45 gunluk ektomorf gelisimi 6 kilo aldim

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve emirhan1607 tarafından 22 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. emirhan1607

emirhan1607 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Son düzenleme: 22 Temmuz 2020
  2. lucky_eleven

lucky_eleven Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bence harika. Olabileceğinin en iyisi. Bir kere genetiğin de iyi, sakın ara verme güçlenmeye devam et.

Bir öneri; hemen hemen aynı vücut tipine sahibiz, kalori alımı konusunda aşırıya kaçma çünkü ecto-belly dediğimiz göbekten kilo alma problemine müsaitsin. Mümkün olduğunca temiz beslen, kilo alımını kafaya takma. Kas kütleni arttırıp uzun vadede kilo kazanımı sağlamanı tavsiye ederim.

3. emirhan1607

emirhan1607 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    cok tesekkur ederim, onerini dikkate alacagim.

4. mustafayucel075

mustafayucel075 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Başlangıç kilon ve boy neydi? Gelişimin gayet iyi, zaten başlangıç seviyesi için ilk üç ay toplam 10~kilo koyuyorsun, asıl mesele devamını getirebilmekte zira daha çok kütle istiyorsan alman gereken kalori miktarı da artıyor. biz ektomorflar metabolizma hızından cok daha fazla yemek zorunda kalıyoruz. Her neyse, ikinci aydan sonra ayda max. 1-2 kilo olacak şekilde clean almaya çalış çünkü dirty alırsan yukarıda arkadaşın da dediği gibi bel çevrende yağlanma meydana geliyor, genetikten ötürü maalesef yağ ekseriyetle burada depolanıyor. Ha ne kadar temiz büyüsen de her türlü bir miktar yağlanacaksin bunu da pek dert etme belki de tek genetik avantajımız doğru beslendiğin takdirde çok hızlı biçimde yağ yakabiliyoruz. Bir direnç noktan, plato aralığın olacak. Şöyle ki 10-12 kilo aldın sonra vücut o kiloda direnç gösterecek o noktayı aşmak güç oluyor. Ben 65'ten 78'e çıktığımda 78 üstünü göremedim. Şuanda da 76-77 civarıyım mesela. Havalar biraz serinlesin 80'i görmeyo deneyeceğim.

Keyifli sporlar, başarılar.

5. emirhan1607

emirhan1607 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    baslangic kilom 56 boyum 177 suan 62 kiloyum. yorum icin cok tesekkur ederim. ben de temiz beslenmeye calisiyorum suan seker oldukca kullanmamaya calisiyorum, cok nadir. abur cubur ve islenmis urunler kesinlikle tuketmiyorum. yavas yavas saglikli ve estetik bir gelisim pesindeyiz bakalim.

6. ArdassGm

ArdassGm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Sayfayı Paylaş