4 ay Powerlifting beni ne hale getirdi :)

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve FurkanG tarafından 18 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Ab
    Abi şimdi ben olabildiğince temiz yiyorum Beki 100 200 kalori küçük bir tatlı dan yerim
    ama yağlanma yok
    2500 deneyecegim

2. TemelReiss

TemelReiss Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Gelişimin gerçekten güzel başarılarının devamını dilerim.Fakat değinmek istediğim bişey var 4ayda en fazla kazanacağın 4-5kilo olur oda taş patlasın eniyisini söylüyoruz. Bunu bi araştır geri kalanını da yağ olarak almışsın. Siz kıskandınız dersen de sen bi internetten araştır ağır sağlamında bu konularda videosu var madem takip ediyorsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    gelişim çok güzel , ağırlıklar arttıkça kas gelişimi de orantılı olarak artacaktır. tartışılan 8.5 kg konusu da , o kilonun tamamı kuru kas değil elbette. yanılmıyorsam 1 gram kas 2.7 gram su tutuyordu tam aklımda değil. zaten ne kadarının yağ ne kadarının kas olduğunu o makinelere bakarak değerlendirebileceğinizi düşünmüyorum.

FurkanG ve stefan35 bunu beğendi.
  4. FurkanG

FurkanG Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ing. Ögrt.
    Yer:
    İstanbul
    (Tahminim)Muscle memory ile bu kadar kiloyu aldım, 15 yaşındayken de 1 sene spor yapmıştım, fakat sonrada sporu bırakmıştım,(bence) zayıf olduğum için sporu bırakınca formum çok bozulmamıştı, bir nevi kalıcı kilo almıştım gibi. Şimdi yeniden başlayınca tahminim muscle memory devreye girdi ve olağanın üstünde kas kazancım oldu.

5. ErolALP

ErolALP Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Karnını içine çekmişsin sanki birde saç rengin 4 ayda nasıl değişti boyadınmı ayrıca telefon modelin değişmiş :)

6. FurkanG

FurkanG Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ing. Ögrt.
    Yer:
    İstanbul
    Yorumları okuyabilirsin arkadasim fotografin eskiden kalma ama ölçülerin aynı olduğunu yazmıştım, karnimi da ice cekmedim sana oyle gelmis, karin kasları yag dokusunu ileri ittiği için öyle gözüküyor biraz da fotoğrafın açısı ve ışıktan öyle gözüküyor olabilir. Saç rengim de aynı, sarı ışık altında kahverengiye benzemiş:)

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ölçüme çok takılmamak lazım, çoğu ölçüm hatalı sonuç veriyor. İyi çalışıp iyi yiyen bir sporcu ilk yılında 8-12 kg kas yapabilir, bu hızın da başlangıçta hızlı başlayıp sonra yavaşlayacağını düşünürsek, kas hafızasını da hesaplarsak, muhtemelen 4-5 kilo kastır. Arkadaşımız splite girmeden gerçek bir başlangıç programına girmiş ve "aman göbeğim olmasın" diye düşünmeden, yemekten korkmayarak bu işin nasıl yapılacağını göstermiş. 50-55 kilo olup da six pack isteyen arkadaşlarımız örnek almalılar. Güç artışı da gayet güzel. Tebrikler.

8. FurkanG

FurkanG Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ing. Ögrt.
    Yer:
    İstanbul
    Bence de ölçümler çok doğru değil fakat muscle memory de işin içindeydi, 3 sene önce 1 sene spor yapmıştım. Yorumunuz için çok teşekkür ederim

9. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Furkan suanda ne sekilde calisiyorsun 5x5 e devam ediyormusum o 12 haftadan sonra

10. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Güzel gelişim,tebrikler. triceps extension yapmadan da triceps gelişiyormuş :)
    Bu arada 5x5 bir powerlifting programı değil :)

11. FurkanG

FurkanG Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ing. Ögrt.
    Yer:
    İstanbul
    Wendlere geçtim ama keşke devam etseymişim, bence platoya girmeden 5x5i bırakmamak lazım.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Temmuz 2016 ---
    Evet, ben powerlifting parametrelerinde çalıştığım için öyle yazdım

12. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Progressive overload mu ?

13. FurkanG

FurkanG Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ing. Ögrt.
    Yer:
    İstanbul
    Hayır, vucut geliştirme adapte edilebilmesi için gereken asistan egzersizleri yapmadan, hipertrofi odaklı değil de sinir sistemi odaklı yanı vucut yapmaktan çok hareketi iyileştirme odaklı çalışmayı kastettim

14. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    5x5 sisteminin powerlifting'ten çok vücut geliştirmeye yakın olduğunu düşünüyorum. Bugün rastlamıştım http://www.powerliftingtowin.com/stronglifts-5x5/
    " Mehdi isn’t going after powerlifters. Medhi titles his articles and videos like this, “Learn The Shocking Truth About How To Build Muscle”!
    Aynı oranda çalışılan row,overhead press ve bench press powerlifting mantığına çok uygun değil. Powerlifting deyince aklımıza gelen 3 lift bench press, squat ve deadlift. Ve kısaca powerlifting mantığı da bu 3 liftte teknik çalışması ve kilo artışı. Overhead press,row, pull up, düşük hacim ve frekansta deadlift bu programı powerlifting programılarından uzaklaştırıyor.
    Son olarak da ağırsağlamın yorumu.
    "5x5 programı her iki amaç için de uygun, zaten bu iki gelişimi birbirinden ayırmak da pek mümkün değil. Yeterli çalışma sıklığı var, yeterli çalışma hacmi var, progressive overload var... Kas geliştirmek için her durum sağlanıyor diyebiliriz. Ve yüksek ağırlıklarla çalışacağınız için (%80 dolaylarında) güçlenmeniz de oldukça olağan olacaktır."

FurkanG bunu beğendi.
  15. muzaffer_53

muzaffer_53 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Dostum 8.5 KG kas 3 ayda yapamassın 8.5 saf kas kütlesi su ile birlikte vücuda 16 kg değişim sağlar

16. FurkanG

FurkanG Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ing. Ögrt.
    Yer:
    İstanbul
    Ölçüm zaten büyük ihtimal yanlış, kas kütlesinin içinde zaten su dahil, 8 kilo kuru kas zaten 40 kilo su demek, 16 değil (kasların %20si protein %80 su). Ama işin içinde mucle memory'nin olduğunu da unutmamak lazım. 0 dan başlamadım spora yani. Başlamadan 3 sene önce 1 yıl spor yapmıştım

Sayfayı Paylaş