40Kg’dan 66’ya. 2016-2019 Natural Before/After - Süreç - Motivasyon - Güvercin Göğüs

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve oguzhankc tarafından 13 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. oguzhankc

oguzhankc Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar herkese hayırlı günler, güzel idmanlar diliyorum.
    Konuyu açmamdaki sebep biraz olsun motivasyonunuzda artış yaptırabilmek, değişimin sadece vücuttan ayrı ruhun da olduğunu gösterebilmek.
    Detaylı açıklamalardan sonra fotoğraflar en altta olacak.

Kimim?
    İsmim Oğuzhan 97 İzmir doğumluyum, aile tarafı memur olduğundan dolayı sürekli şehir değişikli yaşamış bir kardeşinizim. Belli başlı kurulu düzenim yok olduğum memleketler hayli fazla idi.

Neden spor yapmaya karar verdim?
    Beni bu spora sürükleyen en büyük şey çocukluktan itibaren önümde duran zorlu bir duvardı, halk arasında Güvercin Göğsü, tıp alanında ise Pektus Karinatum denen göğüste bir şekil bozukluğum var.
    Bu şekil bozukluğunu bilmeyen arkadaşlara anlatmak gerekirse;
    Göğüsünüzün ortasından dışarıya çıkıntı olan bir kemik parçası düşünün, tişört giyseniz sanki orada dik bir kalem duruyor görüntüsü, her ne giyerseniz giyin sizi en sevdiğiniz kıyafetlerden ayrı tutacak bir şekil.
    Belli olmasın diye bin bir türlü çare ararsınız, ameliyat deseniz vücut fonksiyonları etkilenmiyor ise olmamanız tavsiyedir riski çok üstelik acılı ve zahmetli.
    Bu rahatsızlık yüzünden bütün okul hayatım, sosyal çevrem ve yaşamım bizim bu kadar kaba bir toplumumuz olduğu için insanlar arasında özürlü muamelesi ile büyüdüm, yaşım 22.
    İlkokuldan üniversite hayatına kadar bu özürlü sözü ile hitap edilmiş arkadaşınızım, buna bağlı olarak özgüven eksikliği, belli olmasın diye duruş bozukluğu kambur olmama sebebiyet verdi postür bozukluğu.
    Aslında yazılacak çok şey var bunun üzerine hatta öyle bir şeydir ki hayatımın en kötü dönemleri buradan geçiyor fakat yazmaya günler yetmez.
    Çirkin bakışlar ve alaylı sözler ile büyüyorsunuz arkadaşlar kısaca bu.

