6 Haftada 130.5>>115

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve cheesecake0 tarafından 22 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cheesecake0

cheesecake0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar 6 haftada 15 kilo verdim ama sanki hiç değişmedim gibi hissediyorum. Daha sağlıklı görüntüye ulaşmak için tavsiyeleriniz varsa sevinirim.
    Genel olarak IF yapıyorum sayılır.
    13.00 Kahvaltı- 2yumurta+100 gr lor+domates salata yeşillik+ 3,4 adet ceviz içi+1dilim ananas ve hindi füme.
    15.30-16.00 Ara öğün- 1 bardak ayran/1 kase yoğurt + bazen meyve bazen kuruyemiş.
    19.00-20.00 Akşam yemeği- 250gr Tavuk+Güzel bir salata(Mangolu,ananaslı vs)

Spor olarakta virüs olduğundan evdeyiz malum. O yüzden tablete 1 2 uygulama indirdim. HITT vs. + 10KG dumbell var onlada full body yapıyorum haftada 5 gün.
    Son 4 gündür de stadyuma gidip yürümeye başladım. Sabah kahve içip 1 saat yürüyorum. yaklaşık 5-5.2km yapıyor.
    Her hangi bir tavsiye var mı ?

Ekli Dosyalar:

2. Chuck94

Chuck94 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Kesinlikle yanlış anlamayın ama ben de büyük bir fark göremedim. Bence sağlıklı karbonhidrat tüketimini arttırmalısınız. Boyunuz ne kadardı ?

3. cheesecake0

cheesecake0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Valla bende fark göremiyorum :) Boyum 1.81

4. Chuck94

Chuck94 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Hocam en iyisi sabredip devam etmeniz. Zaman da alsa sonuçları görürsünüz. Bu arada tebrik ederim 6 haftada bu kadar kiloyu vermek zor bir şey :):).

5. cheesecake0

cheesecake0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    teşekkür ederim. bakalım bir 6 hafta daha. İnşallah gözle görülür sonuç alırız.

Chuck94 bunu beğendi.
  6. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Karbonhidrat tüketiminiz çok az. Karbonhidratı kısıtladığınız için dokulardan su atmışsınızdır.
    Zayıfladığınızı düşünüp karbonhidratı artırırsanız ya da ödül öğünleri yaparsanız birkaç gün içinde ani ağırlık artışı yaşarsınız. Ki bununla çok karşılaşıyoruz.

IF'den mennunsanız devam edebilirsiniz, ancak şart değil. Ağırlık kaybına etkisi olduğunu da düşünmüyorum. Ağırlık kaybınızı belirleyen kalorideki ihtiyacınız-aldığınız arasında oluşan fark. Bu ağırlık kaybını; diyetin içeriği, kalori açığı, makro örüntüsü, egzersiz durumu gibi etkenler ise ne kadar yağ ne kadar kas kaybedeceğinizi belirliyor.

Tavsiyem 1500-2000 kalori arasında alın.
    Günlük min 130 g karbonhidrat alın. Hatta 200-250 g bandına çıkmanızı öneririm.
    Kg başına ortalama 2 g protein, diyetin enerjisinin %25-35 ini yağlardan alın.
    Sebze meyve ve su tüketiminizi artırın.
    Kan tahlili yaptırıp, D vit, Demir, ferritin, b12, T3, T4, TSH düzeylerinizi kontrol ettirin. Kısa ve öz tavsiyelerim bunlar

tutti_hunni bunu beğendi.
  7. cheesecake0

cheesecake0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    tamamdır teşekkür ederim. dikkate alacağım önerileri. yakında doktora gideceğim zaten.

Sayfayı Paylaş