20 yaşındayım 140 kiloyum

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve yazıkbana tarafından 6 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yazıkbana

yazıkbana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar spor salonuna yazıldım 2 gündür ikişer saat gidiyor 3 set 10 dk dikey bisiklet 30 dk yürüyüş yapıyorum salondaki hocalar hemen özel ders vererek açıkcası para alarak ilgileniyonlar ben doğru yapıyormuyum lütfen tavsiyelerinizi yazın pes etmek istemiyorum 2 gündür gittiğim için her tarafım ağrıyor 3. Gün dinlenmelimiyim spormu yapmalıyım kursta bir program yapılır sanıyodum fakat aletleri tanıttılar sadece yütfen yardım edin sizden başka güvenebildiğim kaynak yok

2. Kingmeto

Kingmeto Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Öncelikle merhaba.Bu soyledimlerimi tamamen uygularsan farkı görüceksin.Oncelikle gunde 100 gram protein alman lazim kilon fazla oldugu icin 1.5 kati cok fazla olur gunde 100-130 gram protein al bu proteini haslanmis veya izgarada tavuk/balık/et/hindi/yagsiz ton baligindan karsila 100 gram tavukta yaklasik 25 gram protein oldugunu hesaba katarak gunde 100-130 gram protein alacak sekilde ayarla.Karbonitrat gunde 80-100 grami gecirme ve 150 gram haslanmis mercimekle 150 gram haslanmis bulguru 3-4 ogune bol mesela ara ogun olarak 50 gram haslanmis mercimek 50 gram haslanmis bulgur ve 100 gram saglikli protein kaynagi yapabilirsin.Bunun disinda sabah 4 haslanmis yumurta beyazi yemeni tavsiye ederim.Saglikli yaglar (zettinyagi-hindistan cevizi-avacado-yagsiz tuzsuz ceviz badem findiktan karsila).Yag yakimi icin kardiyon guzel ama agirlik antremanida yapman lazim bence 4 set 15 tekrar yapabilecegin agirlikla.Simdilik bu kadar baska bisey merak edersen cekinme sor.Basarilar bu mesaji okuduysan bana don

3. psikolg

psikolg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Acele etme ben 47 yaşındayım yıllarca kilo problemi yaşadım ama yılmadım sürekli çalıştım. düzenli beslenmeye dikkat ettim. sonuç 125 kilodan 73 kiloya indim. 4 yıldır 73-75 kilodayım. çalışma ve beslenme düzenimi hiç bozmadım.

4. yazıkbana

yazıkbana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Saolun
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Haziran 2017 ---
    Gerçekten çok teşekkür ederim ilgiyle yazmışsınız spora devam ediyorum halen haftada 4 gün 1 saatlik eliptik bisiklet yapıyorum başlarda 10 dk yapamıyordum bisikleti gerçi 3 hafta oldu tek sorunum ekmek hala bırakamadım açlık hissi mutlaka oluyo bu haftada bimden tam buğday ekmeği almayı düşünüyorum sürekli araştırıyorum çok saolun özenle yazmışsınız kayıt olduğum spor salonunda böyle ilgilenmediler ilk günden özel ders 40 tl diyip başlarından savdılar ki ülke geneli avmlerde marka olan bi salon

Son düzenleme: 21 Haziran 2017
  5. Kingmeto

Kingmeto Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Sen herhangi bir sen istersen burdayım.Gunde 1 dilim ekmek yersen seni cok zarara sokmaz ama 1 dilimi gecme ve cok fazla makarna filan tuketme.Başarilar bisey istersen yaz

6. yazıkbana

yazıkbana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar (140 kg 20 yaş) yine ben spora başlayalı 3 hafta oldu malumunuz her yeni başlayan gibi düzensiz olsada spora gidiyorum bir gün dinlenme bir gün olarak bu son haftamda gittiğim günlerde bir saat mutlaka eliptik bsiklet yapıyorum ve 740 kalori yaktığımı gösteriyor bu doğrumu kilomu giriyorum makinaya ve hızım en az 7. Tutmaya çalışıyorum ..nabzım ise en az 160 iniyor ve en fazla 185 çıkıyor 185 sonrası yavaşlayıp nefes alıyorum nabzımın inmesini bekliyorum 10 dk sonra yeniden hızlanıp nabzımı yükseltip geri düşürüyorum bu yaptığım doğrumu 20 yaş 140 kg 174 boy nabzımı kaçta tutmalıyım lütfen cevaplarsanız sevinirim ( genele yazmıştım fakat cevaplayan olmadı kardeşim merak ettiğim konu bu tekrar teşekürler)

7. Kingmeto

Kingmeto Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Öncelikle o gosterilen 700 kalori kesinlikle yanlis cunku sen terleyerek cok daha fazlasini yakiyorsun bu arada nabzini minumum(120) maksimum (160)arasi tut daha fazla yukseltme senin icin hesapladım herhangi bir sey merak edersen yine cekinme sor

Sayfayı Paylaş