2si arasida kaldim...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve MertSelcuk tarafından 24 Ağustos 2005 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar netrition'dan getirtmek konusunda çelişkiye düştüğüm iki ürün arasında seçim yapamadım...
    1kg prolag glutamine / Pumptech 200 capsule

Siz hangisini önerirsiniz, veya bunların dışında aynı fiyata gelecek(50$) bir ürün önerir misiniz?
    Bu zamana kadar protein tozu dışında birşey kullanmadım bu gibi ürünlerle bir adım öteye gitmeyi umuyoruz..
    İkisinden birisini alırsam creatine ile kür yapmayı planlıyorum...

2. Guest

Guest Guest

Tr de ürün bulma yada internetten siparis konusunda sana yardimci olamayacagim ama tavsiyem odur ki Glutamin maddesini simdilik kullanmamandir cünkü hacimlerde fazla basari grafigi yoktur. Creatin ve protein ikilisini iyi degerlendirmen yeterli olacaktir.

3. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Creatin+Glutamine kombinasyonunu,protein tozu ve amino asitler ile takviye edersen gercekten iyi sonuc alabilirsin...

Internetten urun getirtmekte 2 tip sorun yasarsiniz:
    1)Gümrük sorunu.Bu urunler turkiyeye yasal yollardan uzun ugraslardan sonra girer.Tarim bakanligi izni vs vs..

2)Yol Masrafiniz.Orda cok ucuz gordugunuz urun,yol masrafi ile pekte ucuz olmuyor acikcasi

4. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Arnol dostum gümrük fln filan problem deil uzun zamandır kargo masrafıyla birlikte protein tozu getirtiyorum yinede buradakinin yarı fiyatına geliyo...
    Dolayısıyla bir problem yaşanmıyor..
    Panzehir üstad B12 500mg 30tablet + Bee Pollen 500mg 100tablet + Magnesium 300mg 20eriyentablet + C vitamini 1000mg 20eriyentablet aldım..
    C vitamini ile magnesiumu evde bulunsun diye aldım B12 ile Arı polenini nası kombinasyon edeyim aldıklarımdan önerileriniz nelerdir...?

5. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Iste bu olay Turkiyedeki carpiklasmanin bir örnegi... O ürünler ne kadar masraflarla ve dertler ile ulkemize sokuluyor bilseniz.Haklisiniz sizde ucuz almak icin ama bunu urun ithalati yapan firmalara degil,tarim bakanligina ve ithalat ilgili bolumlere iletin sikayetlerinizi.biz urunleri getirtmek icin kay aydir geberiyoruz acikcasi.masraflarda had safhada..eylul ortasina yetistirmek icin,neler yaptik bir bilseniz...ama insallah daha ekonomik olucak.

Birde turkiyede cok ucuza satilan urunleri kimse almiyor,ama yurtdisindan yliniyor.Bunu anlamak mumkun degil!!!

6. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Pardon birşeyi şikayet eden fln mı oldu problemin nedir?
    Qty Item ID Brand Product Size Price Item
    Subtotal
    1 40-0017 Netrition Product Catalog 1 catalog $0.00 $0.00
    1 84-0401 Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard Protein, Double Rich Chocolate 5 lb. $27.95 $27.95
    Subtotal $27.95
    Subtotal after discount $27.95
    Shipping - FedEx International Priority (2 to 3 business days + Customs) $60.60
    Total $88.55

Al bakalım bu fiyata bu boyutta türkiyede ürün satan marka varsa göster bana !

7. T Man

T Man Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Merhaba, gümrük falan nasıl problem diil, gümrükte tanıdığınmı var, kesin gelirmi yani? Biraz daha bilgi verirsen sevinirim. Teşekkürler.

8. kurar

kurar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    satış/pazarlama
    yeni çıkan yasalardan sonra dışardan çöp girse özel vergi alıyorlar..paket başı 16 ytl..isterse içinde kalemtraş çöpü olsun..farketmez..ve gümrüklerden mal geçirmek eskisi kadar kolay deil..bilhassa son 3 aydır..

9. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Yukarıda verdiğim kargo dahil aynısından 7 kere getirttim problem 0

10. Guest

Guest Guest

MertSelcuk:
    Ari poleni hakkinda genis bir malumatim yok ama daha önce bu soru sorulmustu ve ben tabiatla ugrasan Dr.Karlheinz vietke ye sormustum. Kendisi de bu ürünleri kullanip fitness yaptigini söylemisti. Genelde sabahlari iki ögümn arasinda ve antremandan 2 saat sonra alinmasini tavsiye etmisti.
    B12 vitaminini de ayni vakitlerde alabilirsin. Ben injeksiyon formunu kullaniyorum ve her 3 günde bir injekte ettigim icin belli bir zaman takip etmiyorum ama injekte ettikten yarim saat sonra bir acikma hissi geliyor ve bunu bir avantaj olarak kullaniyorum.
    Magnezyum ve VitaminC yi kombine edebilirsin. Tavsiyem odur ki bu ikisinin yanina birde Cinko(Zinc) almandir.
    Doz ayarlarini sus ekilde standart ayara sokabiliriz. Magnezyum300-500mg / VitaminC 1000mg / Cinko50-100mg.

arnoldjr:
    Dedigin dogru kardes. Ortada bir gümrük ve fiyatlarin artma durumu var.
    Yalniz ben forum acipda hizmet ediyorsam bu takdirde supplement satarakda hizmet etmeliyim. Eger ticaret yapiliyorsa bu ayri konu. Ticaret ticarettir ama bunun icin özel site acip yapmak iyi olur. Eger forumla hizmet yapacaksan bu takdirde supplement yaninda satarak da vücutcu kardeslerimize hizmet yapmis olmamiz gerekiyor. Mesela 60 YTL ye mal olan ürünü rahatlikla kar gelsin diye 90 YTL ye satilabiliyor. Burada simdi gümrüge fazla suc atmayalim diyorum. Mesela hizmet edecek sahis 60 YTL ye alip 65-70YTL ye satabilir. Ama dedigim gibi bu hizmet eden sahislar icin gecerlidir.

Birde yabanci ülkelerde ucuz fiyat satilan ürünler cok ragbet görürken TR de bu ürünler satilmiyor demissin. TR deki durumu bilmiyorum. Ama sana ucuz olarak sadece tek ürünü iyi satis listesinde oldugunu söyleyebilirim. Oda Powerman.

Örnegin HANSA X +Vitalife+SPort&fitness gibi markalarin satisi oldukca cok düsük. Almanyada en cok satan ürünler olarak BMS+AllStar+Weider seklinde dagilmaktadir. Daha aklima gelmeyen en az 5 ürün var elbet ama HANSA ve Vitalife bu listelerin cok gerisinde kalmaktadir. Bu tesbit 2005 Ocak ayinda sunulmustu.

Listeyi ALmanya Rheingönheim sehrinde BB SportlerErnährung isim altinda supplement satan bir marketten almistim.

11. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Arnoljr, Supplementler satisi icin benimle irtibata gecebilirsin. Forum icin bir cözüm bulabiliriz, maksat hizmet olsun.

12. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Panzehir B12 tek tablet 500mg kaç adet almalıyım ?

13. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Mert Selcuk:ne is yapiyorsun bilmiyorum ama birgun basina kendi isin ile ilgili haksizlik gelirse,anlarsin problemimi kardesim..

Panzehir:Cok rahatlikla marka isimleri sayip iyi yada kotu yapabiliyorsun.Ama yanildigin nokta su:
    HANSA VITAL,14 yildir faaliyette olan bir firma.ilac hammaddesi uretmekle basladi.Ve su an 20 nin uzerinde firmaya urun yapiyor.HANSA-X-SPORT kendi markasi...ben biliyorum ki ustunde USA yazan firmalar bile nerde yapiliyor...
    Su an almanyada satis rakamlari icin resmi yerlere bak.ama hansa nin urettigi tum markalari topla o zaman sonuc alabilirsin.keske izin verselerde hansa nin hangi markalari urettigini soylesem ama bu kesinlikle yasak.dikkat eden anliyor bazilarini ama hepsini degil.cunku standart disida mal yapiyorlar...

Vitalife in da turkiyede temsilciligi var.Bence pek markalar ustunde konusmayalim.problem yaratabilir ilerde.bunuda kimse istemez.

Despo:kardes dun telefondaydim kusura bakma..konusamadik..tabi konusalim...

Genel:almanyada yada abd de 10 lirasatilan mal bize 20 liradan fazlaya mal olur.bunu burda kar marjini ne kadar tutarsam ayakta kalabilirim siz dusunun.buraya kadar yapilan masraflar var,birde sonrasi var.yil sonu vergiler stopajlar vs.....

Isteyen istedigini kullansin arkadaslar...Ama saygi duyun!

14. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Arnoldjr yurt dışından kargo masrafını ödeyerek istediğim ürünü getirtirim bundan kime ne onu bi açıklar mısın ?

15. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Benim o konuda karsitligim yok aslinda size yaa.neden anlamak istemiyorsunuz?o turkiyenin sorunu,onlar kaybediyor,dis ticaret olayi anladiniz mi?
    benim karsit oldugum konu,turkiye icinde kacak satilan mallar.bazi serefsizler tir ile kacak mallar getiriyorlar.konum o!!!
    anlastik mi?alabildigin surece yurtdisindan mal tabii ki al...

16. Guest

Guest Guest

arnoldjr:
    Kardes 14 yildir faaliyette tam olarka degil. Hansa X 14 yildir faaliyette degil ama diyelimki öyle. Sende almanyada yasiyorsun bu olayi genis manada bilmen gerekiyor. eskiden saticilarda Vitalife disinda bazen madde bulamazdin. weider+ bilmem ne markasi ve vitalife vardi. Vitalife cok kullanildi. her kullanan sahis ya creatini uygun bulmadi yada proteinleri. Yanlis anlamamalisin ben hansa yada vitalife markalarina cephe acmis degilim. Bugün Joe Weider hakkinda elime bilgi ulasirsa ve yanlis is yaptigi ortaya cikarsa bu ilk yayinlayacak olan sahis yine ben olurum. Hansa markasini 9 aydir Pfitzemeier heidelberg ve mannheim profesyonel sporculari kullandi. Bedava kullandilar para ödemediler. Keske hepsini toplayipda senin yaninda sikayetlerini dile getirselerdi. Birisi bana söyle diyor: " ben hansa supplementini aliyordum ve eskiye göre dozunu bile artirdim ama diger supplementler gibi 6 aylik performansimda yeterli sonucu bana ulastiramadilar. Artik cebimden para ödeyipde pahali markalari almaya raziyim."
    Rheingönheima tekrar ulastim ve oranin sahibi elimizdeki satis listesinin 6 aylik bir zaman dilimi iicnde incelenmis sonuclar oldugunu söylüyordu. Birde 2 aylik satis sonuclari bazen kol geziyor. Baden Würtemberg satis listesinde ve ayrica RheinlandPfalz satis listesine hansa markasi cok geride kaldi kardes. ürün hakkinda ince bir test olmadigi icin herhangi olumsuz bilgi yazmak yani maddenin icinde eksiklik var yada kimyasal etüdleri daha fazla kulanmis suni islemeler mevcut demek yanlis olur. Bundan dolayi herhangi bir yorum yapmiyorum ama genel manada ortada bir sonuc var ve ben onlari buraya yaziyorum. SOnucda bir ürün alirken ortadaki sonuca göre alinir.
    Hansa nin hangi marka üettiklerini buraya yazmanin ne gibi bir sonuc cikaracagini anlamdim. Benimde elime liste var hangi markalar yada ürünleri cikardigi mevcut.

