65 kg cheat curl, 3 tekrar.

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve Kayra91 tarafından 20 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Sonunda sağ kolum yeterince iyileşti ve iki kolla çalışmaya başladım. Niyet 5 tekrar idi ama belime yük bindi. (Kendi kemerim var ama yanıma almadım, bundan sonra da kemersiz yapmam) Tek tekrarda 75 - 80 kg yapabilirim ama momenti arttırmam gerekebilir. Rekorlar Cyplenkov'a ait ve değişmedi;

Strict - 113 kg, Cheat 170 kg. Lakin bunlar Z bar ile. Barbell ile gördüğüm en iyisi Magnus Samuelsson'a (98 senesinin en güçlü adamı) ait ve 140 kg, 4 tekrar. Takdir edilesi.

Biraz kilo verdim bu arada ama yıllardır şişman olduğum için bir 40 kg daha vermem gerek. 40 kg verince yağsız ağırlığıma ulaşıyorum ama kas ve su kaybı da olacağı için %8 - %10 yağ oranı kalsa (Kalabilirse) bana yeter. Yağ oranım %30 - 35 civarında maalesef. Yurtta kalıyorum ve ilk defa adam akıllı cardio yapmaya başladım, yurdun spor salonunda genelde bir tek ben oluyorum ve bu da benim için gayet iyi. :)

zzzxxz ve berkay7743 bunu beğendi.
  2. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    bu tip antremanlara meraklıysan sana bir teknik göstereyim işine yarar

deadlift yapar gibi kalkıyoruz kalkar kalkmaz hemen bicep curlu yapıyorsun
    yerden kalkış hızın otomatik bir ivme kazandırıyor ayrıca bele daha az yük bindiriyorsn yakın zamanda bende denedim

Kayra91 bunu beğendi.
  3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Belini sakatlaman an meselesi mutlaka duzgun formda kac yapabilirsen onu yap.
    Yoksa bidaha geri donusu olmayan bir yola girebikirsin. Sagligindan olabilirsin.
    Cheat vs demeyin once saglik
    Roni colmana bir bakin adam ne hale dustu

Kayra91 ve zzzxxz bunu beğendi.
  4. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Sana en büyük önerim kilo verip, düzenli olarak Powerlifting yapman olacaktır.

Yanlış anlama lütfen görüş ve tavsiye sadece, çünkü sadece ağırlık ile övünmek bir süre sonra insanda takıntı haline geliyor, bir ara bende de olmuştu, mesela 80 KG Bench rakamını 85 KG'a yükselttin diye herkesin bunu önemsediğini zannediyor insan, ancak sonra anlıyorsun ki 80 KG yerine 85 KG Bench yapmak kişinin kendisinden başka kimseyi ilgilendirmiyor.

Günümüz Powerlifting sporuna baktığımızda da artık şişman atletlerin çok az sayıda olduğunu görüyor insan.

Mesela sen sanırım yıllardır spor yapan birisisin, senin şimdiye dek çok iyi kilo verip, üstüne çok iyi kas kütlesi inşa edip ve çok iyi güç kazanmış olman gerekiyordu.

Kayra91 bunu beğendi.
  5. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Gayet iyi hocam, şimdilik uyarılara kulak asacağım ve strict ile devam edeceğim. 65 kg değil de, 40 kg 5 tekrar olsun ama strict olsun. :)
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Şubat 2017 ---
    Anladım hocam, yaparsam da muhakkak kemer kullanırım veya yapmayabilirim de, bilemiyorum. Strict ile devam etmek aklımda.
    Bir türlü düzenli yapamadım ki sporu, hep yarım yamalak oldu. :) Kilo verdim ama çok daha beter olmuştum, artık önü gelmiyordu ve ben de özellikle içeceklere disiplin gerektiren bir sınır koydum, ekmeği kestim ama çok aç kalacağımı düşünürsem 2-3 dilim tam buğday yiyorum, yemek aynı kaldı ama ev yemeği yediğim için yine de kilo veriyorum, 30 kg kadar verdim. Düşünün ki vücudumda neredeyse 70 kg yağ vardı, korkunç. Özel aletlere göre sudan çok yağ gitmiş, bu da beni mutlu etti açıkçası. Birazdan son halimi koyayım. :)
    http://i.hizliresim.com/V0p45n.jpg

Resimi attım ama çok alan kapladı, böyle koyayım. Uzun zamandır geldiğim en iyi noktadayım, devamı da dilerim ki gelecek. :) Geri dönüşsüz olarak.

Son düzenleme: 21 Şubat 2017

Sayfayı Paylaş