Spora nasıl başladım?
    Zorlu bir karardı benim için, çok yakın bir dostum askere gidecekti ve gitmeden önce biraz hazırlık olsun diye spor salonuna yazıldı, evi uzakta olmasına rağmen bizim bölgede bulunan bir spor salonuna geldi bana da motive olmak için.
    Yazılmaya niyetim var fakat korkuyorum, herkes orada tişört ve atlet ile çalışıyor, ben ise banyoda üstümü çıkarıp kendime bakamıyorum bile, yine dalga geçilirim diyerekten yazılmadım salona bir sonraki ay diye kararlaştırdık.
    Derken internette bu sporu araştırmaya başladım, her ne kadar pek bir şey anlamasam da ben de bu forumun bu bölümüne uğradım.
    Delta’nın bir ağırlık setini sipariş ettik o zamanlar 25-30kg total bir ağırlığı vardı. Kısacası iki tane dumbell’dan oluşan bir set. Yanına barfiks demiri ve bir tane de eldiven almıştım.
    İnternetten hareketli öğrenmeye başladım, en azından isimlerini ve hangi bölge oluşunu gibisinden.
    Bir ayı A4 kağıdına yazıp gün gün böldüm, ilk antrenmanıma odamda başladım belki çok yanlış yapıyorum hareketleri ama artık ayağa kalkmak istiyordum, yorulmuştum.
    Bir gün iki gün üç, dört derken A4 kağıdına yazılı son günümü de tamamladım.
    Durumum ise gayet iyi idi, severek yapıyordum değişim var mı yok mu anlamıyorum.
    Salona yazılmaya sıra geldi gittik arkadaşla, içeri girdiğimizde birisi oturuyor ama artık adam uçmuş öyle ki sağlam birisi, o’nu görünce açıkcası bu iş imkansız dedim.
    Bismillah dedik yazıldık, anlamadığım bi programı sora sora uygulamaya başladım.
    Bir kaç ay sonra Bench press felan eklendi salondakilere bakıyorum işte kimi 5 kimi 7.5 diğeri 10kg ile çalışıyor.
    Boş bar ile başladım, inanın canım çıkıyordu tekrarı 10’a tamamlamak için.
    Asker arkadaş da 7.5 takıyordu ben hayretle izliyordum, öyle ki ağır gelirdi bana.
    Zaman geçti 2.5kg çıktım sonra 5 sonra 7.5 derken 10 vs vs vs bu gün güncel benchim 30-30 ataraktan barı da genelde hesaplarlar totalde 80kg.
    Gelelim ne oldu bizim göğüs işi?
    Zaman geçti artık göğüsün hatları ortaya çıktı hâlâ sorun devam ediyor ama orada bir şeyler olduğunu görebiliyorum.
    Artık salona alıştım ve severek gidiyorum, beslenme mi? Bir şey anlamıyorum sadece yumurtaydı yulafıydı pilavı felan onlar da canım isterse. Beslenme düzeyim de bundan ibaretti zaten yumurta yiyemeyen bir insanım bu durum hâlâ aynı yumurta için tüm tarifleri denesem de anlamadığım bir şekilde o boğazdan geçmiyor.
    Bunları yazarken o günler canlanıyor tekrar ve koca bir yalnızlık içerisindeyim en azından buraya içimi döküyorum gibi geliyor, güzel yani devam.
    Bu sporu ne ben kaslı olayım ne ön plana çıkayım kendimi göstereyim gibisinden yapmadım, bizim ülkemizde maalesef bu spor böyle biliniyor, işte salona yazılayım iki kas çıkarayım az kol az da göğüs olsun bana yeter ülkemiz spor bilinci genel olarak bundan ibaret.
    Ki bunu diyen birisi bu sporu yapamaz zaten. İşin içinde olanlar demek istediğimi anlayabilir.
    Şu göğüsü, duruşu, özürlü muamelesini bi üzerimden atayım diye bir umutla başladım bu spora, zamanında neden bu dert bende var diye isyan ettiğim günler bugün şükür kapısı oldu. 1000/1 olan şey sizde beliriyor bütün hayatınız aşağılanma ile geçiyor koca adam oluyorsunuz hiç bir çevreniz yok ama bu spor ile kendinizle barışmışsınız bundan güzel şey bana göre yok.
    Eee ne oldu bizim göğüs?
    Hâlâ var, sonuçta bir kemik onu oradan yok edecek değiliz. Ne yaptık? İnançla çalıştık, daha çok çalıştık.
    Artık o kemik o kadar belirgin değil nokta kadar kaldı, artık kardeşiniz iki yazdır istediği tişörtü alıp dik bir şekilde yürüyebiliyor.
    Kaçmadan üzerini çıkartıp denize havuza girebiliyor, kolsuz şeyler giyebiliyor.
    İnanın, hayat sadece şuyum buyum olsundan ibaret değil, bugün sen karşında duran iPhone bi telefona özenirsin, bir arabaya bir eve, bunlar güzel şeyler.
    Düne kadar da ben sizin gibi tişört giyebilmenin, yürümenin koşmanın hayalini kurardım.
    Hayalinizin peşinden koşun, her ney ise.
    İmkansız denilebilecek kadar zor olsa da o yolda yaşınız da geçse yarın bir gün göçüp gitseniz bile yolumuz belli olur.
    Tüm arkadaşlara başarılar diliyorum.
    Egoyu bir kenara atın, senin yaşamın çok güzeldir başkasının çok kötüdür kendine göre ama ortak olan bir şey var Kalp! İyi niyet ve düşünce.
    O çocuk zayıf diye sen onu hor görme onun da kalbi var, belki seni örnek alacaktı ama o çocuğu küçük gördün ne oldu şimdi?
    Ağırlık egosuna düşmeyin, supplementsiz bir halt olmaz düşüncesine girmeyin insanlara takılmayın.
    Bir ay iki ay spor yapıp ben bu işin erbabıyım demeyin iki cm ölçü kazanılır bu sizin hoşunuza gitsin kimseye göstermek zorunda değilsiniz, sevdiklerinize anlatın onlarla yapın ama ne olur her şeyi biliyormuş gibi yapmayın.
    Bu spora zamandan ziyade hayatınızı vermeniz lazım ki en azından bir şeyler olsun.
    Ben de hâlâ bu sporda çoğu şeyi bilmiyorum ama bilmediklerim hakkında yorum da yapmıyorum.
    Bu forumda yeni başlayan da var, bir türlü başlayamayan kendisini moralsiz hisseden de var, mükemmel olanlar da.
    Üç sınıf, üçü de insan üçünün de bir kalbi vicdanı var, ORTAK NOKTALARIMIZI KAYBETMEYELİM!

