246755458806155_o.jpg 12322895_1008418919251489_4475763120180347624_o.jpg

Her türlü yoruma açığım. Şimdiden teşekkürler.

2. viliver

viliver Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    4 aylık çalışma diyelim o zaman:)

3. tugay01

tugay01 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Öyle de diyebiliriz :) 4 aylık bir ısınma oldu en baştaki..

4. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Evet daha çok çalışmalısın biraz göbek var gibi yağ oranın var kardiyo mutlaka yarım saat her 2 günde bir çalış 1.5 saat de egzersizlere versen 2 günde bir 2 saat spora verirsen zamanını bir 8 ay sonra daha mükemmel vücut yaparsın başarılar ;)
    Güçlü çevik fit bir vücuda sahip olabilmek için bir çok bazen seni zorlayan kurallara uyman gereklidir ;) şahsen benim sana önereceğim haftalık yemek programı http://gencvefit.com/haftalik-yemek-plani yandaki link de mutlaka bir dene derim;)

5. tugay01

tugay01 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Bu sene DGS sınavım olduğundan sporu ikinci plana attım şuanda. Haftada 3 gün formdan düşmemek için gidiyorum sadece. Beslenmeyle ilgili bir sorunum yok ama yağ yakımı için beslenince çok agresif,sinirli,duygusal oluyorum. Sanırım psikolojik olarak hazır değilim daha böyle birşeye :) O yüzden ekmeği, şekeri kestim böyle devam ediyorum beslenmeye.

Aslında ben zaten Best Model of Turkey'e hazırlanıyordum ama bu sene sınavım olduğu için, gelecek seneye bıraktım. Hem daha iyi bir şekilde girebilirim hem de daha çok zaman ayırabilirim sporuma. O yüzden bu yaza kadar haftada 3 gün spor, 2500 kcal beslenme programıyla devam edeceğim :)

6. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    Ben Şahsen Best Model of Turkey lik bir vücut göremiyorum.Ben bu forum da muneccim olan fazla isim tanımıyorum.Kolay gelsin Başarılar...
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Mart 2016 ---
    Gelişim olarakta güzel hacim almış gibi duruyorsun ölçülerini görmeden birşeyler söylüyemem.:)

7. Ralider

Ralider Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Beslenmene dikkat etsen 8 ayda karin bölgeni duzeltirdin o yüzden tuz şeker yağ a dikkat et

8. tugay01

tugay01 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Yağ oranım %30a yakın olduğu için görünmemesi çok normal zaten, o konuda sana hak veriyorum :) Ama metabolizmam normalden daha hızlı olduğu ve yaz kış normalden fazla terlediğim için yağ yakma konusunda bir problemim olmuyor. Adana'daki sıcaklar, metabolizma hızı birleşince çok iyi bir yağ yakıcı oluyor :D
    Güç ve hacim konusunda çok yol katettim evet. Ama yağ yakımını da hiç tam anlamıyla denemedim. B.Model yarışması için de daha erken olduğunu düşündüğüm için ve sınavım olduğu için gelecek seneye bıraktım ^^

Günlük makro protein,karbonhidrat ve yağ değerlerini eksiksiz aldım. Ama sorunum, bunları karşıladıktan sonra gün içerisinde de yemeye devam ettim :) Kas yaparken yağ da yaptım anlayacağın... Diyete devam etseydim tabiki kalmazdı bu yağ oranı ama böyle şeyler hemen bırakılmıyor malum :) Sigaram yok ama çikolata denen meret sigara kadar bağımlılık yapıyor :)

Sayfayı Paylaş