:(:(:(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ibrahim_nergiz tarafından 21 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. ibrahim_nergiz

ibrahim_nergiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İZMİR karşıyaka
    arkadaşlar benim resmimi gören yada görmeyen arkadaşlar için anlatayım . benim göğsüm tavuk göğsü yaa nasıl dolduracağım çok sıkılıorum baktıkça aynaya aslında çok fena durmuo. ama göğsü şişirmem lazım ::(:(
    hiç böyle tavuk göğsü olup düzelen arkadaşlar warmı..

2. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    tavuk göğsü veya güvercin göğsü

arkadaşım söylediklerinde ciddiysen ve sorununu anladıysam senin problemin güvercin göğsü denilen göüs anomalisi oalbilir ve konuyla ilgili:

Güvercin Göğsü

Sternum(iman tahtası) ve kaburga kıkırdaklarının öne doğru aşırı çıkıklığıdır. Kaburgaların kıkırdak bölümünün fazla büyümesi ve iman tahtasının öne yer değiştirip ileriye kalkması ile karakterizedir. Ailesinde benzer hastalık öyküsü olanlarda daha sık görülür. Doğumda hafif belli olmakla beraber erken çocukluk ve ergenlik çağında göğüsteki bozukluk ilerler. Fiziksel şikayetlere kunduracı göğsü kadar yol açmaz. Psikolojik ve kozmetik şikayetler daha ön plandadır.Tedavisi cerrahidir.

Gerek kunduracı göğsü gerekse güvercin göğsünde, hasta veya yakınlarının şikayetinin türü ve hastanın genel durumu tedavinin şeklinin belirlenmesinde en önemli unsurdur.

En sık tercih edilen yöntem bizimde kullandığımız yöntem olan göğüsteki yapısal bozukluğun düzeltilmesi ve düzeltilmiş pozisyonda tutulmasıdır. Ameliyatta bozukluğa yol açan kıkırdak kaburgalar çıkartılır ve iman tahtası düzeltildikten sonra altına desteklenmesi için metal bir çubuk yerleştirilir. Bu metal çubuk dışarıdan gözükmez. Dokuların arasında kalır ve ameliyattan yaklaşık 3-6 ay sonra basit bir girişim ile lokal ya da genel anestezi altında çıkarılır.

Ameliyattan sonra hasta 2 ay kadar bir süre kendini göğsüne gelecek darbelerden korumalı, ağır kaldırmamalı ve ağır spor aktivitelerinde bulunmamalıdır. Hastaların bu şartları yerine getirebilecek kadar büyümüş veya akli yeterliğe sahip olmaları bu operasyonların devamında oluşabilecek sorunlar ve tekrarlama açısından çok önemlidir. Kozmetik amaçla yapılan ameliyatlarda sadece hastanemizde yapılan bir yöntemle kız çocuklarında daha başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

3. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    arkadasim daha dikkatli olalim lutfen ;)
    Forum kurallari:
    3. Soracağınız soruyla alakalıysa; boy, kilo, yağ durumu, yaş, günlük besin listesi ve antrenman programını sorunuza ekleyin. Bu sayede daha çok ve daha doğru yardıma ulaşabileceksiniz.

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
  5. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
  6. ibrahim_nergiz

ibrahim_nergiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İZMİR karşıyaka
    arkadaşlar ben çalışarak o boşluğu doldurmayı düşünüordum ameliyat falan bunlara gerek yok..orayı göğüs çizgisi haline getirebilirmiyim onu soruyorm.benim hocamında göğsü öleymiş ama bayağı bi çalışmadan soraa göğüs yanlardan büyüyerek ortadaki kemik çizgi haline gelmiiş aq yaa düzelmezmi yaa bu sporla.

7. ibrahim_nergiz

ibrahim_nergiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İZMİR karşıyaka
    ohhh bee benim anormal deil arkadaşlar o resim deki gibi hiç deil sadece küçük bi kemmik çıkıntısı ama çıkıntı az...

8. metugok

metugok Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (sürüngen)
    Yer:
    Ankara
    eskiden avruplı bayanlaın güzellik lerini bakılacak olunursa güvercin göğüslü olmak ilk sartmış gelelim erkeklere buradakı anormali dolar dolmasınada görüntü biraz değisik olur suan kafanda bu olayı kuramıyorum bence dolar ama göğüs çizgisi oluşmaz iyidir güvercin göğüs akciğeri fazla baskıdan korur tabii faza kiloluysan

9. zülküf turan

zülküf turan Özel Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    vücut geliştirme kitap yazarı.
    Yer:
    mersin
    İbrahim doğuştan gelen bu göğüs bozuklukları ile ilgili geniş bir çalışma ile "göğüs sırt ve kanat" isimli kitabımda yer vermiştim bundan yararlana bilirsin antrenman ve çalışmalar la ilgilide sorularına cevap bula bilirsin

zülküf turan

Sayfayı Paylaş