1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

6. Ay ( Yorum - Tavsiye )

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve game4life tarafından 22 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese merhabalar.Yaklaşık 6 aydır düzenli olarak bu sporu yapmaya çalışıyorum.İlk başladığım zamanlarda 78 kg civarlarındaydım ve çok iri görünüyordum.Uzun bir zaman boyunca yağ yakımıyla uğraştım ve 4 ay civarında 65 kg'a kadar düştüm ve yağ oranımı %10 civarlarına indirebildim.Son zamanlarda yağ yakımından biraz sıyrılıp biraz daha ağır çalışmaya başladım.

Sorum şu: Uzun zamandır çalışmama rağmen öncelikli olarak yağ yakmaya uğraştığımdan fazla gelişemedim.Halada alt karın bölgesini eritmek için çok uğraşıyorum ve bu yüzden 65 kg dan sonra en fazla 66 kg a kadar çıktım ve sonra tekrar 65 e düştüm.Ölçümlere göre aldığım kiloyu geri veriyorum ve kas kütlesi kaybediyorum.Hocalarımda cardio yu abarttığımı ve karın için uğraştığımdan yetersiz beslendiğimi söylediler.Sizlerinde görüşlerinizi almak istiyorum.Sizce cardio ya devam edip alt karınla savaş vermeye devam mı etmeliyim ? Yoksa artık abartılı cardio dan vazgeçip biraz hacim için uğraşmanın vakti gelmiş midir ? Okuyan ve cevaplayan herkese teşekkürler.:)

Not: Alt karın için tavsiyeleriniz olursa çok sevinirim.Özgüvenimi baya bi zedeleyen bir bölge benim için.

Boy : 172 cm
    Kilo : 65 kg
    Yağ oranı : %10
    Bel çevresi : 83 cm

http://img69.imageshack.us/img69/8605/dasdasdw.jpg

http://img696.imageshack.us/img696/5236/hgfhdfghdfghfgd.jpg

http://img696.imageshack.us/img696/961/022ox.jpg

http://img268.imageshack.us/img268/4766/asdasfasfn.jpg

2. cagri2424

cagri2424 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    olmamış kardeşim çok yağlı bi anatomin var sanırım düzenli çalışmamışsın yemek e dikkat etmemşsn

3. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam inan yemeğe elimden geldiğince dikkat ediyorum.6 aydır şeker , un , tuz tamamen çıkardım hayatımdan.Öyleki ufacık bir parça bile almıyorum disiplini bozmamak adına

Sabahları : 1 tam 4 beyaz yumurta + 1 dilim tam buğday ekmeği + 1 bardak şekersiz meyve suyu + bazen ekmeğin kalan kısmıyla bal
    Ara öğün: 5-6 tane badem/elma
    Öğlen : Yağsız , tuzsuz esmer pirinçten pilav + haşlanmış tavuk
    Ara öğün: 5-6 badem
    Akşam : Salata/yoğurt + tavuk

Ek olarak antrenmanlardan önce ve sonra birer ölçek whey proteini.Kaldı ki yağ oranım ve kilom normal görünüyor.Sorun nerde olabilir işin içinden çıkamadım.

4. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Hocam Vücut Kıllarından Dolayı Bence Yağlı Gibi Geldi Arkadaşa Dikkatli Bakınca Yağlı Bi Görüntün Yok Göğüsler Eksik Duruyor Onun Dışındaki Bölgeler İyi Görünüyor. Başarısız Olduğunu Söylemek Acımasızlık Olur.

5. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Vucut yag oranin kesinlikle yuzde 10 degildir, bir yanlislik olmali; beslenmeni ona gore yapmalisin, aldatmasin.

6. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    SSUO Nerden Emin Oldun %10 Olmadığına 3. Fotoya Bakarsan Karın Kasları Belli

7. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Canim oyle istedi.

8. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Vücudundaki kılları komple alınca işin içinden çıkabilirsin bana göre, onun dışında göğüste eksiklik gördüm sadece, birazda omuz.

9. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Pulbiber072

Hocam dediğiniz gibi vücut kıllarından dolayıda öyle görünüyor olabilir.Çünkü karın antrenmanlarımdan sonra üst karın kaslarım gözle görülür şekilde belli oluyor fakat dediğim gibi alt karın :( Dediğiniz gibi göğüs ve birçok yer eksik duruyor karın bölgesiyle uğraşmaktan istediğim gibi çalışamadım bu zamana kadar.Cevabınız ve desteğiniz için çok teşekkür ederim.

SSUO

Hocam ben ölçüm cihazına göre konuşuyorum , başladığım zaman %17.5 gösteriyordu şu an %10 gösteriyor.Ölçüm kağıdımın fotoğrafınıda yükleyebilirim dilerseniz , uzun zamandır takip ediyorum ölçümlerimi.

baskn35

Hocam vücut kıllarından kurtulmak için bir öneriniz var mı ? Malumunuz bende biraz fazlası mevcutta :)

10. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Gayet iyi vücudun var. Kıllardan belli olmuyor. Ama sağlamsın ;) 6 aya göre.

11. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    SSUO yanlış anlama da, arkadaşlarınla yazdığın facebook durumunun altına yorum atmıyorsun, bir insanın 6 aylık emeğine yorum atıyorsun, daha dikkatli olmanı öneririm.

@game4life Bende olmadığı için sorunum yok, ama partnerimde aynı sorunla karşı karşıya, makineyle aldığını söylemişti, kendisini tişörtsüz de gördüm uçları bile belli olmuyor deneyebilirsin 1 kereye mahsus, memnun kalırsan sürekli hale getirirsin, ayrıca karın kaslarıyla uğraştığını söylemişsin, aynı hatayı bende yaptım, senın gıbı 7. ayımın başındayım, ilk 3 ay boyunca sadece mideye konsantre oldum ama bu, yapılabilecek büyük hatalardan, en önemlisi en başta hacim almak daha sonra diyetle yağları atarak mevcut kas hatlarını belirginleştirebilmek.. hacim zamanında ise her idman sonunda 3xmax crunch ve 3xmax dipste diz çekiş (alt karın ) yeterlidir.

Son düzenleme: 22 Mart 2012
  12. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Vucudun kotu degil, killar da yaniltiyor olabilir tabii ki yag konusunda. Olcum cihazlari cok degisken maalesef, kendimden biliyorum. Spor salonunda vardi ve %9 gordum bir kere ki kendi vucudumu biliyorum %10'un altinda olmasina imkan yok. O babta yazdim.

13. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Komik Misin Sen?

14. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Facebook kullanmiyorum, icra ettigim meslek bunu tolere etmiyor maalesef yani bilmiyorum orada nasil yorum ''atilir''. Bu forumda ozellikle bir senedir gordugum gariplikler nedeniyle kisisel bir karar aldim ve konu basliginin sahibi uye disinda diger uyelerin sahsima karsi alintilarina kisa kesmek amaciyla net ve takiben yine karsilik verilmesini gereksiz hale getiren bir mesaj yaziyorum. Kres ogretmeni degiliz zira.

Emegine saygisizlik etmek gibi bir niyetim yoktu, yanlis anlasilmasin. Kaldi ki bu bir forum ve elestirilmek adina konular aciyorsunuz. Hakaret edilmedikce sert cikislar yapmayin ki karsi taraf tahrik olmasin, tat kacirmasin. Profesyoneller bile elestirilirken, saygi iki tarafli.

Coluk cocukla ugrasmaktan bikti artik forum uyeleri.

Son düzenleme: 22 Mart 2012
  15. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yapıcı yorumlarınız ve önerileriniz benim için çok önemli.Çünkü 6 aydır belki çok daha iyi birşeyler yapabilecekken karın takıntım yüzünden kendimi çok kısıtladığımı hissediyorum.Sizce bu şekilde ağır cardio ve sıkı diyete devam etmeli miyim alt karın için ? Yoksa artık biraz hacim ağırlıklı mı çalışmam gerekir ki bu şekilde alt karın bölgem dahada yağlanır mı ? Zira kilo almaya çok yatkın bir yapım var tekrar başa dönmek çok korkutucu olur benim için.Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

16. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Hocam Bide Göğüs Uçların Dikkatimi Çekti Jinekomasti Olabilir Mi Diye Düşündünüz Mü Hiç?

17. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Bana sorarsan hacim kazanma yoluna gidebilirsin, yag oranin kotu degil ve baslangictaki halini bilemedigimizden ve hedeflerini kestiremedigimizden kardiyoya devam edip etmeyecegin hakkinda bir yorum yapmak yanlis olur. Ilk bakista gogus bolgesi eksik mesela, korkarak yaziyorum.

18. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Jinekomesti olabilir mi diye bende çok düşünmüştüm , baya bi araştırmada yaptım fakat çalıştıkça düzelmeye başladığını gördüm farkedilir biçimde.O yüzden kısmet olursa hacimlenebilirsem ondan sonrası bir uzmana görünmeyi düşünüyorum.Şu an için abartılı bi durum olduğunu hissetmedim açıkçası :)

SSUO

Hocam öncelikli olarak karın bölemi olabildiğince düzlemek istiyorum zira en çok güvenimi kıran bölge orası vücudumda.Fakat diğer bir yandanda kollarım çok inceldi , dediğiniz gibi göğüs ve omuz bölgem çok eksik kaldı.O yüzdende bi yanım hacime yönelmek istiyor devamlı.Ne yapmam gerektiğini şaşırdım biraz açıkçası.İkisini bir arada yürütmek için uğraşıyorum ama nafile , bu kadar sıkı diyet uygularken kas gelişimi pek mümkün olmuyor açıkçası.

19. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Hacim alirken vucudun ister istemez yaglanacaktir ama beslenme duzeninle yaglanmayi asgari tutmak senin elinde. Karin bolgen aman aman problemli degil yani anlayamadim neden bu kadar hassas oldugunu bu konu hakkinda. Kas kutleni arttirmadikca hem yag yakimin zor olacaktir hem de vucut yag oranini dusursen bile surekli olcu kaybetmeye devam edeceksin. Hacimlenmeye bir yerinden baslaman gerekiyor diye dusunuyorum.

20. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Aslında eskiden beridir süre gelen bir takıntı oldu karın bölgesi bende.Küçük yaşlardan beridir malesef en muzdarip olduğum konu olmuştur zira fazla kilonun getirdiği çocukluk şakalarıyla büyümüş olmanın etkiside olabilir bu :lol: Dediğiniz gibi kas kütlesini arttırmadıkça bi ilerleme kaydetmek zor gibi hissetmeye başladım artık.O yüzden bilgili birilerinden yardım almam gerektiğini hissettim.Sizce şu an hacimlenmeye başlamak için uygun bir zaman olur mu ? Yoksa dişimizi sıkıp biraz daha cardio + karın mı devam edelim ? ki bu şekilde devam ederek amaca ulaşmak mümkün olur mu.Teşekkürler. :)

Sayfayı Paylaş