4 lü kombinasyon mantıklı mı?(6.ay)

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve onur can değirmenci tarafından 1 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. onur can değirmenci

onur can değirmenci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba arkadaşlar vg de 6.cı ayımdayım son 1.5 aydır net olarak ilerleme göremiyorum beslenmeme dikkat etmeme rağmen supplement kullanmaya karar verdim.(boy 1.91 kilo 93)

xtend bcaa( geçen ay satın aldım)
    Hardline Whey 3Matrix
    Hardline Amino Full
    Hardline Kreatin
    sizce bu dörtlü mantıklı mı yoksa ekleme ya da çıkarma yapayım mı fazla miktar ödeyemeceğim için böle bir kombin yaptım sizce mantıklı mı cevaplarınız benim için değerlidir iyi akşamlar.

2. GamSz Şeytan

GamSz Şeytan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle boyundan başlayalım biraz fazlamı uzunsun? Yani vücut gelişimi açısından genetik olarak zaten gelişkin bir uzunluğun var ve o boya göre kilon en az 98. 105 kilo arası olmalı daha dolgun ve iri gözükmeni sağlayacaktır genelleme yapacak olursam. Gelelim kullanmak istediğin suplementer'e bence 6. Ayı doldurduysan başlamalısın protein desteği olmadan vücudu beslemek inan hem sıkıcı hem vakit hem nakit demek. Hiç lafı uzatmıyorum burada yazdığın ürünleri değerlendirmeyeceğim sana yapman gerekeni söylüyorum;1- olimp protein komplex sabah kalkar kalkmaz. 2 yarım saat sonra 2 tam yumurta 3 beyazı 1 bardak yulaf ezmesi 4-5 yemek kaşığı yoğurtla kombine edip biraz şişmesini bekle yumuşasın. 3- zeytin 12 adet, eğer zorlanmıyorsan yanına 1 yemek kaşığı fıstık ezmesi veya 1 muz 1 kaşıkta bal. Kahvaltını yaptın 2 saat geçti, antrenman zamanı: olimp bcaa 3 kapsül spordan yarım saat önce, antreman 8 set 5-6 tekrar aralığında 4 hafta bu şekil ağır idman yap korkma ağır çalış 6. Ayındasın. Tek bölge kombine yapıyorsun diyelim göğüs: 4 hareket 8 çarpı 5-6 tekrar hipertrofi programı maksimum zorlama yapacaksın. Hareketleri kendin seç pres hareketleri büyütecek seni flay hareketleri kası esnetmek için çokta ağır kaldıramazsın zaten. 5 ve 6 hafta normal 10-12 tekrar aynı programa devam 4 carpı 10-12 aralığı 4 hareket kendin ana hareketleri belirle çokta önemli değil hangi hareketi koysam diye kafanı yorma presler ana flay hareketler istediğin herhangi vs.. Sonra başa dön aynısını tekrar haftalara yay ve 12 hafta bunu uygula. Antremandan sonra bir saklama kabı içine 1 veya 1.5 ölcek olimp whey komplex. 6 kapsül olimp amino. 3 kapsül olimp bcaa. Aynı saklama kabına dök bunları çantanda hazır dursun önceden hazırlama. 350 mil şeykinin içine 1.5 yemek kaşığı zeytin yağı koy oda çantanda dursun. Sonra karıştır hepsini 2 dakika her iki elinle durmadan salla ve taze taze havası kaçmadan hemen iç. 1 saat sonra ızgarada veya fırında durumuna göre et ürünleri 200 gramın altına düşme ve yanında yine 200 gramın altına düşmeden karbonhidrat üzerinede çıkabilirsin 250 zorla hacim için bu şart. 2 saat sonra ara öğün 1 portakal yanına avuç içi kuru yemiş kaliteli yağları ve c vitaminini al. 2 .3 saat sonra aynı ana öğünü tekrar ye. 2.3 saat sonra birdaha aynı öğünü ye, 3 ana öğün aynı gram arası bunları zeytin yağıyla süsle dök 1.5 yemek kaşığı makarnana veya bulguruna veya pirinçine. Sonra 1 muz yine avuç içi kuru yemiş özellikle ceviz fındık fıstık badem. Gecede yatmadan 1 saat önce 1 bardak lahyt süt ve kafana göre lor peyniri zorla ye uzun gibi oldu ama imkanın varsa yap kaçma bu spor nankördür yiyeceksin arkadaş yoksa olmuyor işte olmuyor kreatin önerecek olursamda multipower unutma ara ara kullan yükleme yap araştır nasıl kullanıldığını yükleme işe yarıyor hergün 5 gram basit oluyor yükleme yaparak al arada kes 15 gün kullanma sonra yine devam yükleme yaparak kreatin kullan. Ben bu sporu inan hiç beslenme yapmadan bile sadece antremanımı zorlayarak yaptığım çok oldu beslenme önemli ama asıl püf nokta ağır idman yapmaktır kilodan korkma bas gitsin tak kulaklığı yabancı hard müzik dinle motivasyon sağla gaza getir kendini kaslarını hisset hareketleri doğru yap araştır videolara görsellere bak neler neler var hiç duymayıp görmediğin onlarca hareket vs.. Her ay kafana göre hareket ekle diyelim 4 hareket 2 çıkar iki farklı koy vücudu şaşırt alışkanlığını bozsun. Ne kadar ağır çalışırsan o kadar maksimum kası zorlarsın böyle büyürsün. Sen bana bakma ben pek beslenmem ama ağır idman yaparım sen beslen ve ağır idman yap. Ben protein tozuyla açığımı kapatıyorum iş aktivitem müsait değil. Ama kahvaltımdan ödün vermem asla yulaf yumurta zeytin bitti. Karbon hidrat olarak basite kaçmak istiyorsan sana bir sır vereyim yulaf ezmesi ve eti birlikte ye önce eti sonra yulafı ye, diyelim et alıp pişiremedin lahyt ton balığı al tam tahıllı ekmeğe koy sandöviç yap. Veya gece 5 yumurta beyazı ye üşenme pişir ye kafanı çalıştır basit ama protein ve karbonhidratı nasıl pratik alırım diye düşün ben hala düşünüyorum çünkü bu spora yakında çok katkım olacak videolarla herkese yardımcı olacağım en pratik en basit bir vücut nasıl hızlı gelişir çalışıyorum deniyorum buluyorum gerekirse yatmayıp araştırıyorum unutmadan her spordan sonra şınav çek 3 set maxss bol şans.

