1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

7 Aylık değişim. 87 KİLO 185 BOY

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve feritferitxd tarafından 18 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba, vgye geçen yılbaşından 1 hafta sonra başladım. Başladığımda 90 kilo %16 yağ oranındaydım. İlk 4 ay diyet yaptım 83 kiloya düştüm. Daha sonra 3000 kalori ile nasıl oldu bilmyiroum ama 1 buçuk ay bulk yaptım 92 kiloya çıktım. Bu sırada 3 cm kol ölçüsü aldım. Sonrasında yaz başında 3 hafta çok güzel diyet yaptım ve resimlerdeki karnın iyi olduğu fotodaki şeklime ulaştım. Ondan sonra 2 ay diyete dikkat edemedim yazın haftada 20 bira içtim fast food yedim. 2 haftaya kadar karnım fotodaki gibi kaldı, ama 1 hafta günde 10 bira içince şuanki yani resimlerdeki formuma düştüm. Başlangıcım 0 olmadığı için 7 ay süresine yetersiz gelişimim olduğunu düşünüyorum. Belkide 6 ayı diyetle geçtiği için. Bana göre kollarım küçük ( soğuk 37 cm) o yüzden haftada iki kol çalışmaya başladım. Önerileriniz neler?
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Ağustos 2015 ---
    başlangıç

Ekli Dosyalar:

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    hocam postür düzelmiş estetik bir görünüm elde etmişsin tebrikler :)

Tanrı Türk'ü korusun.

3. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkürler hocam önceki konumdan sonra programıma barfiks ekledim tam düzelmedi gibi daha bişeyler daha eklemem lazım varmı başka öneri hareket :D

4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Deadlift yapabilirsin. bence durum şuan iyi. Ama sırt önemli güçlü ve diri olmak zorunda. Göğüs ve ön omuz esnetmelisin.

Tanrı Türk'ü korusun.

5. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    resimlerden 87 kilo olduğun pek anlaşılmıyor. biraz boy da uzun ondan olabilir. ilk resimdeki şeklini baz alarak üzerine yağlanmadan hacim alacağın şekilde bir beslenme düzeni oluşturursan çok iyi olacak. İlk resimde kollarının kolay ve iyi hacimleneceği belli oluyor. tabi bira ve diğer alkollü içecekleri hayatından çıkarman lazım. resim sıralamasını sondan başa doğru olacak şekilde bekliyoruz. mutlaka daha da hacimlenmiş ve kas miktarını artırmış olacaksın.

Selamlar, başarılar

6. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Kışın haftada bir gün alkol alıyorum en fazla ama yazın biraz abarttım, şuan bulktan çok istediğim birşey yok aslında ama zaten 87 kiloyum bütün kış bulk yaparsam 100 kiloyu görürüm 90 üstü olmak pek hoşuma gitmiyor çok iri duruyorum. Planım biran önce 83 'e düşüp öyle bulk a girmek. Hemen mi girmemi tavsiye edersiniz? İlk 4 resim yeni çekildi, aynada sadece karın olan 3 hafta önce, son 4'üde başlangıç halim.

winston123 bunu beğendi.
  7. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    oo o zaman çok iyi durumdasın. ben de mart gibi definisyon dönemine girmiştim. 86,5 kiloyla başladım, ramazan sonu 77 ye düşmüştüm. Biraz fazla gitti kilolar yani. bu sebeple 2 hafta önce en azından 83-84 e çıkabilmek için beslenmemi değiştirdim. 2 hatfada 2 kilo aldım. senin için de bir kaç kilo ekleyebileceğin hacim çok iyi duracaktır. Bulking olarak düşünme ama biraz makrolara dikkat ederek kalori artırımı yaparsan yavaş yavaş yağlanmadan hacimlenmiş olursun. 83 e düşersen çok zayıf görünürsün bu boyla. ilk 4 resimde iyi durumdasın zaten. biraz da yağ yakarak 90 ı görürsen tamamdır bu iş.

8. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen tam istediğim o benimde. Bi 3 kilo daha verirsem hacim yapmaya uygun olacağımı düşünüyorum. Önümüzdeki yaza istediğim gibi olurum tahminimce :D

winston123 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş