24 sokak dövüş stratejisi

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve jkdo tarafından 21 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Mümkünse hiçbir şekilde kavgaya karışmıyacaksın, adamda bıçak yada silah varsa istediğin dövüş sanatının ustası ol hiçbir şansın olmaz...

2. karasahin90

karasahin90 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Şimdi nerede kaldı ki eski kavgalar...Bugün bir kavgada adamı döversin ama 2 gün sonra 5 kişiyle üşüşürler ve sana taktik yapacak zaman bile bırakmazlar...insan bu nedenlerden dolayı kavga etmeye çekiniyor bazen...Erkeklik arkadan ibaret olduğuna şahit oldum....Malesef

3. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    ben anlamadım bu nefsi müdafa ise hasmın işini bitirmek nedir?çok mu counter oynuyosunuz?delikanlılık erkeklik mi kaldı?adam gelip para istedi(tinerci mesela) sen dövdün adamı dünyasını kaydırdın sonra nolacak?adam eğer ADAM olsa zaten sıkıştırmaz seni..sokakta yürürken jileti vurur boynuna, kim vurduya gidersin...olan kime olur?sana.. kavga çözüm değil..biz düzgün ailelerin binbir zorluklarla yetiştirdiği düzgün insanlarız..hayatımız bu kadar ucuz olmamalı.. lütfen kavga konusunda kimseyi özendirmeyin.( hasmın işi biter,falan filan.....) özellikle bu konuşma tarzını kınıyorum. saygılarımla

okaaan bunu beğendi.
  4. the_boss

the_boss Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bunlarla ile ugrasmaya gerek yok cak kafayi bitsin eger saglam oturursa zaten isi bitmistir ama oturmadiysa bile genede aldigi darbe onu 2-3 sn sersemletir 2-3 sn yede zaten ona bitirici vuruslar yapa bilirsin

5. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
  6. cakmak01

cakmak01 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    bende cok kavga ettım zamanında ama bellı bır yaşa geldımı ınsanın göruslerı degısıyor kavgadan uzak duruyor nedense bende böyle oldu zaten kavga anında sinirler fırladımı kımse durduramaz kımseyı olacak olur benımde tavsıyem korkunu bellı etme kavga anında her ınsanda o duygular mevcut bu korkuları ateşe cevırmek gerek daha fayda saglar kavga anında gözlerını kacırma rakıpten na kadar iri olursa olsun herşeyi belli eder zaten
    kendımden cok ırı bır adamı tokatlamıstım ben adamın kılı kıpramadı çok sasırdım halbıkı benı yerle bır edebılecek gucte bırıydı böyle seyler oluyor kavgadan kacınmak en ıyısı en saglıklısı

7. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Burdaki yazıları okuduktan sonra "Never Back Down" filmini izleseyim geldi gene :) Arşivimden bulup seyredeyim gene. Sizlere de tavsiye ederim.

8. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Ben izlemiştim baba film :)

9. cakmak01

cakmak01 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    en son bı fıım cıkmıs sokak dövüşü blood and bone onuda arastırıp ızleyın cok saglam fılım yapmıslar arkadaslar

10. biglord

biglord Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

ben milli boksörüm ve pek forumlara yazan birisi değilim sadece okurum. bu mantıksız yazıyı görünce düzeltme gereği duydum.

boksta itici kas grupları, güreşte çekici kas grupları çalışır. güreş bariz olarak boksa üstündür diyemezsin. ayrıca ufc'de nakavt esastır geneli itibariyle. ve hiçbir güreş tekniğiyle rakibi sokakta nakavt edemezsin ya da çok zordur travmatik bir etki gösteremediğin sürece.

oysa pençe, baldır, sırt kombinasyonuyla vurulmuş bir arka yumruk hasmınızı öldürebilir bile.

Berkthagar bunu beğendi.
  11. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    7.maddeye kadar okudum ve devamını okumayacağım...Arkadaşlar gözlere,gırtlağa,bacak arasına çalışıp adamı öldürmektense kaçın derim.kaçanın anası ağlamaz.gözünü kör etseniz yada gırtlağına vurup öldürseniz yada bacak arasına vurup öldürseniz [bacak arasıda öldürür] başınıza bir sürü iş alırsınız adamın ağzını burnunu kırın ama öldürmeyin :D

12. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    seneler olmus yazılalı ama ne kadar sacma bisey yav
    hasmının işini bitirince hemen ordan uzaklas filan bunlar nasıl laflar
    dedim bi sonraki maddede testere ile adam nasıl doğranır onu filan anlatıcak heralde :s

ya sokaklarda hersey basımıza gelebilir eyvallah kafa göz giriceksin yere elince orasıda ayrıdır ama beni irite etti bu baslık bilemiyorum
    sokakta kavga etmeyi ya bilirsin ya bilmezsin zaten o bambaska biseydir böyle maddeleselerde binlerce sabaha kadarda anlatsalar hatim edilip anlasılcak bisey değil bu
    sacma

13. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    abi bırakın ya adam yazmıs ama uygulamak o kadar kolay mı bende basarının sırrını yazacam dikkat edin eger uygularsanız dünyada her dalda basarılı olacagınız ümidiyle :)
    1.) hedef sec
    2.)hedefe yönelik program sec
    3.)programa bir an önce basla
    4.)sıkı calıs
    5.)azimli ol
    6.)sabırlı ol

işte bunu uygulayan herkes hangi dalda olursa olsun basarılı olacagını düsünmekteyim....

bilmem hedefe ataga gec ard arda saglam yapıstır gözlerini etkisiz bırak..... devam etseydin dünyayı nasıl kurtaracaz onuda anlatsaydın :) bu konusma annemın ben kucukken bana yaptıgı konusmaya benziyor derslerine ii calıs,kimsenin seni kandırmasına izin verme, akıllı ol , zeki ol(zekanı arttır),....vs
    yazarken gercekten cok kolay komutlar ama uygulanabilirligi işte o tartısmalı... ben sizi gercek dünyaya cagırıyorum
    "WELCOME TO THE REAL WORLD"

14. Genisa

Genisa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam çok güzel yazı ama sokak dövüşünde allah ne verdiyse giriliyo bu teknikleri pek sanmıyorum yani uygulamaya zaman bile kalmaz adamlar 2 3 kişi çullnadığında ne jetkundo kalır ne başka bişey

15. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Abi Snde Naptın bide Öldürde tam olsun..III. Dünya Savaş'ı başlatsaydın bide Şiddeti Çok gerekmedikçe kullanmam Ama Gerekdiği zaman 5-6 kişiyede tek dalarım...Ama Bu yazıyı okuyan ve güzel dienlere ALLAH akıl fikir versin..

16. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    konu için teşekkür ederim kavganın kötü bir şey olduğunu herkes biliyor ama bazen kavga kaçınılmaz olabiliyor ve mecbur kalıyoruz napalım çare yok tek çare kavga tekrar konu için teşekür ederim
    en iyi savunma saldırıdır!..

saygılar...

17. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    sokakta kimlerle kavga çıkarır?
    genelde serserilik yapan bi grup korkaklar.. bunlar 3 veya 5 kişilik gruplardır. tek başlarına kaldıklarında birşey yapamayan birbirinden güç alan 0 dövüş teknigi bilen geberik insanlardır.
    yolda yürürken bir boksör veya dövüş sporlarıyla ugrasan lisanslı bir sporcu sizinle ugraşmaz. geneldee dövüşmeyi bilmeyen adamlar sokakta karşınıza çıkar. mesela bi örnek veriyim bi hatalı sollama diye bi ara 5 kişilik bir aile arabadan iniyorlar tek kişi bir adama saldırıyorlardı . eski boksör ve güvenlik korumalıgı yapan bi abimiz bunları tek tek vuruşlarla yerle bir ediyordu. sözün özü ilk önce yumruk atmayı ögrenelim gırlaga parmak yok bilmem ne bunlarla ugraşılmaz. yumruk atmayı tekme atmayı ögrendikten sonra kol kırma bacak kırma hareketleri ögrenmemizde fayda olabilir. ama diger yazan şeyler dövüşmeye bile aykırıdır. bence dövüşmede bile kalleşlige yer yoktur.temiz temiz döversin olur biter.

başıma gelen bir olayıda anlatıyım. 4 ay önce boks antrenmanındann çıktıktan sonra annanemlerin evine gidicektim evleri bagcılarda. evin yakında bi internet cafeye girdim çıkışta eve yürüyerek giderken karşıma 3 tane serseri çıktı. cep telefonumu istediler. spor çantamı istediler. ben onları dövebilicek güçte oldugu bildigim halde telefonumu verseydim aylarca bunu kafama takar bunalıma girerdim. allahında verdigi bi güçle beklemedikleri bi anda yumruklamaya başladım biri düşüyor digeri zorla kalkıyor birkere daha yere serildiklerinde daha kalkıcak güçleri kalmadı bende hızlı şekilde ortamı terkettim.
    karşımıza böyle insanlar çıkınca beklememiz lazım yoksa biz kayebedebiliriz tavrımızı başta ortaya koymalıyız bu yüzden dolayıda illa lisanslı olarak degil ama dövüş sporlarıyla belli bir süre uğraşmalıyız. bir boksör veya başka dövüş sporuyla ugrasan bir insan dışarda mesafeli dövüşür kavga ettigi insanları yanlarına yaklaştırmadan yumruk tekme atarlar. buda sizinle dövüşen insanların biryerden sonra geri çekilmesini saglar.

themertyildiz, extreme_sports ve wolf13 bunu beğendi.
  18. ricardo

ricardo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Tamamen Katılıyorum Ben Kavga Yapmadım Ama Abim var Bilmem Neyim Var Diyenleri Çok Gördüm Hani Dayak Yediği Halde Kendine Yediremeyen Yedirememektende Çok Karşıdakini Kalabalık Grupla Linç Etmek İsteyenler

19. extreme_sports

extreme_sports Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Faydasız ve şiddet dolu bir yazı olmuş, eğer dövüşmek istiyorsanız dövüş sporları öğrenirsiniz arkadaşlar, ben kickbox yapıyorum ve salon dışında dövüşmek aklınızdan bile geçmiyor insana sabrı öğretiyor.

20. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    25. tabanca taşımak:

adama nişan alın ve ateş edin. sonra gidip nefes alıp almadığına bakın. ölmüşse oradan uzaklaşın. ölmemişse bir daha ateş edin.

Sayfayı Paylaş