40 günlük değişim

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve Türkata tarafından 14 Nisan 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Türkata

Türkata Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar merhaba, 40 gündür spor salonuna gidiyorum. Son 15 gündür gidemedim. Beslenmeme dikkat ediyorum. Ilk amacım göbeğimi eritmekti. Biraz erimiş hissediyorum. Bundan sonra biraz vucut yapmak istiyorum. Sizce şuanda yağ oranım kaç? Kalorisi az yiyecekler yiyorum. Buna devammi edeyim yoksa artık beslememi arttirayimmi? Bu konular hakkında mutlaka yorumlarınızı bekliyorum. 1ve 3. Resimler güncel. Diğerleri 40 gün oncesi. 20180414_182949.jpg 20180414_182714.png 20180414_183148.jpg 20180414_182830.png

2. Türkata

Türkata Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.

3. Türkata

Türkata Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar bu foruma ne olmuş böyle? Eskiden bir başlık altında 10larca yorum yazılırdı. Üyeler birbiriyle fikir alışverişinde bulunurdu. Şimdi ise ne yorum yazan var nede okuyan.. üzerimizdeki ölü toprağı atalım. Biraz canlanalım.

4. sporcudyt

sporcudyt Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Forum öldü kardeş, biz cenazesine bile katıldık sen gelmemişsin.

5. Türkata

Türkata Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Söyleseydin gelirdim kardeş, Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

6. hasan.akaa

hasan.akaa Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    insanlar okumaktan çok dinlemeyi seviyor artık.açıyorlar youtube videosunu dinleyerek bilgi ediniyorlar buda hem forumun etkileşimini hem içerisindeki samimiyeti azalttı bence.

sporcudyt bunu beğendi.
  7. Türkata

Türkata Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Evet malesef toplum olarak okumuyoruz. Sırf bu yüzden görsellik olsun diye resimlerde koydum ama nafile tabi.

8. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Forumdaki etkileşimi açılan saçma konular ve yazılan daha saçma cevaplar etkiledi. Eski konulara bakıyorsun hepsi birer kitap gibi. Son 1 yılda açılanların geneline bakıyorsun (hala arada güzel konular çıkıyor o ayrı), harcadığın zamana üzülmekten başka bir şey gelmiyor elden.

Konuya gelince aramızda müneccim var mı bilmiyorum ama fotoğraftan yağ tahmini yapmak oldukça zor. Boy, kilo, ölçü vs hiç bilgi yok. Görülen bir incelme var o kesin ama yorum yapılabilecek veri yok.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Türkata

Türkata Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Boy 1.72
    Ilk başladığımda kilo 75di. Şuan 71 kilodayım.
    Kol ölçüm ilk başladığımda 35 'i şimdide 35.
    Bel: 99 'di.
    Şuan: 92
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Nisan 2018 ---
    1)Yeni bir program uygulamak istiyorum. Özellikle kol göğüs ve omuzlar için. Bunun için yardımcı olursanız sevinirim.
    2) Günde ortalama 70-80 gr protein alabiliyorum. Kas için yeterli değil sanırım. Bunun için protein tozu kullanmak istiyorum. Düşünceniz nedir?
    3)Kardiyoya devam etmelimiyim? Yoksa sadece ağırlık mi çalışmalıyım.
    Şimdiden teşekkürler

Son düzenleme: 17 Nisan 2018
  10. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Nasıl bir program uyguluyorsun bilmiyorum ama 25 günde vücudun ancak programa/hareketlere alışır. Gerçek sonuçları almaya da 2-3 aydan sonra başlarsın. Program tavsiyesi dersen ben bileşke hareket seven biriyim o yüzden onları öneririm. Yeni başlıyorsan da candito lineerde güç/hipertrofi seçeneğine bakmanı tavsiye ederim.

Günlük aldığın proteini vücut ağırlığının altına indirme yeter ama genelde güvenli bölge olarak 1.2-1.5 kat civarı tavsiye ediliyor. Bunun içinde toz yerine fazladan 1 yumurta 100gr tavuk yemek daha mantıklı geliyor bana.

Kardiyo adı üstünde kan dolaşım sistemini düzenlediği için sürekli yapılması gereken birşey. İster koşu bandı olur ister günlük açık hava yürüyüşü olur.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Türkata

Türkata Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim

12. alper333

alper333 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    göbekten epey gitmiş bende aynı amaç ile başlamıştım 2 ay önce. sana kesinlikle intermittent fasting ve düşük carb yüksek protein bir beslenme tarzı öneririm bende çok olumlu sonuçlar verdi 98.5den 91.5 gördüm bu sabah(bel) üstelik kas oranımda epey arttı kilom 500-700gr falan düştü sadece. salonda ağırlık programın nedir yağ yakımı için 1. gün upper 2. gün lower 3. gün off/cardio programı bende oldukça işe yaradı. bende bi konu açtım hatta merak edersen bakabilirsin

13. Türkata

Türkata Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Evet senin konunu inceledim. Sende gerçekten güzel kilo vermişsin ve kaslanmışsın. Benim salondaki Programım:1. gün: göğüs,ön kol. 2.gün: sırt arka kol. 3.gün: omuz. 4 gün: Bacak karın şeklinde. Açıkçası intermittent fasting diye bişey duymamıştım. Sen güzel sonuç elde etmişsin. Düşük karbonhidrat aldığımız zaman vücut kas olarak küçüklükten korkuyorum. Ayrıca sen protein tozu kullanıyor musun?
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Nisan 2018 ---
    Ayrıca bende diyete spordan once başladım. Ilk başta bel ölçüm; 99cm di. Şuan 89a indi. Yaklaşık 2.5 aydır yediklerine dikkat etmeye çalışıyorum.

Son düzenleme: 29 Nisan 2018
  14. alper333

alper333 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    hayır düşük carb. kesinlikle kas yıkımına sebebiyet vermiyor birçok kişi ketojenik beslenme ile vucüt geliştirmeye başladı ki keto beslenenler 30gr civarı tüketiyor carb ı. özellikle lean bulk dedikleri yani yağlanmadan kas kazanmak için herkesin önerdiği 1 numaralı yöntem intermittent fasting. tr sitelerinde fazla bilgi yok ben bütün araştırmalarımı yabancı sitelerden ve videolardan yaptım. aslında bütün dünyada çok popüler ve çok eski bir beslenme tarzı ama disiplini gerektirdiği için hayatını ona adapte etmen gerekiyor. yağ yakma sürecini hızlandıracağını eminim. 20. saat açlığın sonunda sadece 1 bardak şekersiz,sütsüz sade kahve içerek spora gidiyorum ve enerjimde %1 bile kayıp yok aşırı dinç hissettiriyor bana artık üstelik aç karına yaptığım spor yağ yakımını inanılmaz hızlandırıyor.türkçe kaynakların çoğuna göre aç kalırsan kas kaybedersin, carb. tüketmezsen kaslanamazsın, yağ yersen yağlanırsın deniliyor ama yabancı kaynaklara göre tam tersi. iki taraftaki bilgileri kıyaslayınca verilen bilgilerdeki farklılıklara şaşırıyorum. neyse konuyu uzattım intermittent fasting +düşük carb. + yüksek protein + açlık periyodu sonunda idman yapmanın işleri nasıl hızlandıracağına inanamazsın. bunu şundan söylüyorum belini hali hazırda iyi derece inceltmişsin demekki sende disiplinli ve temiz şekilde besleniyorsun kendini o yaşam tarzına adapte ettiysen intermittent fasting sana hiç zor gelmez
    evet protein tozu olarak optimum gold standart whey kullanıyorum süt ile günde 1 ölçek
    bu arada şunuda eklemek istiyorum biz iki arkadaş başladık spora idmanlarımınızın %80 i beraber o başladığımızda %15-16 civarında yağ oranına sahipti. yani vucudu yağlı değildi o yüksek kalori ,ortalamanın bi tık üstü carb. ve benimle eşit miktarlarda protein ile besleniyor idman programımız da aynı ve ben düşük kalori ve carb. ile beslenmeme +günde 20 saat hiçbir şey yemiyor oluşuma rağmen ikimizin kas olarak gelişimi şu an aynı ekstra olarak ben birsürü yağdan kurtuldum o zaten yağsızdı.

15. Türkata

Türkata Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu programı uygulamaya çalışacağım. Günde kaç gr protein alıyorsun. Ben protein tozu kullanmıyorum. Ortalama 100 gr civarı protein alıyorum. Hardline 3 matrix almak istiyorum. Böylelikle günlük protein oranımi 130-140 civarına çıkarmayı düşünüyorum

Sayfayı Paylaş