30Luk yumurta 5 lira

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve kaldıray tarafından 3 Kasım 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    bu gün Migrosta 60 lirakık alışverişe 30luk yumurta 5 lira toz parasına dünyanın malzemesini alın.

mezarakabul bunu beğendi.
  2. suzerain1

suzerain1 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Üstad burda kimseyi kötülemek istemiyorum haddime de değil ama migrosta 60 liralık alışveriş yapana kadar bim den ya da a-101 den alsan ordan aldıklarını daha karlı çıkıyorsun sanki :)

ibrahim.esr bunu beğendi.
  3. Huseyin24

Huseyin24 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Bim yumurtalarının beyazları plastik gibi geliyor yerken. Kesinlikle lezzetli değiller. Her gün yediğimiz ürünlerin gerçekten iyi olmasına dikkat ediyorum, beyaz et malum; ucuz ve kimyasal ürünler ile üretildiği için onun bile ciddi araştırmasını yaptım. Sonucunda ise aldığım üretim etiketlerine göre kimyasalı minimum düzeyde, hatta neredeyse hiç denilecek oranda tutan tek firmanın Umut Yumurtacılık olduğunu gördüm. Bu yumurtanın da 3 adet farklı Isim altında sattığı yumurtalar;
    Flotty Organik Yumurta - Piyasada bulunan en pahalı Yumurta. Kesinlikle organik; hatta köy ürünü satılan yerleden daha organik diyebilirim.
    Doğadan Yumurta - %100 Organik değil, diğer ürünlere göre çok daha doğal isminde de olduğu gibi. Renklendirici kullanmadıklarını Paket üzerinde bulunan bilgilerde görebiliyorsunuz, diğer içerikleri ( yem vs. ) web sitelerinde mevcut.
    Green Ranch - Bu yumurtalar; Doğadan Yumurtalar ile aynı ancak aralarındaki tek fark; Avrupa Standartlarına göre ve Türkiye' de tek olan gezen tavuk yumurtası olması. Yani; Hayvanlar yine bildiğimiz kümeslerde ancak gezme alanları sınırlı değil, Kümes dışına çıkabiliyorlar, köy tavukları gibi gezebiliyorlar. Böylece eklemleri daha güçlü, diğer ürün tavuklarına göre çok daha sağlıklı yumurtalar verebiliyor.

İçeriklerle ilgili daha da detaya girebilirim ancak bunlar özetle yeterli. Her gün ne yediğinize özen gösterin arkadaşlar. Malum her şeyde kimyasal var ve bunları minimize eden firmalardan alışveriş yapmayı tercih edin. Sağlık çok önemli.
    Söz ettiğim ürünlerin içeriklerine web sitelerinden ulaşabiliyorsunuz, X firması ile kıyaslayabilirsiniz her markayı, artık Internet sitelerinde herşey mevcut her markanın.
    Ayrıca şunu da belirteyim; söz ettiğim yumurta markaları sadece ve sadece Migros ile Macro Center marketlerde mevcut. Diğer yerlerde bulamazsınız, satışı yok.

mrthr35, abseto, vanquishing ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. suzerain1

suzerain1 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    TE="Huseyin24, post: 1158698, member: 153946"]Bim yumurtalarının beyazları plastik gibi geliyor yerken. Kesinlikle lezzetli değiller. Her gün yediğimiz ürünlerin gerçekten iyi olmasına dikkat ediyorum, beyaz et malum; ucuz ve kimyasal ürünler ile üretildiği için onun bile ciddi araştırmasını yaptım. Sonucunda ise aldığım üretim etiketlerine göre kimyasalı minimum düzeyde, hatta neredeyse hiç denilecek oranda tutan tek firmanın Umut Yumurtacılık olduğunu gördüm. Bu yumurtanın da 3 adet farklı Isim altında sattığı yumurtalar;
    Flotty Organik Yumurta - Piyasada bulunan en pahalı Yumurta. Kesinlikle organik; hatta köy ürünü satılan yerleden daha organik diyebilirim.
    Doğadan Yumurta - %100 Organik değil, diğer ürünlere göre çok daha doğal isminde de olduğu gibi. Renklendirici kullanmadıklarını Paket üzerinde bulunan bilgilerde görebiliyorsunuz, diğer içerikleri ( yem vs. ) web sitelerinde mevcut.
    Green Ranch - Bu yumurtalar; Doğadan Yumurtalar ile aynı ancak aralarındaki tek fark; Avrupa Standartlarına göre ve Türkiye' de tek olan gezen tavuk yumurtası olması. Yani; Hayvanlar yine bildiğimiz kümeslerde ancak gezme alanları sınırlı değil, Kümes dışına çıkabiliyorlar, köy tavukları gibi gezebiliyorlar. Böylece eklemleri daha güçlü, diğer ürün tavuklarına göre çok daha sağlıklı yumurtalar verebiliyor.

İçeriklerle ilgili daha da detaya girebilirim ancak bunlar özetle yeterli. Her gün ne yediğinize özen gösterin arkadaşlar. Malum her şeyde kimyasal var ve bunları minimize eden firmalardan alışveriş yapmayı tercih edin. Sağlık çok önemli.
    Söz ettiğim ürünlerin içeriklerine web sitelerinden ulaşabiliyorsunuz, X firması ile kıyaslayabilirsiniz her markayı, artık Internet sitelerinde herşey mevcut her markanın.
    Ayrıca şunu da belirteyim; söz ettiğim yumurta markaları sadece ve sadece Migros ile Macro Center marketlerde mevcut. Diğer yerlerde bulamazsınız, satışı yok.[/QUOTE]
    Usta sonuna kadar haklı olduğunu belirteyim önce lakin bu söylediğin ürünler çoğumuzun bütçesini zorluyor maalesef. Önce herşeyin düzenini bozup daha sonra organik adıyla olması gereken şeyi piyasaya sürüp çok uçuk fiyatlar isteniyor. Zaten Protein tozu carnitin spor salonu masrafı vs vs derken çoğumuzun organik beslenicek bütçesi kalmıyor :)

5. Huseyin24

Huseyin24 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Söz ettiğim 3 ürün arasında sadece Flotty pahalı, diğer ikisi piyasada bulunan diğer 30' luk yumurtalar ile aynı neredeyse. :) Protein tozuna para vermeye gerek yok, ben de kullanmıyorum uzunca süredir. Gelişim aynı şekilde ilerliyor.

abseto bunu beğendi.
  6. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    kalite açısından bir şey diyemem ama bana göre bim yumurtaları lezzet olarak çok lezzetli

7. sezops

sezops Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    A-101 ve bim yumurtalarını beğenmiyorum. Anneme sipariş veriyorum kendi tavuklarımızın yumurtasını yiyorum.

Fazla tavuk yok olsa kesip kesip yerim ama piyasa satılan hiç bir tavuk köyde yetişen tavuğa yaklaşamaz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. @salihstrength

@salihstrength Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Supplement Gurmesi :)
    Yer:
    ANKARA
    Tek bir yumurtada 6 gr protein var hergun kitle endeksine gore alman gereken protein miktarini hesaplarsin tek basina yumurtalardan alablcekmsn butun protein ihtiyacini whey proteinin ortalama tek bir olceginde 24-26 gram protein aliyosun kac yumurta yemen gerektigini hesaplayin ben şunu anlamiyorum artik herşey elimizin altinda uçuk rakamlarada değil hazir toz formda adamlar turkiyeye egg protein getirmisler https://m.supplementler.com/urun/scitec-egg-pro-930-gr-4985 sabah kalk haşla evi kokut derdin olmuyo ayrica. Kalk kahvaltini yap peşine onu al yeterli beslenemedin bir öğünde whey al 1 2 saat sonra spora git çık bi tane daha whey al duzgun yemeğinide ye gelişimin kralini yaşarsiniz zora sokmaya gerek yokki bunu uygun rakamlarada yapabilirsiniz. Cok pahali protein tozu herzaman en iyi protein tozu değildir. Bunu unutmayin.

9. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    brobuildingte öyle old school biri öyle yapmaz ama profosyonel sporcular bunu düşünemiyor mesela serdar aktolga o yüzden 20 tane yumurta yiyor günde

Sayfayı Paylaş