6 ayda 89dan 71e kadar

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve shortyy tarafından 15 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. shortyy

shortyy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba
    2016 mayıs ayından itibaren 2 ayda yaklaşık 70kilodan 82 kiloya çıkmış ve spora başlamıştım (geçen yılda açmıştım konu duruyor fotoğraflar) yanlış hatırlamıyorsam2 ay kadar devam ettim ve 79 kiloya düştüm.
    12.sınıf üniversite sınavı hazırlığı nedeni ile sporu bıraktığımda 1 yıl içerisinde 10 kilo daha aldım ve 89 kiloya çıktım
    Temmuzda spora tekrar başladım ve yaklaşık 20 kg yağ yaktım, burada before-after fotoğrafları paylaşan arkadaşlar sporu bırakmamamın tek sebebisiniz hepinize çok teşekkürler
    Boy 168
    89 kg spora başlama ölçülerim omuz 126 kol 40 göğüs 105 yanlış olabilir bel 100 yağ oranı 36.5
    Güncel ölçülerim (74kg) omuz 122 kol 37-38 göğüs 97 bel 85 yağ oranı 23
    Diyet yapmadım çerez-çikolata türü şeyleri yemeyi bıraktım sabah kahvaltısı hariç ekmek yemedim ve protein ağırlıklı beslendim supplement kullanmadım fakat yeni aldım bundan sonra whey kullanacağım
    Bu arada arkadaşlar omuzlarım 126-128 seviyelerine çıkabilir mi? çıkabilirsem ortalama çalışmayla tahminen ne kadar sürede çıkabilir? haftada 3 çalışıyorum ağırlık antrenmanı üzerine 10dk kardiyo

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      38,7 KB
      Görüntüleme:
      1.416
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      31,7 KB
      Görüntüleme:
      1.458
    • 3.jpg
      3.jpg
      Dosya Boyutu:
      53,6 KB
      Görüntüleme:
      1.436
    • 4.jpg
      4.jpg
      Dosya Boyutu:
      74,2 KB
      Görüntüleme:
      1.390
    • 5.jpg
      5.jpg
      Dosya Boyutu:
      55,2 KB
      Görüntüleme:
      1.411
    • 6.jpg
      6.jpg
      Dosya Boyutu:
      49,4 KB
      Görüntüleme:
      1.394
    • 7.jpg
      7.jpg
      Dosya Boyutu:
      40,9 KB
      Görüntüleme:
      1.460
    • 8.jpg
      8.jpg
      Dosya Boyutu:
      43,1 KB
      Görüntüleme:
      1.422
    • 9.jpg
      9.jpg
      Dosya Boyutu:
      40,2 KB
      Görüntüleme:
      1.442
  2. Nikefor

Nikefor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Tebrik ederim hocam. Ben de bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum 85 kiloya çıktım spora başlayacağım, sizin gelişiminizi görmek hevesimi artırdı.

shortyy bunu beğendi.
  3. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    gelişim güzel hazır başlamışken 66 lara falan düşüp yağı tamamen yakıp tekrar 80lere çıksan tank gibi olursun

shortyy bunu beğendi.
  4. shortyy

shortyy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    başarılar dilerim
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ocak 2018 ---
    bakalım hocam 69 kiloya kadar düştüm ve kas kazanımım oldu fakat yağda aldım az miktarda, şu an 73kiloyum yağ oranım tahminen %20 falandır ağırsağlam, us navy calculator bel ve boyun ölçülerine göre %3 hata payıyla %17 çıkıyor.
    Hedefim bundan sonra kalori açığı yaratmadan beslenerek ve spor yaparak yavaş yavaş kas kütlesi alırken aynı anda yağ oranımı 14-15 seviyelerine indirmek

5. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    yeni başlamadıysan o olay bayağı zor ya en azından kilonu sabitlemen lazım biraz daha kolaylaşır

6. shortyy

shortyy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar son formum arada dersler bigün sabah bigün öğleden sonra falan olunca uyku düzeni beslenme herşey gitti 1 ay falan dağıttım şimdi tekrar topluyorum vücudu son formum 74kg
    bildiğim ölçüler
    kol 38 omuz 124 bel 82 göğüs 105 olabilir emin değilim ölçülerde bi değişiklik yok fakat yağ oranında azalma olduğunu tahmin ediyorum bundan sonra düzgün beslenme ile devam ediyorum
    ve arkadaşlar daha fazla yağ yakmak için diyet yapmalı mıyım yoksa temiz ve 300-400 kalori fazla beslenip kas mı kazanmalıyım öneriniz nedir yağ oranım sanırım 18 civarı [​IMG]

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş