65 Kilo ve %20 Yağ Oranı

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve bodyxxx tarafından 25 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bodyxxx

bodyxxx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Vücut Yağ Oranı Hesaplama Sonucu: % 20.8
    19 yaşında, 170 cm boyunda, 65 kg ağırlığında, 37 cm boyun çevresine ve 87 cm bel çevresine sahip bir erkeğin vücut yağ oranı: % 20.8

Selamlar,
    Yukarıdaki oranlara sahibim. Sanırım Skinny Fat dedikleri vücut şekline giriyorum.
    Haftada 3 gün fitness'a gidiyorum. Yeni başladım. Kardiyo üzerine çalışıyorum.
    Fazlasıyla bir göbeğim var. Öncelikle bu göbekten kurtulmak istiyorum. Bacaklarımda yağlı o yüzden kalın duruyor.
    Zararlı tüm yiyecekleri ve içecekleri bıraktım. Sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Sizce sadece sağlıklı beslenmem yeterli mi yoksa zayıflamaya yönelik bir diyet yapmalımıyım?

Nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. Berat Alparslan

Berat Alparslan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Zayıflamaya yönelik bir diyetle ağırlık çalışmanız, daha iyi olacaktır.

3. bodyxxx

bodyxxx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Peki yağ oranı, kilo vermemle doğru orantıda azalır mı? yani 55-60 kiloya düştüm diyelim. Karındaki yağlar (Göbek) erimiş olur mu?
    Fitness'a geçen hafta başlamıştım. Antremanda sadece kardiyo çalışmıştım. 1 kilo vermişim. (Beslenmemin de etkisi olabilir) Bu hafta ağırlığa geçtim. Ağırlık ile birlikte diyet yaparsam kas kaybeder miyim?

4. Berat Alparslan

Berat Alparslan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Verdiğiniz her kilo yağ olmayabilir öncelikle bunu söylemek istiyorum, ne kadar iyi bir diyet geçirdiğinize bağlı olarak yolun sonunda ne kadar kasınız ne kadar yağınız kalmış bunu tekrar hesaplamanız gerekecek ama bunu şuan göremezsiniz , siz sadece iyi bir diyet yapmaya çalışın, günlük ihtiyacınızın altında karbonhidratı kompleks alıp proteini kütlenizin iki katı olarak alın ve kardiyoya gereken önemi verin.

Sayfayı Paylaş