4 Aylık Değişimim 16 Yaş(-12 kg)

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve Chuck94 tarafından 24 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Chuck94

Chuck94 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar bodyforumtr ailesi. Öncelikle bu forumu bi süredir takip ediyorum ve benim yaşlarımda olan insanlara az da olsa motivasyon veya ilham olacağını düşündüğümden bu yüzden bu konuyu acmak istedim. Mart 2004 doğumluyum. kendimi bildim bileli uzun ve şişmandım. Geçtigimiz senelerde saglıksız alışkanlıklar ve hareketsizlikten dolayı ciddi kilo aldım. Aralık ayı gibi spor salonuna yazıldım. Ondan öncesinde okula yürüyerek giderek 1-2 kg vermiştim. Şimdi değişimime geçelim. (Endo-Meso karışımı vücudum var)
    Kilo: 117den 105e düştüm. Çok ciddi diyetler yapmadım ama zorlandığım zamanlar çok oldu.
    boy: ilk basta 188 küsür idi boyum. Geçen gün aile hekiminde ölçtüğünde 190.5 çıktı. Son ölçümden 2.5-3 cm uzamışım.
    Bel çevresi: 103 ==> 91. En çok farkeden yerlerden biri oldu. İlk başladığım zaman giyemediğim gömlek ve pantolonlar çok güzel oturmaya başladı.
    Omuzlar: ilk basta 125 cm idi sonradan 120ye düştü. Son 1.5-2 aydır düzgün calışarak 123e çıkarabildim. Hedefim en azından 130'u görebilmek
    Kollar aynı ölçülerde: 33 sag 32 sol. Hacim kazanamasam da güclendi ve birazcık parçalandı
    Genel olarak böyle bir değişimim oldu. Görüntü olarak çok fark etti. Yüz hatlarım belirginleşti kıyafetler daha güzel olmaya başladı (XXL giyiyordum şuan L giyiyorum) istediğim kıyafetler olmaya başladı. Ve en önemlisi ruhsal olarak daha iyi hissetmeye başladım. Kendimi sevmeye başladım ve özgüvenim arttı. Eski kimse beni beğenmez korkusu geçti. Karşı cinsle iliskilerimde inanılmaz gelişmeler oldu. Ölçülerden öte bu içsel değişimler benim gözümde daha fazla
    3-4 ayda çok büyük veya inanılmaz bir değişim olmasa da sizinle paylaşmak istedim. Burada benden deneyimli ve daha iyi sonuçları olan insanlar olduğuna eminim. Okuduğunuz için teşekkürler. (Fotograf paylasmami isterseniz paylasabilirim)

parliamentnight bunu beğendi.
  2. semih1

semih1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Çok iyi bi başarı, bu boyla yaşıtlarına göre daha büyük duruyorsundur, yağ yakarken kas geliştirmeni de tavsiye ederim

Chuck94 bunu beğendi.
  3. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    12 kilo verip 12 cm bel çevresi incelmesi çok iyi bir sonuç bence, hele ki hala 105 kg olduğunu varsayarsak. Kilo vermeye devam et ancak sakın -500, 600'ün altına inmesin kalori boşluğu kas kaybı yapma. 85-90 Kg'ye inip Clean Bulk yapmanı öneririm. 6 ayda insen bu kiloya, 1 senelik clean bulk ile de sağlam bir vücut yapabilirsin. Ancak kolların bana çok ince geldi yani anlatımından gözümde canlandırdığımda daha kalıplı biri bekliyordum 105 kg de 32-33 cm kol ince geldi. Bu ölçü kolu sıkmadan mı?

4. Chuck94

Chuck94 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Öncellikle çok teşekkür ederim. Az önce sıkarak ölçtüm 34-35 arası geldi. Garip olan taraf bu kadar ince durmuyor. Salondaki arkadaşımla muhabbet ederken ölcüsünün bu kadar az olduğuna inanmamıştı. Kollarım fotoğraflardaki gibi duruyor
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Mart 2020 ---
    Çok teşekkür ederim. 4 aylık süreçte kardiyodan çok ağırlık odaklı bir programım vardı. Fazla olmasa da kas kütlesi kazandım. Sanırım kalori açığı oluşturduğum için hacim kazanmam zor oluyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Mart 2020 ---
    Before after'ı da paylaşayım. İlk fotoğraf 2019 Eylülde çekildi 116-117 kiloydum. Sağ taraftaki bu hafta. Soldaki tshirt XXL sağdaki L. Saçları kestirmek biraz üzücü oldu ama bu modeli de sevdim :):)

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 25 Mart 2020
    bodykazm bunu beğendi.
  5. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    Dostum fotoğraflarda kolun hiç de küçük durmuyor çok garip boyun 190 hem de. Söylemesen 37-38 cm vardır derdim 190 boyunda birinin fotoğrafına baktığımı bildiğim için. Bu arada ilk fotoda göğüs baya dolu çıkmış ama yağdan ziyade kas kütlesi iyi gibi duruyor. Bence bu sporda devam edersen doğru beslenme doğru antrenmanla 3-5 sene içinde herkesin imreneceği bir vücudun olabilir.

Chuck94 bunu beğendi.
  6. Chuck94

Chuck94 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    İlk başladığımda bildiginiz sarkan memeler vardı. İlk ölçümde 107 cm imiş 2 ay sonra 103 olmuş şuan 102. Ama sıkı ve sert bir kas dokusu var hissedebiliyorum.
    Planım basketbol üzerine yoğunlaşmaktı fakat bazı sebeplerden bodybuilding ve fitness'a devam etmeyi düşünüyorum. Seneye üniversite sınavım var en büyük sıkıntım o. Eylüle kadar karın kaslarını belirginleştirmek en büyük hayalim. Sınav döneminde de kendimi salmayıp olabildiğince az kayıpla geçirmem lazım sonrasında devam edeceğim.Yorumların için teşekkür ederim çok mutlu oldum.

7. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    O zaman çok ilginç. Ben geçen sene 68 kg iken 37 cm kol 104 cm göğsüm vardı. Yağlar kaslardan daha fazla yer kaplıyor boy ve kilon nasıl bu kadar fazla anlamadım. Fotoğraflara bakarak ya kısa ve geniş biri derdim sana ya da ölçülerine bakıp uzun ama ince yapılı. Çok değişik

8. Chuck94

Chuck94 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    .
    Gerçekten vücudum çok degişik. Yag oranı hesaplayıcılarından dogru sekilde hesapladığımda %16 çıkıyor yağ oranım. Ki bu imkansız gibi geliyor. Karın ve bel kısmım hala ciddi bir şekilde yağlı. İlk analizde 81 kg yağsız kütlem vardı. Bu arada fotoğraf çekmeyi hiç beceremem ve insan olmadığında yanımda kısa çıkıyorum. Ama yanımda 177lik zayıf arkadaşım varken çocuk 155 gibi çıkıyor :) Aşagıdaki foto 2 ay önce çekildi genel olarak böyle duruyor vücudum dışardan.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 26 Mart 2020
    bodykazm bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş