6 aylık gelişim ektomorf

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve mgnl tarafından 21 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mgnl

mgnl Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    [​IMG] [​IMG]

2015 sonu itibariyle body building başladığım ilk gün 64 kiloydum. Bugün 79 kiloyum (boy 184). Ölçü almak konusunda baya başarısız olduğum için, ne kadar doğru bilemiyorum kollarda 5-6 cm'lik büyüme kaydetmişim. 6 ayda biraz yağlandım malesef, yağ oranım %10'dan %14'e ulaştı. Hiç bir supplement kullanmadım, sadece ağırlık kaldırma ve doğal beslenme.

Bulk yapmaya devam edip daha fazla hacim mi kazanmalıyım, yoksa definasyon mu yapmalıyım şu anda ikilemdeyim. Tavsiyeleri olan varsa dinlemek isterim.

2. mr.panıc

mr.panıc Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    bulka devam kesınlıkle hacım ve kutleye yonel. defınasyon a baslarsan eskı halıne donersın

mgnl bunu beğendi.
  3. tolgahanozkan

tolgahanozkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık / Antrenör
    Yer:
    Ankara
    Kilo 79 yağlanma illaki olacak. İdeal kilona çok yaklaşmışsın. Bundan sonrasına sıkı bir bulk dönemi ile daha iyi birgörüntü elde edebilirsin. Karın kaslarını görme zamanı gelmiş :)

mgnl bunu beğendi.
  4. mr.panıc

mr.panıc Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    bulk da karın kası elde edemez. karın kası ve parcalama defınasyondadır. bulk hacım ve kılo artısıdır. kaslarının sekıllerı kaybolabılır lakın hacmın artar . bence defınasyonu deneme suan

5. tolgahanozkan

tolgahanozkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık / Antrenör
    Yer:
    Ankara
    Bulk yaparak karın kaslarını göstereceğini söylemedim. Bulk yap. Karın kaslarını görme zamanı gelmiş dedim. İki cümle arasında nokta var. ( Formuna kavuşmuş karın kasları gözükse iyi olur anlamında )

Kolay gelsin.

6. mgnl

mgnl Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Ben de daha fazla hacim kazanma taraftarıyım, ancak salondaki eğitmen yağlandığımı söyleyince ikilemde kalmıştım. Bir süre daha görece temiz bulk diyetime devam edeceğim, 83-84 kg olana kadar. Teşekkürler tavsiyeler için.

Sayfayı Paylaş