Evet şimdi fotoğraf bölümüne geçelim, uzun yazdım ettim hâlâ yazarım fakat sıkmaya hiç gerek yok.
    Before diyerekten başlayalım elimde fazla fotoğraf yok bu göğüs durumundan dolayı pek fotoğraf çekilen insan değildim.

TELEFONDA FOTOĞRAFLAR BU KADAR İLERLEYEN SAATLERDE BİLGİSAYARDAN GÜNCELLER BİR KAÇ FOTOĞRAF DAHA ATARIM.

After bölümüne geçelim,
    Bir fotoğrafla After yapabiliyoruz ama neler neler çekilmiştir yaşayan yapan bilir hâlâ da çabaya devam.
    Herkese başarılar diliyorum herkese sağlıklı mutlu huzurlu sporlar diliyorum.
    Sorusu olan destek öneri arkadaş ne derseniz diyin ekleyebilirsiniz Instagram oguzhankc_

Herkese kolay gelsin, kendinize dikkat edin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

desperado98, zRedDragon, bodykazm ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. HasanTemur

HasanTemur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Her şey dilediğin gibi olur umarım. Harika gözüküyorsun.

oguzhankc bunu beğendi.
  3. oguzhankc

oguzhankc Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3

Teşekkür ediyorum

4. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Sanki o küçük bedende yaşayan bir canavar varmış ta yillardir cikacak en ufak bir ışık bekliyormuş gibi hikaye olustu kafamda :) gerçekten takdir, tebrik edilesi.allah gönlüne göre versin herseyi.

Solider35 ve oguzhankc bunu beğendi.
  5. oguzhankc

oguzhankc Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Şunları okumak da insanı ayrı bi mutlu ediyor, amin çok teşekkür ediyorum böylesi değerli bir yoruma yer verdiğiniz için

Solider35 bunu beğendi.
  6. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    vay canına! gerçekten harika. başarılar dilerim

7. cemguuy34

cemguuy34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam dönüşüm efsane olmuş, maşallah. Hangi antreman programını kullandınız acaba ?

8. Quare

Quare Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bendede kunduracı göğsü var içe doğru göçük göğsüm 15 yaşındayım inşallah ameliyat olacam yakın zamanda . Çok iyi vücudun var başarılar

9. mucuklusumurta1

mucuklusumurta1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    KARDEŞİM HAKKINI VERMİŞSİN HELAL OLSUN BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM

Sayfayı Paylaş