7 supplement + beslenme

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Synyster Gates tarafından 13 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşkar 2 senedir body yapıyorum. Boy 178 kilo 76. Yaş 19. Spora 53 kilo ile başladım amacım hala kilo almak. Supplement programımı yazdım eksik varsa söylemenizi rica ediyorum.
    Kahvaltıdan sonra
    B complex
    C vitamini
    30 dk sonra
    True mass 1/2 porsiyon
    Öğle yemeğinden sonra
    True mass 1/2 porsiyon
    Antrenmandan önce 30 dk önce
    No xpolode
    15 dk sonra
    Twinlab amino liquid
    Antrenmandan sonra
    Kreatin
    İsolate syntha 6 + glutamin
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Nisan 2015 ---
    Son olarak gece yatarken zma

2. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Bir tek bcaa. Ve omega 3 eksik görünüyor ki likşt aminon var bcaaya gerek olmaz. Omega 3 de eksik olmasından bir şey kaybetmezsin. Eksik olsa da yani gerekli olan her şey var:D Madem kilo almak istiyorsun boşver isolatei filan ne gerek var vitargo vs. Kullan bence. Yahut elinde true mass var antrenman sonrası alsan ya karbo işine yarayacaktır. Hani isolate yarım ölçek true mass br ölçek protein karbo ihtiyacını kendin belirleyeceksin ama antrenman sonrası true mass kullan önce kullanmanın bir anlamı yok bana göre...
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Nisan 2015 ---
    İsolatei boşver derken boşverme protein al

3. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    İsolate elimde var zaten, true massi ek olarak alıcam da çok da emin değilim açıkcası almak konusunda true massi. 76 kiloyum yaza kadar 4 kilo almam lazım. True massi kullanınca sürekli kullanmak gerekiyor sıkıntı o bir kutu ile kilo alamıyorsun. İsolate iyi yoksa.

4. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    İsolate iyi derken? İnsanlar genelde kalorisi nispeten düşük yağı şekeri az diye tercih ediyorlar ben bunu takmam tavuğu kızartıp sabah sahanda yumurta yiyen bir insanım kendi adıma isolate protein alana kadar beslenmemi düzeltirim isolate yoksa ne kadar fark eder tek başına o fiyat farkını hak edecek. Yani dizel araba almak gibi maliyeti çok uzun kilometrelerde motoru bitiyor üstüne çok kullanmazsan fiyatını hak etmiyor. sen sanırım kana hızlı karışım için alıyorsun ama ben onu da takmıyorum tabi ki tercih meselesi. Ama ben olsam saf bir kaliteli whey alıp pekmezle karıştırıp içerim hem ucuz hem kendi adıma daha güvenilir antrenman sonrası true mass almadıysan hiç alma. İlle karbonhidrat alacağım dersen de gainer yerine vitargo al antrenman sonrası/sabah kullan wheyle beraber. Gainerlar çok pahalı o paraya whey alıp içine türlü şeyler katıp tadını kalorisini yükseltebilşrsin amacına göre. Sabah kana hızlı karışmasın ama +30 gram protein olsun diye ceviz zeytinyağı tahin kaymak ekleyip whey ve sütü blenderda çekiyorum. Sen yulaf da ekleyebilirsin isteğine göre hatta kilo almak istediğine göre bal/pekmez. Daha maliyetsiz daha lezzetli muhtemelen de daha sağlıklı. Onun için diyorum...

5. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Senin takmadığın şeylerin aynılarını bende takmıyorum hocamdan isolate olmayanı istedim yanlışıkla bunu almış çokda önemli değil, böyle bir kürü 2 ay filan uygulayabiliyorum, gainer ve amino bitiyor yerinede aynılarını almayı düşünüyorum. 2 ay kadar kullanıcam ondan sonra whey ve creatine geri dönerim veya whey likit aminoya neyse, virtargo konusunda vitargo bana göre kilolu insanların karbonhitrat ihtiyacı için o yüzden biraz paraya kıyıp böyle yapmak lazım bence. Aminoyu da değiştirdim weider premimum likit yaptım daha pahalı hatta çok ama birikmişim vardı bayadır sigara içmek yerine günlük 10 lira atıyordum umarım iyi olur.

6. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Ben vitargoyu adam yerine koymuyordum karbonhidrat alırsam tek alacağım şeydir. Whey bile gereksiz kalıyor bana göre yanında ama tercih tabi ki. Bu arada tam weider diyecektim evet mükemmel oldu şimdi:D ne diyim tercih senin gainerı yapması kokay karbo da nitelik itibariyle ucuz yükün hafiflerdi. Ben vitargo önerisini daha ucuz diye demedim. Ev yapımı ucuz yoksa Vitargo da pahalı. Bence celltech dene monohidrat yerine. Özellikle zayıf arkadaşlarım inanılmaz memnun kaldılar bana denemesi nasip olmadı daha. Genriseın creatin fg iyi benim için ama ona dönmeden önce, şu celltechi bir deneyeceğim elimdeki Universal bitsin diye bekliyorum. Proteinini de ultimate yap bence zaten fiyat olarak çok fark yok sanırım. Başkaaa no xplode sonrası fifty calibre dene. Dediğim gibi eksik yok zaten olanların muadillerinden bahsediyoruz:D kolay gelsin...

7. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Ev yapımı gainer dikktimi çekti şuan nasıl yapılıyor ? Vitargo lazım mı bide ? İyi oluyorsa yapalım bizde İsolate şuan elimde var zaten onu değiştiremem.

8. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    İsolatei kullan zaten. Kastettiğim boşuna masraf etme diyeydi. Mesela
    1)kana yavaş karışan yağdan proteinden zengin (ketojenik diyet) shakeim: ceviz (evde badem fıstık fındık varsa o da olur) tahin zeytinyağı kaymak 30 gram whey proteini şekeri az bir tam yağlı süt blenderda geçiriyorum en son kuruyemiş atıyorum ki biraz parçalı olsun diye
    2)yukarıdaki+yulaf (çiğ yulaf blenderda geçince tadı hoşuma gidiyor bunlar biraz eti cici bebeyi andırıyor bu standart off season diye nitelediğimiz kaliteli yüksek protein/kalori almak için yaptığım shake ki tadı mükemmel oluyor
    3)emilim süresi hesap edilmeksizin en yüksek besin değerleri ve kalori alımı için 1.şık+yulaf+pekmez (bal veya aklıma gelmeyen başka bir hızlı karbonhidrat da olur) bunun tadı da çok güzel gerçek bir enerji bombası kaliteli yağlar uzun vadede testo salgılanmasını da etkiler yulaf da alınır kilo almak adına hızlı karbo da
    4)antrenman sonrası kana hızlı karışan karbo+whey yani bir kaşık bal (hızlı karbo) ve protein tozu içine de creatine antrenman sonrası bombası bu da. dikkat: kana hızlı karışması için bunda yağ hiç yok. Vitargo önerim de pekmezden baldan bile hzlı karışan şekersiz kaliteli karbo ondan vitargo dedim. Gainerın kompleks içeriği gereksiz zaten bu kadar ürün topluyorsun bcaa glutamin vs. ayrı ayrı alabilirsin. Keza antrenman sonrası yemek yenemeyecekse yahut ölçüyü kaçırıp yağlanmaktan korkuluyorsa bu shake e de biçilmiş yulaf konabilir.
    Bu shakelerin tamamı en sağlıklı, ucuz, etkili çözümler diye düşünüyorum.
    Kaymak ve zeytinyağını miden almıyorsa çıkar tahin tat verir çıkarma bence. Kuruyemiş+ en az bir yağ olsun yağ almaksa kastın.

9. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum dediklerini uygulayacağım son olarak bir sorum olacak sabah alacağım 1/2 ölçek gainer yerine isolate alsam yani sabah kahvaltıdan sonra isolate öğle 1/2 ölçek gainer antrenmandan sonra yine isolate yine aynı şekilde kilo alabilir miyim ?

10. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Amaç kilo almak mı kas almak mı? Çok yanlış kullanıyorsun suppları. Vize haftasındayım uyumam gerek yazamıyorum da... Bir forumdan araştırırsanız derdinize çare bulacaksınız.
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Nisan 2015 ---
    Bir forumdan derken forumdan bir araştırırsanız demek istedim.

Sayfayı Paylaş