5 Yıllık İnişli Çıkışlı Bir Fitness Sevdalısının Hikayesi

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve Serhat Yıldız tarafından 27 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Serhat Yıldız

Serhat Yıldız Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar arkadaşlar benim adım Serhat Yıldız ve bu forumda olma sebebim; kendi hikayemi anlatıp, olabildiğince insana ilham kaynağı olup, elimden geldiğince sizlere yardımcı olabilmektir. Şimdi birazcık bu sporla tanışmamı ve nasıl hayatımın en önemli parçası haline geldiğini anlatıyım sizlere.
    Uzun seneler futbolcu olma hayali kuran bir gençtim.6 yaşında isviçrede başlayan bu hayal malesef sonunda hayal kırıklığıyla sona erdi. Futbolcu olamadım ve futbolun yerine koyabileceğim hiçbir şey de bu hayatta olabileceğini düşünmüyordum taa ki fitness ile tanışana kadar. İlk spor salonuna gidişimi dün gibi hatırlıyorum. Her şey aslında o kadar yabancıydı ki bana ama yine de hayatımda en mutlu olduğum anlardan biriydi o an. Sonunda futbolda yaşadığım hayal kırıklığını bana unutturabilecek başka bir şey bulmuştum. O günden itibaren fitness a olan ilgim bir kar topu gibi her geçen gün daha da büyüdü. Gittikçe bu işin içine çekildim. IFBB den ve Amerika’da yaşadığım dönemde International Sports Sciences Association eğitimler alarak ilgimi aldığım eğitimlerle pekiştirdim, hala da geliştirmeye devam ediyorum.
    Şimdi de birazcık seneler içerisinde kendi yaptığım transformationlardan bahsedeyim.
    Futbol oynarken oldukça zayıf biriydim ki genel olarak futbolun gerekleri bu yöndedir. Aşırı derece de kas, hız ,sürat, çabukluk gibi etkenleri etkileyebileceği için futbolcular olabildiği kadar fazla kas yapmadan atletik bir vücut yapısını oluşturup, korumaya çalışırlar. Aşağıdaki fotolar bu döneme ait fotolar.

Gördüğünüz üzere oldukça zayıfım burada bacaklarım kollarım çok ince; fakat karın kaslarım gözüküyor. Tipik bir futbol oynayan gencin fiziği yani.
    Futbolu bırakıp fitness a başlama arasında geçen sürede oldukça kilo almıştım. Beslenmem çok kötüydü. Günde en az iki kere Burger King yiyordum hatta bazen bu üçe bile çıkıyordu. Zaten o dönemde beslenme konusunda hiçbir fikrim yoktu. Aynalara bakamaz hale gelmiştim ; fakat bir gün fotolarımı çekip bu işi değiştirme kararı aldım. Çünkü gördüğüm fotolar bende şok etkisi yaratmıştı. Hayatımın hiç bir döneminde bu kadar kilo alıp şekilsiz bir vücuda sahip olduğum olmamıştı. Aşağıda bu fotoları görebilirsiniz.

Artık aldığım eğitimleri ve yaptığım araştırmaları hayata geçirme zamanı gelmişti. Kendime sıkı bir diyet ve antrenman programı hazırlayarak bu işe giriştim. Yaklaşık olarak 6 ayın sonunda vücudumda inanılmaz bir değişim gerçekleşmişti. Aşağıda bu fotoları aşamalı olarak görebilirsiniz.

Kısa versiyon:

Uzun versiyon:
    Özet Olarak:

Bu altı aylık değişimi gerçekleştirdikten sonra sıra ilk bulking e gelmişti. Bu seferde yaklaşık 7-8 ay “dirty bulking” gerçekleştirdim. 80kg dan 100kg a kadar çıktım. Biraz fazla yağ aldım fakat kuvvet bakımından baya ilerlemeler kaydettim bu dönemde. Aşağıda fotoları görebilirsiniz.

Sonuç:

Hayatımda her şey çok güzel giderken önüme hepimizin önünde büyük engel olan askerlik çıkmıştı. Askere gittiğimde istediğim gibi beslenip antrenman yapamayacağımı biliyordum. Bu da beni çok büyük üzüntüye sevkediyordu;çünkü bunca yıl inanılmaz bir disiplin ve irade ile yaptığım vücut çok büyük hasar görecekti ama yapabileceğim hiçbir şey yoktu. Sonuçta vatani görevimiz. Kendimi askerlikten sonra önünde başka engel yok istediğim gibi spor yapabileceksin die avutmaya çalışıyordum ne kadar zor olsada. Sonuç olarak askere gittim ve 6 ay hiç spor yapamadan geçti ve beslenme de keza öyle. Askerde besin değeri yüksek yemekleri maalesef ki bulamıyor insan. Nerdeyse başladığım yere geri dönmüştüm. Fotoları aşağıda görebilirsiniz.

Artık askerlik olayını atlatmıştım ve tekrar işe koyulma vakti gelmişti. Artık önümde hiçbir engel yoktu. Dilediğim gibi spor yapabilecektim.Hiç vakit kaybetmeden askerden döndüğümün ertesi haftası spor yapmaya başladım. Burda yaşadığım en büyük hayal kırıklığı kaldırdığım ağırlıkların inanılmaz düşmesiydi. Örnek vermek gerekirse 140 kg squat yaparken kendimi 50kg squat yaparken bulmuştum. Daha once birçok araştırmada okuduğum kas hafızasını kendi üzerimde deneme fırsatına sahip oldum bu dönemde. Böyle bir şeyin kesinlikle olduğunu kendi üzerimde deneyimledim. Çok kısa sürede tekrardan 100kg squat yapmaya başlayıp 140kg squata tekrardan ulaştım. Aşağıda son halimin fotolarını görebilirsiniz.

Yağ Oranı Farkı:

Inşallah sizleri çok sıkmamışımsır.Beklediğimden uzun bir yazı oldu. Günlük olarak neler yaptığmı merak ediyorsanız beni facebook :SYFT97, Snapchat: syfit97, Twitter:SYFT97 Ve instagramdan @serhatyildiz takip edebilirsiniz

CiCiS bunu beğendi.
  2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Tebrik ederim donusumunuzun cok iyi. Tisortten gobeginizi cektiginiz damarli fotograf urkutucu geldi bana. yag oraniniz cok dusmus. Askerlik doneminde ise tamamen erimissiniz. Fakat tekrardan toparlamissiniz ve eskisinden de iyi olmussunuz.

Dilerseniz gunluk faaliyetlerinizi burada paylasirsiniz. Biz de gormus oluruz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Serhat Yıldız

Serhat Yıldız Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    çok teşekkür ederim yorumunuz için.Bundan sonra olabildiğince burda aktif olmaya çalışıcam.

4. Kadir Yılmaz

Kadir Yılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Hocam tebrik ederim. Gördüğüm kadarıyla kişisel koçluk yapıyorsun aynı zamanda. Ben de bu yolda ilerlemek isteyenlerdenim. Başarılı vücut. Devamını dilerim.

5. Serhat Yıldız

Serhat Yıldız Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    çok teşekkür ederim.umarım hedefine ulaşırsın

6. Kenzo6606

Kenzo6606 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Abi beslenme programın nasıl soylersen

7. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    güzel reklam

vegetaX ve berboz05 bunu beğendi.
  8. Serhat Yıldız

Serhat Yıldız Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Beslenme programı kişiye özel hazırlanmalı.benim kendi diyetim sende malesef işe yarayacak die bir şey söyleyemeyiz.o yüzden kedni diyetimi buraya yazmam pek doğru olmaz

9. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Hocam tebrik ederim kesinlikle mümkünse bir yerden iletişime geçebilir miyiz?
    Özelden atabilirsiniz sorularım olacaktıda mümkünse

10. onurta

onurta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    bu değişimi gördükten sonra ayakta alkışlamak gerekir askerden geldikten sonra pes etmeyip eskisinden daha iyi forma kavuşmuşsun şuan bu durumu bende yaşıyorum 1 yıl ara verdım ve şimdi tekrar başladım dediğin gibi kaldırdığım ağırlığın 3 te 1 ini kaldıramıyorum ama eskisinden daha iyi olacağıma eminim.Özellikle bacak gelişimin çok iyi olmuş futbol altyapısından gelme olduğun için tebrik ederim

11. Serhat Yıldız

Serhat Yıldız Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    facebook sayfam üzerinden benimle iletişime geçebilirsin. arama bölümüne syft97 yazıp bulabilirsin.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Temmuz 2016 ---
    teşekkür ederim iyi yorumların için. inşallah sende hayal ettiğin fiziğe ulaşırsın

12. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Çok güzel vücut tebrik ederim.

Bu arada bacağa bakınca korktum. :D

13. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
  14. Serhat Yıldız

Serhat Yıldız Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    teşekkür ederim.yağ oranını biraz fazla düşürdüm sanırım :)
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Temmuz 2016 ---
    teşekkürler

Sayfayı Paylaş