3.5 Ayda 37 Kilo verdim.

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve hyuga kojiro tarafından 24 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. massacrewin

massacrewin Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu son fotoğrafın altına ancak "kraaal" yazarım. Tebrikler, başarılarınızın devamını dilerim.

JosephhV bunu beğendi.
  2. hyuga kojiro

hyuga kojiro Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkür ederim. 2 haftadır yağ yakmaya çalışıyorum. Hayatım da ilk kez %10 yağ oranina inicem bir aksilik olmazsa. En düşük 66 kiloya kadar düşmüştüm o zaman bile %17 yağ oranının altına düşememistim. Tabi o zaman suankinden beslenme olsun spor olsun daha bilgisizdim. Bu sefer olacak umarım :)

3. Pronight

Pronight Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    37 kilo verirken nasil bir spor ve beslenme programi yaptiniz yazabilir misiniz?

4. saqoline

saqoline Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Müthiş değişim. Tebrik ediyorum. Spor ve beslenme programını bekliyoruz.

5. hyuga kojiro

hyuga kojiro Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28

Ben evde calisiyorum. Sahip olduklarim bir barbell, iki kısa bar, bir bench sehpasi, 180 kg ağırlık plakasi. Birde koşu bandı var onu saymiyorum bir heves aldık 3.aydan sonra yuzune bakan olmadı. Salona ihtiyaç duymuyorum çünkü serbest ağırlıkların makinalardan daha iyi olduğuna inanıyorum. Hacmimden memnunum en azından 7,8 kilo yağ atmaya ihtiyacım var.
    İlk 4 ay 107 kilodan 66 kiloya düşüp 41 kilo versemde beslenmem olsun antrenmanim olsun çok saçma programlar uyguladigimi söyleyebilirim. 700,800 kalorilik ölüm diyetleri, 35,40 setlik pert edici antremanlar, bahsedecek pek birşey yok at çöpe gitsin yani. O 4 ay boyunca nasıl hayatta kaldım şuan onada şaşırıyorum o ayrı mesele bu kadar düşük kaloriyle o kadar ağır antremanlar.. 4.ayin sonunda 40 kilo bench pressin altında kalınca anladım yanlış yolda olduğumu. Sizi güçlenmeye itmeyen programlar bir yere kadar geliştirir sonra hiçbir gelişim vermez. Saatler süren antremanlar, tek bölge antremanları bunlar hep ilaçlı adam isi fasa fiso bende denedim pump almaktan başka fayda görmedim. Bu sporu doğal olarak yapıyorsanız gucleniceksiniz. Güçlenmeden gelişim bir yerden sonra olmaz. Bunu anlamamla beslenme + antreman konularında bilinçlendim son 6,7 aydır beslenme kusursuz olmasada antrenmanların hakkını verdiğini söyleyebilirim ve gelişim çok hızlandı. Beslenmenin de hakkını versem 73,74 kiloda daha sağlam bir formda olurdum suan. Suanki antreman sistemim 3 gün çalıştığım zamanlar fullbody, 4 gün çalıştığım zamanlar itiş - çekiş split. Haftada bir kası mutlaka iki kere vuruyorum yani. Suanki antremanlarim 18-21 seti geçmez üst limit. Daha fazlasının vücudu boşuna yiprattigini ve güç, kas gelişimi için bir fayda sağlamadığını deneme yanilmalarla anladım. Tam tersi aşırı calismak daha fazla geliştirmez bir yerden sonra bıkıp bırakırsın vucut dayanmaz yipraniyor bir yerde. Ben ne zibilyon tane hareket bulunan bodybuilding programları, nede 3 hareket bulunan powerlifting programları ikiside bana göre değil bende ikisini birlestirerek kendi programlarımı olusturdum. Programları oluştururken stronglifts, Texas method, wendler gibi programlar bana iyi ilham oldu kafamda program şekillendirmem kolaylaştı. Bu şekilde hem beni güçlenmeye zorlayacak şiddette, hemde kas gelişimi için yeterli hacime sahip programlarımı oluşturdum. Program temelleri compound hareketlerden oluşuyor ama izole hareketlerinde abartilmadan gerekli olduğunu düşünüyorum. Bu sistem bana uydu ve o şekilde gidiyorum. Bacak çalışmıyorum , sebebi bacaklarimin üst vücuda göre zaten kalın olması, ama deadlift bile tek başına bacaklara yetiyor adeta en azından benim için. Deadlift saolsun ayrı olarak hiç bacak çalışmamama rağmen bacaklar güçleniyor ve buyuyor.

body41body bunu beğendi.
  6. newuser

newuser Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam öncelikle tebrikler, şuanki formunuzu muazzam. Bende 90 kilo civarındayım ve sizin gibi gelişim göstermek istiyorum. Son yazınızda kilo verdiğiniz aylardan hayıflanarak bahsetmişsiniz. Acaba merak ediyorum 107 kilo olsanız bugün nasıl bir program uygulardınız kabaca. Beslenme için verebileceğibiz tavsiye var mı

7. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73

Sayfayı Paylaş