4 Aylık Sporcuda Kas Kaybı ve Supplement

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve nepenthe tarafından 5 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. nepenthe

nepenthe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. 4 aydır sporla uğraşıyorum, daha önceden de fitness yapmışlığım var 6 aylık dönemler halinde. Geçirmiş olduğum hipertroid rahatsızlığı yüzünden kullanmış olduğum ilaçlar nedeni ile bir yılda 12 kilo aldım. 92 kilo ile 4 ay önce spora başladım yağ oranım %25 civarı idi. Birinci amacım yağ kaybetmek olduğundan cardio ağırlıklı çalıştım ilk üç ay. Ancak son bir aydır ağırlık çalışmalarınada yoğunlaştım. 1. gün Gögüs- Biceps 2.gün Omuz-Triceps 3. gün Sırt-Bacak bu 3 günde de 35 dakika cardio ve 4. gün sadece cardio 1 saat olmak üzere çalışıyorum(Haftada 4 gün spor, 3 gün dinlenme). 1 aydır whey protein ve l-carnitine alıyorum. Ancak sorun şu; bu bir ay sonunda (daha doğrusu 18 antreman) 1 kilo yağ kaybedip 1,5 kilo kas kaybetmişim. Salondaki hocam BCAA, Amino Asit, Whey Protein ve Glutamine önerdi. Sizin yorumlarınız nedir? Şu anda kilom 86 yağ oranım %22 civarında. Bu supplementleri nasıl kullanmalıyım?

2. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    supplement takviyesi iyi hoşta beslenme konusunda gerekli proteini tam olarak karşıladın mı?
    yumurta lor et tavuk göğsü yeterince tükettin mi ? Bunları yapmış olsaydın bu kadar kas kaybetme ihtimalinin olacağını düşünmüyorum.

mJw ve GencGrafiker bunu beğendi.
  3. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    yag oranını biraz düşürmen gerek yuzde 22 devasa bi oran bence

4. nepenthe

nepenthe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenmem kötü sayılmaz, sabahları kahvaltılık gevrek ile yarım litre yağsız süt, öğlen pilav ve tavuk (200 gr), akşam ev yemeği ve yağsız ton balığı, yatmadan önce yarım litre yağsız süt. Ara öğünler meyve ve 8-10 adet badem-ceviz. Şuana kadar sadece whey protein ve l-carnitin kullandım. Whey proteini spor yaptığım günler spordan hemen sonra 3 ölçek (30 gr) su ile alıyorum.
    Evet yağ oranım baya yüksek bende farkındayım, hipertroidin etkisi daha doğrusu ilaçların. Hipertroid ilaçları metabolizma hızını yavaşlattığı için kilo almama neden oldu. 3 aydır ilaçları kestik ve tiroid hormonlarım normal seviyede.

Sayfayı Paylaş