34 yaşından sonra body yada fitness hangisini önerirsiniz vücutta şekillenme olurmu ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve 1453forzakartal tarafından 26 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. 1453forzakartal

1453forzakartal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar 34 yaşında 1.75 boyunda 82 kiloyum 22 yasında body salonunda calıstım 1,5 sene yapmıstım amıno asıt ve proteın tozu kullandım 1 aylık kür olarakta sustanon-prımobolan-anapolon takvıyesı kullandım ve c vıtamını sadece 1 ay hoca dogrultusunda sonra sporu bıraktım 5 sene yapmadım sonra 3 ay daha yaptım yıne bıraktım suan yasım 34 sporla alakam yok acıkcası saglıgımada dıkkat etmem alkol bagımlılıgım var hergün alıyorum acıkcası ve bu genelde bira günde 5 kutu bira içiyorum yalan olmasın ama hayatımın böyle gitmeyeceğini düşünüyorum 73 kılodan 82 ye fırladım oda gobek olarak oldukca kötü görüntü arkadaslarım vucuduna gore gobegın alakasız sana yakısmıyor diyor tipimde mınyon herseyımı soyledım acaba bu saatten sonra yedıgıme ıctıgıme dıkkat edersem sporumu yaparsam alkolu bıraksam sıgarada ıcıyorum onu unuttum gunde 1 paket onuda azaltsam acaba vucudum sekıllenırmı birde hangısını önerirsiniz fittnes yada body? genelde o yaslarda body kalp krızıne yol acar dıyolar bu surecten itibren alkolu bırakıp sıgarayı azaltıp spor yapmaya karar verdım sizce gec kalmısmıyım? ve vucudum sekıllenır fit olurmuyum yoksa bosunamı ugrasırım? bilgili ve tecrubelı arkadasların görüşlerini almak isterim tesekkur eder saygılar sunarım..!

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    başla gitsin hocam. hiçbişey olmaz.ben de 32 yaşımdayım bu sene başladım ağırlık kaldırmaya. zararın neresinden dönsen kar.

3. 1453forzakartal

1453forzakartal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkur ederım yorumun ıcın dostum dedıgın cok dogru bır laf zararın neresınden donulse kar vucut 30 yasından sonra yag yagmayı durdurur bosuna ugrasma dıye soyledıler banada bende bı tecrubelı arkadaslardan yardım alayım dedim gobegım gıtsın vucut sekıllensın yeter derdındeyım ama gobekte oyle boyle degıl malesef

4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    30 yaşından sonra yağ yakımı durur diye kim demişse halt etmiş. yağ da yakılır, kas da yapılır. ama biraz dikkatli olmak lazım. hemen gidip de saatlerce bisikletin üstünde damarlar çatlayana kadar koşmak saçma olur tabi ki... ağır ağır başlamak lazım. ama tabi burda 3-5 yorumla bitecek iş değil. biraz araştırma yapman lazım ne şekilde çalışacağına dair.

5. 1453forzakartal

1453forzakartal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    işte acaba fittnesmi yoksa bodymi yapsam diyorum hangisinden baslasam yoksa bu gobek basını zaten aldı en azından saglıghım duzelsın birde eskı halınden eser yok desınler onu ıstıyorum kıyafetler bile kotu duruyor sekillenme olurmu acaba
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Aralık 2014 ---
    HALİMİZ BU ŞEKİLLENME OLURMU ACABA ?
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Son düzenleme: 26 Aralık 2014
  6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    şekillenme olur tabi niye olmasın.. ama inan ki nasıl bir program uygulaman gerektiğine dair bir fikrim yok.

7. berrakk

berrakk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    30 yaşından sonra vucutta her türlü şekillenme olur ünlülerden murat bozun vucudu nasıldı adam nasıl azimle çalıştıysa artık şimdi nasıl vucudu var ki o da neredeyse 35 yaşında o vucudu 1-2 yılda yaptı aynı şekilde murat başoğlu var 40 yaşından sonra vucut geliştirmeyle ilgilenen önemli olan kafaya koymak ve yapmak siz çalıştıktan sonra olur ama başlayıpta 2 ay sonra bırakmamak işin püf noktası bizim insanımızda spor alışkanlıgı maalesef pek yok herkes bir hevesle başlıyor sonra bırakıyor

8. standaart

standaart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    İstanbul
    33 yaşımdayım, üniversite derdinden 22 yaşında başladığım sporu hiçbir zaman aynada tatmin olacak radde getiremedim, ama hala dirsek temasımı kaybetmedim bu sporla ,hareket sağlıktır bence body sporu sigara ve alkol kontrolünü de artırabilir. İyi sporlar dilerim akran..

9. 1453forzakartal

1453forzakartal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar spora başlamaya karar verdim kendime beslenme programı hazırlayıp azimle 2 saat antremanım suruyor 1 ay 10 gün oldu başlayalı 3 gün spor yapıyorum 1 gün dinleniyorum 10 gun once sadece bcaa aldım bırde spor sonrası proteın bar kullanıyorum multıpower 82 kıloydum onceden sımdı 76,5 kıloyum beslenmem cok dikkatli kendime güvenim geldi şimdiki halim bu toparrlanmaya başladım sanırım

Ekli Dosyalar:

10. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    1.5 ay için iyi bi gelişim tebrikler..

11. 1453forzakartal

1453forzakartal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkur ederim iflah olmaz dedim ama gaza gelip yazıldım spora suan cok azımlıyım iyiki baslamısım fıtnese

12. UfkKcn

UfkKcn Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrikler çok iyi bir ivme yakalamışsınız.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1453forzakartal bunu beğendi.
  13. 1453forzakartal

1453forzakartal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkur ederım

14. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Fitness yerine bodybuilding olsa daha iyi olur yaşınız öyle gençlik yaşı değil yani yaşınız kemale ermiş anlamında söylemiyorum 20'li yaşlarda değilsiniz yani, fitness daha zor olur kaliteli kas kütlesi inşa etmek zor olacağı için zayıf gözükebilirsiniz, ama yaşınızın büyük olması sebebiyle body yapıp hacimli bi görüntüye kavuşursanız daha oturaklı olgun gözükebilir,arkadaşlarınız arasında çocuk gibi kalmak kötü olabilir, tabi bu dediğim eleştiriye açık herkese göre değişir,nacizane öneri :)

UfkKcn ve 1453forzakartal bunu beğendi.
  15. 1453forzakartal

1453forzakartal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    tabıkı haklısınız cogu arkadasım bodyle ılgılenıyor bayagı devasallar ama ben oyle olmak ıstemıyorum atletık ne kucuk ne buyuk orta plaj vucudu dedıklerı hatta esınlendıgım crıstıano ronaldo gıbı vucut sevıyorum gercı okadar olamayızda :) fitness te hıc zorlanmıyorum acıkcası yaptıgım hareketler bı body hocasından 30 dakıka kardıo ve temel hareketlerı agırlastırarak her hafta yapıyorum bugun 10 kılo ıse haftaya 12,5 kılo gıbı spordan sonra daha enerjık hıssedıyorum kendımı solgarın b6 ve 12 vıtamınlerı pharmaton ve amınosunu kullanıyorum bırde le argının ve bcaa 1 ay sonra unıversal 3001 amınoyla takvıye dusunuyorum ama 5 ogun yıyorum pılay kepek makarna ton balıgı ve tavuk bıftek hergun meyve ara ogunlerde bakalım oldugu kadar artık

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  16. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Tercih sizin :) Ton balığını fazla tüketmenin vücutta civa birikimine yol açabileceğini okumuştum, fazla yememekte fayda var 1 yada 2 haftada bir tüketseniz daha iyi olabilir..

17. 1453forzakartal

1453forzakartal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    onu bilmiyordum tesekkurler uyarınız ıcın 2 gunde 1 oglenlerı yıyordum onu tavuktan kal geldı cunkı artık goresım gelmıyor :) karıdese yoneleyım onunda proteın degerı cok yuksek

18. UfkKcn

UfkKcn Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Ağırlık çalışarak yada bodybuilding yaparak çok aşırı kütlelere ulaşmak zordur size şöyle örnek vereyim youtube da naturel bodybuilding diye aratırsanız o başlıkta pek çok kişi göreceksiniz hiç bir steroid yada hormon desteği almamış. İnanın maksimum kütle sahibi olanlar bile çok iri durmuyorlar. Yani dılardan çok iri devasa kaslara sahip olarak gördüğümüz pek çok insan o noktaya iğneler ile geliyor @SoldiersOfGod a harfiyen katılıyorum body yapın ve irileşmekten korkmayın :)

19. 1453forzakartal

1453forzakartal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ama ben bu boyutlarda ve sekıllerde vucut dusunuyorum yınede hocamla bır konuayım :)

Ekli Dosyalar:

20. UfkKcn

UfkKcn Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Birazda anatomi meselesi abi. Örneğin boy kilon yağ oranın aynıdır ama böyle görünmezsin ;)

Sayfayı Paylaş