Markalar üzerinde konusmak problem yaratmaz kardes. Farkindaysan olans eyleri söylüyoruz. Yoksa ben 6 hafta kullandim hic ise yaramaz kimseyede tavsiye etmiyorum gibi klasik bir anlayis beslemiyorum.
    Ben burada yazmistim. Örnegin RIPFAST markasi var. Bu mamrka inanilmaz reklam yapti ve hollanda ile ingilteredeki arkadaslar kullandi ve bana ilettiler. Bu sahsi kullanma ve tecrübeleri bize aktarmaydi. Biz bunu akademiye yönlendirdik. Akademide arastirmalar yapildi ve test person bulundu ve üzerlerinde prohormonlar ile proteinler denendi. Sonuc itibariyle proteinlerin müthis etkisini oldugunu aktardim ama prohormonlarin faydasinin sinirli kaldigi ve diger markalarla esdegerde oldugunu söyledim. Sonuc itibariyle bir iyi ve bir kötü sonuc ortaya cikmisti. Vitalife 2001 senesinde Jerry brainum arastirmasina göre zaten olumsuz olarak telakki edildi. (jerry brainum ironman ekibine dahil ve dergide yazarlik yaopiyor su an.)

17. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Panzehir dostum yineliyorum..
    500mg'lık B12 vitaminlerini kaçar kaçar kullanmalıyım ?

18. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Ben izmir`de yasiyorum.Berlinde dogdum devamli gidip geliyorum.Yani 2 ulkem var gibi..

Hansa Vital in turkiye distrubutorlugunu aldim ve tam 6 yildir kendim kullaniyorum,biliyorsun eski adi SUXES di.Kendim icin cok sonuc aldim ve turkiyede bir cok arkadasimda benle birlikte kullandi ve halada kullaniyor..
    Zaten yakinda biticek olan sitede referans sporcu isimleride vericem..Almanyada personal trainer lik yapan samimi bir arkadasim hansa kullanan ve kullandiran biri.Berlin Athletic hero ac berlin de.Powerlifter kulubu.orda nerdeyse tamamen bu urunler kullaniyor ve sonuclari belgelerde var...

2 ortak Hansa yi turkiyeye zar zor sartlarda getiriyoruz.Daha formaliteler bitmediginden mallari sokmadik.1 ay var daha sanirim.ortagim hansa vital de 8 yildir uretim sefi olarak calisiyor ve neyi nasil yaptigini,hammaddeyi oranlari herseyini cok cok iyi biliyorum..sitede bilesen spesifikasyon belgelerini de yayinlicam ileride..hersey ortada olucak.alman saglik bakanligi onayli ve turk tarim bakanligi onayli...onlari sonuclarini!

Ve son olarak Hansa Vital firmasinin kendi markasi HANSA-X-SPORT..Hansa Vital seninde daha once adini telafuz ettigin bazi markalarin urunlerini yapiyor.Polonyada,Cek Cumhuriyetinde,Macaristanda,Rusyada,Avusturyada ve ALMANYA`da cok sayida baska markanin urunleri HANSA VITAL fabrikasinda uretilip paketleniyor.Bende bu markalar ile genis bir liste var ama yayinlayamam...Ayrica Eger sorun olmazsa o satis listesinide isterim senden.cunku bu ise girdik elimizde olsun dokumanlar..

Reklamin iyisi kötüsü olmaz yinede tesekkurler sana..

Saygim gercekten sonsuz senin gibilere.Senin gibi bu ise emek verip hep kendini gelistirmeye calisip hepde ögretenlere...

19. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bu konuyu kilitliyorum markalar hakkinda haksiz rekabete yol acabilir.

/Despo

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş