5 Aylık Evde Spor Yapmanın Sonuçları (Vücut Pozu)

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve PUMPING IRON 75 tarafından 13 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. PUMPING IRON 75

PUMPING IRON 75 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim Üyesi
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba Arkadaşlar, öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu sporu çok uzun zamandır yapmaktaydım. Ancak 2 sene evvel büyük sakatlıklar sonucunda sporu bırakmak zorunda kaldım. (Bench press'i yerine koyamamaktan ötürü iki omuzumu yerinden çıkardım ve sağ omzumu yırttım.) Sonrasında iş ve ailevi nedenlerden spora 1,5 sene ara verdim ve hiç spor yapmadım. Sonrasında yaklaşık 5 ay önce evde spor yapmaya başladım. Ancak önceki gibi iki saat yerine, zaman sıkıntısından ötürü sadece yarım saat ve tek bölgeyi çalıştırma kararı aldım. Şu an hafif kilolarla çalışmaktayım.

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Öncelikle güzel form, tebrikler.

Göğüs için kütleniz oldukça başarılı. Ancak orta-üst sırt fiziğinize göre geri kalmış gibi duruyor. Kameraya yakın olduğunuz yerde latlar geniş, iç sırtta yeterli doluluk ve keskinlik yok. Buna odaklanabilirsiniz belki. Double bicepste bicepsler dolu ve hatlar keskin fakat yan pozlamada bicepsler yok gibi duruyor. Pozlamada yaptığınız bir hatadan olabilir. Ayrıca tricepslerinizi oldukça iyi buldum, çok iyi görünüyorlar.
    Pozlamanızın genel olarak kötü olduğunu düşünüyorum. Bu kütle ve formu çok daha iyi gösterebilirsiniz/sunabilirsiniz. Pozlamaya biraz çalışın bence :)

Normalde böyle bir konuda (form ile ilgili) yazmıyorum. Mesleğime uygun şeyler yazmaya çalışıyorum ama videonuzu ve akademisyen olduğunuzu görünce birkaç şey yazmak istedim.

Yukarda yazdığım görüntünüzle/formunuzla ilgili şeyler tamamen kendi düşüncelerim ve yorumlarım. Amacım eleştirmek değil, kaldı ki burası müsabık yarışma yeri değil ben de hakem değilim :)
    Eleştirmek değil, sadece belli bölgelere odaklanmanız için nacizane fikirlerimi söylemek istedim.

88 doğumlu ve doç olduğunuzu görünce de şaşırdım. Erken yaşta akademik başarıyı tadıp ilerlemeniz güzel. Akademide ve spor hayatınızda başarılar, her şey gönlünüzce olsun :)

Chuck94 ve PUMPING IRON 75 bunu beğendi.
  3. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    reis baya korkuttun beni bench te 2 omuz çıkması ben de bench te ağırlık arttırıyodum korkmaya başladım

PUMPING IRON 75 bunu beğendi.
  4. PUMPING IRON 75

PUMPING IRON 75 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim Üyesi
    Yer:
    İstanbul
    Yapıcı yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. İnsan kendisi ile ilgili eksiklikleri genellikle göremiyor malesef. Dışarıdan yapılan yapılan yapıcı yorumlar ve eleştiriler aslında hepimizin yararınadır. Sizin yorumlarınızı da dikkate alacağım. Akademik camiada bu konuda çok önyargılar mevcut. Yaptığım spor, üzüntüyle belirtmeliyim ki ülkemizde bana köstek olmakta. Yurt dışına çıktığımda hem akademisyen kimliğim hem de amatörde olsa bu sporu bir nebzeye kadar icra edebilmemden dolayı gayet olumlu yorumlar ve takdirler almama karşın burada çoğunlukla kıskançlıkla ve kariyerimde ve hayatımda kısıtlamalar ve engellemeler ile karşılaşmaktayım. İnşallah bu konudaki yanlış yargı ve görüşler ülkemizde düzelebilir. Size de iyi çalışmalar ve başarılar dilerim.
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Ağustos 2020 ---
    Çok kötü bir durumdu. Benci yerleştiremediğim için arkaya düşmüştü. Bırakamadığım için de iki omuzu yerinden çıkartıp sağ omzu yırtmıştım. Çok üzücü ve acılı bir süreç olmuştu benim için. Ancak zaman ve spor her şeyin çaresi.

5. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Hocam akademide ne gibi kısıtlamalar ve engellemeler olabilir ki? Akademik camiadan biri olarak cidden merak ettim.

PUMPING IRON 75, Svastika ve kirliiiii bunu beğendi.
  6. PUMPING IRON 75

PUMPING IRON 75 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim Üyesi
    Yer:
    İstanbul
    Kıs
    Çoğu meslek dalında olduğu gibi kıskançlık ve çekememezlik sebebiyle çıkan engellemeler. Sadece benim değil, başka üniversitelerde çalışan arkadaşlarım da aynı sıkıntılardan muzdarip. (Arkadan konuşma, gerçek dışı siyasi suçlamalar, ders seçimi ile ilgili engellemeler, únvan verilmemesi ve sayamadığım daha birçok sebep...

7. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Hocam bu saydıklarınız her üniversitede olan şeyler, ama inanın bana sebebi spor değildir.

PUMPING IRON 75 ve kirliiiii bunu beğendi.
  8. PUMPING IRON 75

PUMPING IRON 75 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim Üyesi
    Yer:
    İstanbul
    Keşke dediğiniz gibi olsa. Ancak her defasında insanlar arasında olan çekememezlik ve kıskançlığı örten bir sebep yaratılması gerekir. Benim durumda sebep, yaptığım spor olmuştur. Giydiğim kıyafet, vücudumun görüntüsü ve bunun yarattığı rahatsızlık sebepler arasındadır.

hermit bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş