3 aydir spora gidiyorum vucudum degismiyor + agirlik arttiramiyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Umtcn tarafından 3 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Umtcn

Umtcn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    mimar
    Yer:
    rusya
    Herkese Merhaba,
    Boyum 1.89 kilo 86 yas 26 mimar ogrencisiyim
    spora baslamadan once sigara ve alkolu biraktim! kilom 83 du ve simdi 86.bundan tam 3 ay once hocayla vucut gelistirmeye basladim 3 hafta sonra hocasiz kendim devam ettim.2. ayin sonlarina dogru vucudumda degisiklikler olmaya basladi oldugu gibide kaldi.ilk basladigim zamanlar kol 7.5 kilo kaldirabiliyordum(maksimum) 3. aydayim 12.5 kiloyu gecemiyorum.vucudum uzun oldugu icin kollarim ince.sirt kaslarin hemen cikar cabuk gelisir dediler fazla bi degisiklik olmadi.kanatlardan eser yok (ucgen seklini almiyor vucut) bu problemlerinde kiloyu arttiramama bagliyorum.beslenmemi saatinde ve duzenli yapiyorum fakat son 1 haftadir uyku duzenimi bozdum sabah aksam yer degisti(sinav haftasi ve proje cizmem gerekiyor)genellikle spora aksam 4den sonra gidiyorum. benim problemim 2. setlerden sonra artik kiloyu arttiramiyorum,mesela ilk seti 10 kiloyla basladiysam 2. seti 12.5 bazen 15 yapiyorum ama 3. seti tamamliyamadan gucum bitiyor istesem bile kaldiramiyorum kollarim kalkmiyor sanki kollarim kitleniyormus gibi hissediyorum. bazen cok sinirlenip zorluyorum affedersiniz ama gazimi bile kaciriyorum.bu benim morelimi cok bozuyor.benimle basliyan insanlar hic bir problem olmadan rahatca kilo arttirabiliyorlar bende istiyorum hatta arttiyorum her defasinda deniyorum zorluyorum ama kalkmiyor.bana spor salonunda tavsiye olarak gucun varken basabilecegin en fazla agirlikla bas dediler ve oyle yaptim gayet guzel birsekilde kaldirdim ama sonraki hareketlere gucum kalmadi hemen gucum bitiyor ve bu cok morelimi bozuyor.spora haftada 4 gun ve duzenli gidiyorum.
    beslenme programim :
    her sabah 9:00 150 gr yulaf ezmesi(tadini cok sevmedigim icin icine 1 adet muz koyuyorum)
    5 adet yumurta beyazi(bazen hasliyorum bazen lor peyniriyle yagsiz omlet yapiyorum) yesil cay
    oglen 12:00-13:00 200 gr tavuk gogsu - (bazen somon baligi) ve yesil fasuyle veya brokoli yiyorum.bu bazen pirinc pilavida oluyor. meyve 1adet muz,armut veya portakal
    spora yarim saat veya 45 dk onceden genellikle makarna ve 100 gr tavuk(bazen pirinc pilavi)1 adet muz
    spordan sonra protein tozu (optimum whey gold standart) 1 olcek iciyorum
    aksam yemegi yani spor sonrasi 400 bazen 500 gr tavuk gogsu pilav(brokoli veya yesil fasulye) ve yaninda salata yiyorum.
    aksam 8 den sonra birsey yememeye gayret gosteriyorum ve genellikle yesil cay iciyorum.

bana yardimci olursaniz cok sevinirim cunku artik vucudumun gelismesini istiyorum bunun icin caba gosteriyorum ama bir verim alamiyorum sebebide buyuk ihtimal agirlik..bana ne onerirsiniz? protein tozun yaninda amino asit almayi dusunuyorum enerji arttirdigini okudum bu ne kadar dogru?hangi amino asiti onerirsiniz?(maddi sikintim yok)tozmu yoksa hapmi? kilo arttirabilmem icin ne yapmam gerekiyor? kanatlarimi nasil gelistirebilirim?barfixi 1 tane bile cekemiyorum her gittigimde deniyorum ama olmuyor! gucum tukeniyor enerjim bitiyor!3 aydir surekli ayni kilolarla calisiyorum buda morelimi cok bozuyor!istesemde arttiramiyorum cunku kalkmiyor!yardimlarinizi bekliyorum..

2. Ironstorm

Ironstorm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Daha başlayalı 3 ay olmuş sen yürümeden koşmak istiyorsun emek verirsen karşılığını alırsın amino asit o kadar basit birsey değil bunlar sadece katkidir oturdugun yerden amino asit içersen kas yapamazsın. Kendine öz güvenin olsun hee insanin metebolizmasi aynı değil çok ağır kaldirmakta marifet değil. Önce kendini bitirmeden tüketmeden sana yetecek agirligi bul zaten kaslar gelişince o ağırlık sana hafif gelecek Mesela on kol çalışırken 4 set halinde

1. 7.5kg
    2. 7.5kg
    3. 7.5 kg yada 10 kg
    4.10 kg seklinde girebilirsin acele etme azim ve inanç çok önemli

3. Umtcn

Umtcn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    mimar
    Yer:
    rusya
    cvp verdiginiz icin tsk ederim..emek verdigim icin zaten bunlari soruyorum yoksa coktan birakmistim sporu:)amino asit basit birsey degil demissiniz! ne zaman kullanmaya baslayim peki?kullanicak olursam hangisini onerirsiniz?

Sayfayı Paylaş