5X5

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve pullower tarafından 22 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. pullower

pullower Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba Arkadaslar 2-3 senedir fitness ve türevi sporlarlarla gerek zevk(hobi) gerek saglık acısından ugrasıyıroum. Son Zamanlarda 5x5 antremanı üzerinde yogunlastım amacım bu proglam ile powerlifting olup powerlifting yarısmalarına katılmak degil kendim icin kendim arastırdıgım kadarıyla program hakkında bana katacagı ve katmıcagı seyleri anladım ve hedefime yönelik uygun oldugu ve sevdigim hareketlerden olusması sebebi ile uygulamaya karar verdim.
    Öncelikle Maxlarımdan bilgi vermek daha dogru olur baslangıc seviyesi icin 100kg Front Squat x1(130x1 back squat) 80x1 bench 160x1 deadlift bunları verme nedeni gösteris degil zaten ciddi bi rakamlarda degiller amacım sadece baslangıc programına göre baslangıc agırlıklarımın dogru olup olmadıgı. Uygulayacagım Program Söyle

Gün 1
    -Sqaut (Front Squat)Baslangıc Kilosu 50. Bu Programı uygulayanların cogu powerliftingcilerin uyguladıgı low bar squat yapıyorlar lakin ben bu squatı kendi acımdan öne dogru cok egildimiz icin riskli buluyorum ve front squatın daha yararlı oldugu icin front squat yapmak istiyorum.
    -Bench Press Baslangıc 50 kg.
    -Barfiks. Barfiks İle ilgili söyle bi sorun var ben bunu barbell row yerine koydum ama cekemiyorum ilk sette 4 tekrar 2.sinde iki tekrar ve daha sonra direnc bandı ile yedire yedire nizami yapıyorum. Barfiksin bu sekilde Yapmam Yerine Latt Pulldonw yapmak dahamı mantıklı ?
    -Mekik ve Ters Mekik

Gün 2
    -Squat(Front)55Kg
    -Overhead Press 30 kg baslangıc
    -Deadlift 70 Kg Baslangıc
    -Farmers Walk Gerek Zevk gerek kavrama gücü gerek dayanıklılık icin bu hareketi ekstaradan yapmak istiyorum agırlıgı daha belli etmedim :)

Gün 3
    Squat
    Bench
    Deadlift

Programım Böyle Agırlıkları arttırma ve takip olayını anladıgım kadarıyla anladım ama tam anladım sayılmaz örnek vericek olursak squat ve deadlifte her bidaki antreman 2.5 ar kilo (toplam 5kg)arttırıyoruz omuz bench hareketlerine ise her bidaki antreman 1.5 er kilo takıyoruz anladgım kadarıyla. Bu antreman ve agırlık takip etme isini ayrıntılı anlatan bi yer var ise veya biri anlatırsa sevinirim

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Android ve ios ta 5x5 stronglift uygulaması var. Maksimumları gir sana başlangıç değerlerini veriyor. Her antremanda yapacağın hareketi, ağırlığı otomatik yazıyor. Deload yapman gereken zamanı dahi söylüyor.

Onun dışında forumda 50-60 tane konusu olan bir program.

A : squat/bench/row
    B : squat/OHP/deadlift
    şeklinde yapıp ababababa sırası ile uygularsan daha rahat edersin.

Squat/deadlift her antrenman 5, diğerleri 2.5 artıyor. 100 kg üzerine çıkınca squat ve deadlift 2.5 arttırmaya başlıyorsun.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 22 Ocak 2018
    pullower bunu beğendi.
  3. pullower

pullower Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    squat deadlift 5 artıyor derken 2.5 2.5 takıcaz demi yoksa 5 5 mi onu tam anlıyamadım

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Özdemir Asaf şiiri yazmadım ya. 5 artıyorun nesini anlamadın :) toplam 5 yani 2.5/2.5

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    ya ehli artırırsın kilogramı beş
    girme squata oturamazsın sonra habeş

-özdemir asaf

ulaire bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş