4 AYLIK GELİŞİM

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve Tarkan Özdemir tarafından 23 Mart 2016 başlatılmıştır.

GELİŞİM NASIL

1. KÖTÜ/ÇOK YAVAŞ

oy sayısı 8
    47,1%
  2. GÜZEL/HIZLI

oy sayısı 9
    52,9%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Tarkan Özdemir

Tarkan Özdemir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Evet 4. ay bitmek üzere aklıma takılan bir sorun var bana göre çok az ve yavaş gelişiyorum çevremdekiler 4 ay oldu daha kolların göğüslerin küçücük gibisnden laflar söylüyorlar.Sizce 4 aylık gelişimim ne şekilde ?

BEFORE/SADECE YAN AÇI VAR :(

AFTER :)

2. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Göbek erımıs epey.Beslenmenız ve calısmanız genel olarak nasıl?Benım de 4. ay ıcın hedefım var.Ikıncı aydayım o yüzden merak ettim.

3. Tarkan Özdemir

Tarkan Özdemir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    İlk üç 3 ay alışma dönemi zaten temel hareketler.3. ay bittiğinde yani 4. ayın başında cardio'mu arttırdım ve low carb diyetini uyguladım şimdide diyette son haftadayım.Onun haricinde protein ağırlıklı besleniyorum ve bol bol su :)

Agent47 bunu beğendi.
  4. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Aynı ilk başta ki resim deki göbek sorunu ben de de vardı enine değilde yediklerim öne yani skinny fat zayıf ama göbekli bir görünümüm vardı senin ilk resmin de sikinny fat gibi tabi bu sorundan kurtulmanın en iyi yolu da vücut geliştirme sporudur ;) yani genel olarak son 2 resminde karın gelişme sürecinde kesinlikle spora devam etmelisin başarılar :cool: :D

5. turkishnoobs

turkishnoobs Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Nasıl kurtuldun

6. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Genelde makarnadan şişiyor makarnayı hamuru karbondohidratı az tüketmeye çalış karbonhidratı bulk çalışmaya başladığın zaman tüketirsin et konusunda ben en çok kırmızı et tüketmen gerektiğini düşünüyorum yağlarını mutlaka ayıklatman lazım kasaptan alırken tavuk tüketirken de deri fazla yememeye çalış tavuk yani benim izlenimime göre diyim ikisini de tüketmiş biri olarak tavuk kırmızı etten daha yağlıdır.Ayrıca sebze mutlaka bol bol tüket meyve de şeker olduğunu için meyveyi az tüketmelisin her gün mutlaka süt tüket,yağ oranını azalt yemek programı olarak kesinlikle http://gencvefit.com/haftalik-yemek-plani yandaki linki öneriyorum karın egzersizleri de çok önemli tabi ki sadece yemekle bitmiyor mutlaka ter dökeceksin ;) günde bir yarim saat kardiyo öneriyorum http://www.uzmantv.com/adonis-kasi-nasil-yapilir yandaki link de izleyebilirsin adonis kaslarını karın çalışırken mutlaka çalışman lazım tabi ki bu kası çalışmak için kol,omuz,sırt,kanat,bacak kaslarını da çalıştırmalısın eğer kasların güçlü olursa o kadar adonis kaslarını dayanıklı çalışırsın ;)
    http://www.uzmantv.com/evde-yapabilecegimiz-bel-ve-karin-egzersizleri-nelerdir bu yandaki link de halterle bir teknik var özellikle bel kaslarını çok rahatlatıyor
    http://www.uzmantv.com/six-pack-egzersizleri-nelerdir Six pack ise olmazsa olmaz
    http://www.uzmantv.com/alt-karin-kaslarini-gelistirmek-icin-hangi-egzersizleri-yapabiliriz Alt karın çalışmazsan baklavalar asla dayanıklı olmaz
    İyi şanslar :D

7. The Wolverine

The Wolverine Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Ektomorflarda böyle olabiliyor fazla takma beslenmede aksaklık mı yaptın?

8. Tarkan Özdemir

Tarkan Özdemir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Başlarda tecrübesizlik diyelim ilk ay düzensiz besleniyordum.Ve ağırlıklara daha fazla önem veriyordum antremandan sonra en fazla 5 dk koşu yapıyordum.Bu son 2 ay protein ağırlıklı ve ciddi beslenmeye başladım ve cardioyu 30dk ya çıkardım.Tabi bunun içinde okulunda etkisi oldu zaman kısıtlığı gibi.

9. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    İlk baştaki durum duruş bozukluğu, göbek falan değil, low carb diyeti bu kutlede uygulamamalısın, aksine daha çok karbonhidrat ve protein almaya bakmalısın. tabii yanında vitamin ve mineral de. onun dışında duruş bozukluğu için hip flexor kaslarını esnetmeni, warrior lunge hareketini ve squat yapmanı öneririm. başarılar

Tarkan Özdemir bunu beğendi.
  10. Mericc_91

Mericc_91 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    bence güzel gidiyorsun yağ oranında gözle görülür bir düşüş var bu azimle gidersen bir 4 ay sonra çok daha iyi toparlanmışl belirgin kaslar olacğaına inanıyorum

Sayfayı Paylaş