1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

7 aylık çalışma sonucum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve wolveron2 tarafından 13 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    Arkdaşlar şimdilik bu kadar yapabildim . son hızda çalışmalarım devam ediyor.İnşallah iyi bir diyet ve çalışmadan sonra biraz daha iyi olmasını umuyorum.Sizlerinde yorumlarını bekliyorum[​IMG]

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bir kac degisik ve net poz koyarsan daha rahat yorum yapariz ;)

3. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    fotoğraf makinem işyerinde webcam le ancak bu kadar oldu bir taraf tan poz verip diğer taraftan tuşa basmak zor oluyo tabi :D [​IMG]

4. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    7 ayda pek az bir gelişme olmuş. Beslenmen nasıl?? ölçüler nasıl boy kilo falan yazarsan daha iyi yorum lar gelir. Suplement kullanıyormusun??

5. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    spora evde başladım . 3 ay evde dum. ve barlarla çalıştım. ilk 5 lik almıştım internetten.sonradan 18 lik ve 40 lık bar aldım baktım ev kalabalıklaşıyor,salona karar verdim. 4 aydır salonda çalışıyorum.ilk evde başladığımda kilom 107kg omuz 125cm göğüs 110cm bel 112cm kol 34.5cm idi, yaş 26 boy 1.85m buarada.

salona başladığımda kilom 105kg omuz 127cm göğüs 116cm bel 108cm kol 36cm idi.dün yeniden alındı ölçülerim kilom 100kg omuz 139 cm göğüs 119 cm bel 101cm kol 39.5cm geldi. Et ürünlerinin hiç birisini yiyemiyorum. o yüzden bol bol yumurta süt peynir işleri ve sebzeler. Bunların yanında omega 3 için balık yağı, köpek balığı kıkırdağı, spiruluna tabletleri alıyorum. suplementlerden. protein tozu+ omino asit+ creatin+glutamin alıyorum.

6. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    devam

Bahsettiğin şekilde beslenmeye aynen devam. Dinlenmeyi de ihmal etme. Bu şekilde devam edersen iyi gelişirsin. Çalışmaya devam... Ama en iyisi salonda olur doğru olanı yapmışsın. Motive çok önemli...

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    7 ayda pek az bir gelişme olmuş demek için, arkadaşın nasıl başladığını bilmek gerekiyor, ki zaten sonraki mesajındada ölçülerini belirtmiş.
    Hem kilo verip hemde kas gelişimi sağlıyor, ki bu çok güzel bir gelişme.
    Ölçülere baktığımız zaman oldukça iyi, ama tabii define oldukça göğüste azalmalar olacak, ancak görüntü büyük oranda gelişecek.
    Resimlerden gördüğüm biceplerde iyi bir hacim potansiyeli var, omuzlar ölçülere bakılırsa geniş.
    Eksilere gelirsek, elbette daha fazla definisyon, daha doğrusu bel en azından 90 cm. olana kadar kilo kaybetmeye devam.
    Kanatları sıkı sıkıya çalıştırmak gerekiyor, zaten salona gelmeden onları etkilemek hemen hemen imkansız, yani onlar henüz çalışmaya başlanmış taze bölgeler.
    Sırtı göremiyoruz, ancak umarım barbell rowing'i ihmal etmiyorsundur.
    Triceplerde pek bir şey belli olmuyor, sanırım biceplerin gerisinde kalmış.
    Omuz başları bu aşama için gayet güzel ama gelişimi sürmeli.

Şimdi yaz geliyor, belden 11 santim vermek çok zor birşey değil, protein alımına dikkat ederek, karbonhidrat alımına çok dikkat edilmesi gerekiyor.
    Bence vücut yaza define girmeli, hem sosyal anlamda, göze hoş görünmesi için, hemde kasların yapısının ortaya çıkması açısından.
    Bu sebeple set aralarını kısaltmalı, temel hareketler dışında ( bench press,barbell curl,dar bench press gibi) tekrar sayıları 10-15 arasında tutulmalı.
    Haftada 4-5 idman yapılmalı ve kardio eklenmeli haftada 2-3 gün.
    Şimdilik aklıma gelen bunlar, bence iyi yoldasın, aynen devam.

8. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    Arkadaşlar yorumlar için çok saolun. Bende bu aydan itibaren yağ yakmaya ağırlık vermeye niyetliyim zaten . Yalnız bazı konularda kararsız kaldım. cardio çalışmasını normal ağırlık çalışmasından sonra yapmam yanlışmıdır. çalışma harici günler gidip mi cardio çalışmam lazım. ağırlık çalışmasından sonra 40 dk lık bisiklet çalışsam acaba kas kaybı yaşayabilirmiyim kafama takılıyor.Çalışma günleri haricinde gitmem biraz zor çünkü haftada 4 gün gidiyorum zaten.

Sayfayı Paylaş