5.5 Ay Olmayan gelişim

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve vixx tarafından 5 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar spora 22 temmuzda başladım yaklaşık 5.5 ay geçti fakat 4. Aydan sonra güzel gelişim gösteremediğimi düşünüyorum.Gelişimi göstermeden önce ölçülerimi söylemek istiyorum.Öncesi ve sonrası olarak
    Boy:183-183
    Kilo:89-76
    Kol:34.5-35
    Göğüs:100-100
    Omuz:116-116
    Bel:89-82
    Kalça:100-95

İlk 1 1.5 ayda 8-10 kilo civarı verdim sonrasında fazla değişmedi.Kilo verdikten sonra günlük kalori ihtiyacımı almak istesemde genelde alamadım fakat yinede kilo vermedim zaten vermek istemiyordumda neden acaba ilginç.Mesela günlük ihtiyacım 2700 falandı ama ben daha az almama rağmen kilom sabit kaldı.Yaklaşık 1.2 aydır bulka başlamak istedim fakat kalori fazlası oluşturamadığımdan başlayamadım.Her neyse bence fazla gelişim yok 4. Aydan itibaren. Sonuç ortada sizin fikirlerinizide almak istedim paylaşırsanız sevinirim işte fotoğraflarım.Yağ oranımı fotolardan az çok tahmin edebilirseniz ve bu yönde bulk veya definasyona devam yada şöyle yap şeklindeki her türlü yoruma açığım.Bu arada sıkmadan karın kaslarım belli olmuyor ya yağ oranım fazla yada karın kaslarım yeterince güçlü değil çünkü hiç çalışmadım.

İlk 3 Foto Başlangıç
    4. 1.5 ay sonucum
    5. ve 6. Fotoğraflar 3 veya 4
    Diğerleri şu anlık

Ekli Dosyalar:

2. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Konu günceldir.

3. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Yorum yokmu yaw :(

4. Fortuna Favet Fortibus

Fortuna Favet Fortibus Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    İnşaat Y. Mühendisi
    Yer:
    İzmir
    Merhaba. Öncelikle güzel yol almışsın... sakın moral bozma. Unutma ki her antrenman sonrasında, öncesine göre ama az ama çok güçleniyorsun. 5-6 ay gibi süreler natural bir gelişimde olağanüstü değişimler için çok kısa sürelerdir. Vücudunun geneli için belki bir süre daha kasları güçlendirmeli, daha sonra yüksek kalori alımıyla büyümeye yönelik birleşik hareketlere geçebilirsin. Unutma ki 183 boyda 76 kilo ile iri bir vücut sahibi olamazsın. Yağlanmadan kilo alarak ve moral bozmadan çalışmaya devam etmelisin. Kolay gelsin.. İyi antrenmanlar.

5. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar.Öncelikle yorumunuz için teşekkürler.Güç konusunda şöyle birşey sormak istiyorum.Normalde diyelim dumbell curlde 12.5 15 yapabilecekken sol kolumun bir zamandan sonra kalkmaması durumundan kilo düşürüyorum.Baya bir güç dengesizliği var sol kolumda bunu nasıl minimize edebilirim.Birde bir süre daha aynı kiloda kalmamımı istiyorsunuz ben onu çıkardım.

6. Fortuna Favet Fortibus

Fortuna Favet Fortibus Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    İnşaat Y. Mühendisi
    Yer:
    İzmir
    Rica ederim. İlk sorunuza şöyle cevap vereyim, başlangıç aşamasında kollar arasında böyle bir güç farkı olması gayet normaldir. Yapmanız gereken , b.curlde 10 -12 tekrar çalıştığınız ağırlıkta her iki kol için de ısrarcı olmanız. Bir hareketi doğru ve yeterli sette yapamıyorsanız, ağırlığın büyüklüğünün hiç bir önemi olmayacaktır. Sizi son 2 tekrarda zorlayan ağırlıkta, gerekirse sıralı olarak, önce sol, sonra sağ kol gibi, ama mutlaka aynı ağırlıkta çalışmanız ve bu dengenin kurulmasında biraz sabır göstermenizi öneririm.
    İkinci konu ise , şöyle açıklayabilirim; bir çok kas grubunu çalıştırabileceğiniz birleşik hareketler, vücudun geneline yayılmış bir güçlü kas dengesi ister. Örneğin chest presste hedef göğüs kasları olsada, hareketi sağlıklı yapabilmeniz için güçlü arka kol kaslarınızda çok önemlidir. Ayrıca kol gibi küçük kas grupları çalıştırarak genel büyüme yakalamakta zordur. Bacak gibi büyük kas gruplarını çalıştırmak bu açıdan elzemdir. Size tavsiyem dengeli kilo alımıyla, her bölgenizi eşit güçlendirerek biraz sabretmeniz. Eminim istediğiniz seviyeye geleceksiniz. Kolaylıklar dilerim.

vixx bunu beğendi.
  7. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Çok teşekkürler ilgilendiğiniz için.

8. stranger02

stranger02 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim karın kasların gayet güzel çıkmış belli .vücüdda toplu gözüküyor sen yaptığın diyeti yazda millet faydalansın. çünkü ilk resimle son resim arasında bariz fark var

vixx bunu beğendi.
  9. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Ben sağlıksız kilo verdim ilk ay 8 10 kilo verdim.Genellikle protein ağırlıklı beslenmiştim.Ekmek ve şeker kesmiştim.Bazen yumurta yemek midemi bulandırdığı için ekmek yiyordum yumurta bitene kadar.Hergün tavuk yemeğe çalıştım 200 300 gr ve nerdeyse yine her gün protein süt içtim içim fit falan oluyor bimde migrosta falan.Ama kalorim 1000i bazen geçiyordu.Sonrasından şu ana kadar belirli bir beslenmem yok bazen tavuk yiyorum ama yulaf ve yumurta genellikle oluyor.İlk iki aydan sonra kilom sabit kaldı.Ama şuan ki halimden de memnun değilim.Sıkmadan karın kasım çıkmıyor ve karnım oyun hamuru gibi çok yumuşak böyle çeksen 5 cm gelir sana doğru.

10. Oğuz Yücel

Oğuz Yücel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Güzel değişim

vixx bunu beğendi.
  11. TheBreton

TheBreton Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Güzel değişim , fazlalıklarından kurtulmuşsun :) Şimdi ise üstüne temiz bir kütle koyup büyümen , tabiri caizse clean bulk .. Bol şans , bol sporlu günler :)

vixx bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş