2 yılda değişim - 120'den 70'e

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve dsjdn tarafından 14 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. dsjdn

dsjdn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese merhaba,
    İki küsür senedir takip ettiğim foruma kilo vermeyi kafaya koyduktan sonra daha sıkı takip eder oldum ve hep bir before - after da kendim koymayı düşledim, diğer kilo vermiş kişilerden de ilham alarak. Nihayet paylaşmaya değer bir noktaya geldiğimi düşünerek başkalarına da motivasyon kaynağı olması umuduyla paylaşımımı yapmak istiyorum.

2012 yılında bu işi kafaya koydum, o zamanlar 120 kg (belki daha da fazlaydım, çünkü tartıya çıkmayı bile istemiyordum) ile spora başladım. 16 ayda 50 kilo vererek 70 kiloya düştüm. Daha sonrasında sarkma problemi yaşayınca büyük moral çöküntüsü yaşadım ve 6 - 7 ay daha sarma ile mücadele ettim bir yandan da doktorlara da gidip sarkmanın gerçekten geçip geçmeyeceğini öğrenmeye çalıştım. Ancak, derinin aşırı deformasyona uğraması yüzünden düzelmeyeceğini anlayınca bir yandan kendi başıma para biriktirmeye çalışarak (öğrenciyim, ailem de karşı olduğu için onlardan da para alamayacapımdan çalıştım) ameliyat olmaya karar verdim.

Ameliyat sonrası 6-7 ay kadar ara vermek zorunda kaldım ve ardından tekrar başladım spora. Şu anda 4. ayımdayım ve geldiğim noktayı hem bilgileriyle forumdakilere yol gösteren kişilere teşekkür maiyetinde hem de yeni başlayanlara motivasyon olması için paylaşmaya karar verdim.
    Before fotolarım pek fazla yok, o zamanlar fotoğraf çektirmeyi istemediğim için. Bir gün gerçekten bu noktaya geleceğimi bilsem çekerdim.

Paylaştıkları antrenman programları için Schwazxxl ve Flexor'a; vg ve metabolizma vb. üzerine engin bilgilerini bizlerle paylaştığı için bozokaydın'a ve benim gibiler için en büyük motivasyon kaynağı olan ilbey'e de azimlendirdiği için teşekkürü borç bilirim.

Mücadeleye devam.

459761_366832130048098_254766544_o.jpg FotoFlexer_Photo.jpg FotoFlexer_Photo1.jpg side triceps - Kopya.jpg dsada.jpg gagdsa.jpg

Ekli Dosyalar:

• hfdhdf.jpg
      hfdhdf.jpg
      Dosya Boyutu:
      98 KB
      Görüntüleme:
      656
    • back.jpg
      back.jpg
      Dosya Boyutu:
      96,3 KB
      Görüntüleme:
      645
    UZİKONİGRASSE, zvandut, hayaletfilo ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. EFE_57

EFE_57 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    evrim teorisi olmuş bu :D tebrik ederim harika bir değişim.

3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Tebrik ediyorum,sabriniz ve azminiz umarim forumdaki birçok kişiye motıvasyon olur.

4. dsjdn

dsjdn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkür ederim. Bu arada eksik olmasın ekleyeyim, boy 1.77 şu anki kilo da 76.

5. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    helal olsun valla guzel gelisim,sarkmalardan ameliyat oldum demissiniz ama iz falan da goremedim hic.Gayet fit ve orantili bi vucut olmus sporu birakma ustune ekleyerek ilerle derim.En basarili degisimlerden biri.

6. dsjdn

dsjdn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Çok teşekkür ederim, ömür boyu devam etmek istiyorum bu spora, öyle de olur umarım. İz var, aslında bayağı da belirgin ama eşofman tam üzerine geliyor gibi. Tam o noktaya bakılırsa görülüyor fotoğrafta.

7. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    gerçekten baya baya olmuş :D tebrikler ek olarak bu gerdrme ameliyatı hakkında biraz daha bilgilendirir misiniz?

8. dsjdn

dsjdn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Sarkan deri toparlanamadığı için fazlalığı aldırdım. Zaten bilinen bir şey. Ben devlet hastanesinde oldum. Mumnun olmadığımdan değil ama bütçesi olanın özelde olmasını tavsiye edebilirim. İzler kalıcı, tamamen gitmiyor ama ben kendim yara izini dert etmiyorum. En azından daha düzgün bir görüntüye kavuşuyorsunuz.

9. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Değişim süper olmuş vücudunuz yenilenmiş başarılar ;)

10. MyWorld74

MyWorld74 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makina CNC
    Yer:
    İstanbul
    tebrik ederim abi çok fena olmuşsun :)

11. GyfitnessP

GyfitnessP Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Nerde ameliyat oldunuz acaba doktorunuz kimdi ve ücreti nedir? Mini tummy tuck mu bu yoksa full mu

12. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    Tebrikler süper olmuş.

13. dsjdn

dsjdn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Ankara'da ameliyat oldum. Mini değil tam oldum yani göbek deliğimin de yeri değişti, sarkma aşırı olduğu için. Destek mesajları için de çok teşekkür ediyorum. Olumlu olumsuz görüşler, hangi bölgelere ağırlık vermeliyim vb. konularda tavsiyelere de açığım. Bir de bulk düşünüyorum 1 ay gibi, sizce bulk yapmalı mıyım yoksa define uğraşmaya devam mı?

Sayfayı Paylaş