3. tolgahan6161

tolgahan6161 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kombinasyonun iyi aslında kilona göre kullandığın protein tozu yanlış bana göre Hardline Whey 3Matrix içerisindeki yağ ve şeker oranı senin vucudunu sadece şişirir forma sokmana engell dymatize 100 isolate almanı öneririm 0 yağ 0 şeker etkisini göreceksin

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    alacaksan kreatin al yeter.

butun paranı kırmızı ete,yumurtaya,yulafa,bulgura yatır, çok daha fazla verim alırsın.

kırmızı etin vereceği etkiyi hiç bir supplement vermez unutma. denersen dediğimi anlarsın.

ben o supplementlere verdiğim paralara acıyorum şimdi...

5. onur can değirmenci

onur can değirmenci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim alıntı yaparak cevap verirsem yazı çöplüğü olur diye direkt bu şekilde teşekkür etmek istedim hepinizin dediklerini dikkate alıyorum malesef o kadar zamanım yok yani okulum var çalışıyorum spora gidiyorum bir yandan kpss hazırlanıyorum aldığım tavukları gece 2 kilo hasliyorum soğuk soğuk yiyorum ertesi gün falan yumurtalar da o şekilde önceden hasliyorum pişmesini beklemeye zamanım yok ne yazık ki o yüzden supplement desteğini istiyorum

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Egerki daha henüz 6.ayindayken gelisim durdu ilerleyemiyorum diyorsan,suplement desteginden önce beslenmen,dinlenemen ve antreman 3 lüsünü gözden gecirmen daha faydali olur,eger bunlarin birinde yada daha fazlasinda sorun varsa 4lü degil 14 lü kombinasyonda yapsan yine yerinde sayarsin.6 ay gelisimin durmasi icin cok kisa bir süre.

7. onur can değirmenci

onur can değirmenci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Aslında dediklerinizde haklısınız dinlenemiyorum işten okuldan vs gelip spora gidiyorum eve gelince yatmam zaman alıyor bazı günler protein ağırlıklı beslenemiyorum ben gelesemiyorum derken belki de normal olan budur siz yorumlar misiniz?
    Geçen ay ile bu ay arasındaki gelişim
    Kilo 91 - 93
    Kol 39 - 39.5
    Omuz 118.5 - 122
    Göğüs 112 - 109.5 :(
    Bel 95 - 96.5

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Gelisimin gayet normal hatta normal den daha fazla,bu sporu bikac yil icra ettikten sonra bu araliktaki bir gelismeyi ancak bir yillik bir calismanin neticesinde elde ediceksin,dedigim gibi yenisin ve gelisiminde buna paralel hizli ilerliyor ve gayet normal,egerki gelisimin bu makrolardaysa su an icin hic bir suplementede para vermene gerek yok.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Aralık 2015 ---
    Gögüs ölcünü büyük ihtimal yanlis ölcüm yapmissin.

9. onur can değirmenci

onur can değirmenci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Peki göğüs neden düşmüş zaten gogusum vücuduma oranla düşük duruyor önceden kiloluydum bundan 8 ay önce 110 kiloydum acaba olan yağlar mi gitti yoksa antrenmanlarim yetersiz mi gelmiş olabilir?

10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    yukarida son bir aydaki degisimi yazdigini söylemissin 1 ayda bu yazdiklarinin olmasi imkansiza yakin yukarida belirttigim gibi yanlis ölcümdür büyük ihtimal.

11. onur can değirmenci

onur can değirmenci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için hocam

Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş