2 aylık intermitent fasting,low carb + ağırlık çalışması before after.

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve alper333 tarafından 25 Nisan 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. alper333

alper333 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    hep gaz sandığım göbeğimin birgün gaz değilde yağ olduğunu anlayınca 2 ay önce spora başlama kararı aldım. kardiyo yerine ağırlık çalışmasının daha iyi olduğunu araştırınca öğrendim ve 1. gün upper 2. gün lower 3. gün off program uyguladım.
    intermittent fasting 16-8 ile başladı 20-4 yapıyorum şu an. spor salonuna açlığı bozmadan 1 saat önce gidip spordan çıkınca kahvaltımı yapıyorum. ağırlık çalışmaları hiç zor gelmiyor artık.
    ölçüler şöyle
    bel : 98-92
    kilo : 81.5 - 81.5
    kilom hiç düşmedi ama epey bir yağdan kurtuldum.
    carb. alımını günlük 100 gr ı geçmeyecek şekilde ayarladım ve makrolara elimden geldiğince uydum. günlük aldığım protein miktarı 110-120 gr civarı oldu.
    sonuçlar sizce nasıl ? ben çok daha iyi hissediyorum ve memnunum amacım yağı düşürmek olduğu için kas arttırmaya uğraşmadım hiç ama epey bir kas kazandığım sanırım. günlük kalori alımım hep - deydi kimi zaman -500 oldu kimi zaman -1000
    kafamı kurcalayan en önemli şey spora başlamadan önce yaptığım araştırmalarda hep şu söyleniyordu yağ yakarken ve kalori alımında + ya geçmeden kas kazanmak mümkün değil.
    ama benim kilom aynı ve belim 6cm incelmiş fotoğraflardan da görüldüğü gibi kas oranı artmış vücudum IF e alıştığı için artık hiç acıkmıyorum çoğu zaman zorla fındık badem falan yiyorum yoksa günde 1000 kalori bile yeterli geliyor bana yani ben 2 ay boyunca belki 1 gün kalori de + ya çıkmışımdır ama kas kazandım belki azdır ama kazandım spora başlamadan önce if +ağırlık ile sıska bir zayıflığımın olacağını düşünüyordum beni en çok bu mutlu etti.
    yorumlarınızı bekliyorum

Bozo-Baku, afka9, Cesurbey ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Tebrik ederim kilo kaybetmeden mükemmel olmuş

3. theworst

theworst Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    6 ay IF e devam et antrenmanla birlikte. Sonuçlarına kendin bile inanamayacaksın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Almam gereken kaloriden sürekli -500 -1000 düşük alarak beslendim üstüne birde spor yapıp kalori açığı oluşturdum ama kilo vermedim diyorsun o nasıl oluyor ya?

5. Hafiy

Hafiy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    carb alımı 100 gr protein 112 gr 800-900 kalori etti burası geriye kalanda bişey yemedin mi ? Biraz daha detaylı anlat lütfen.

6. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    IF nın büyülü olayı bu olabilir kilo kaybetmeden yağ yakmak ama kalori acigi oluşmadığına eminim eğer kilo değişmediyse

7. alper333

alper333 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    yağlar var daha ayrıca her 100gr carb içeren besin aynı kalori olacak diye birşey yok ki. protein de de aynı şekilde.
    boyum 177 kilom 81 iken günlük tüketmem gereken kalori miktarını araştırınca 2200-2300 civarı bir rakam çıktı
    bende myfitnesspal ve fatsecret yükleyerek ilk 10 gün falan yediğim şey 3 kalori olsa bile yazdım en ufak şeyi bile o şekilde 1700-1800 civarı kalori olacak şekilde ayarladım günlük.
    1 ayın sonunda kalorilerim 1000 e falan düştü hatta canım hiçbirşey yemek bile istemiyordu 1 hafta 10 gün falan hiçbir değişim olmadı kilomda sonra araştırdım ki fazla düşük kalori alımı yağ yakımını zorlaştırıyormuş ve 2 gün 3000 kalori civarı tükettim IF saatlerine takılmadan. o 2 günün ardından tekrar 20-4 IF ve 1800 civarı kaloriye döndüm ve yağ yakma süreci tekrar devam etti.
    hala devam ediyor 91.5 u gördüm bu sabah bel ölçüsü olarak ilk kez başladığımda 98.5 gibi birşeydi.
    başlangıç kilom 81.5 idi şu an 80.700 81 arası gidip geliyor olabildiğince detay vermeye çalıştım merak ettiğin başka birşe varsa cevaplarım.
    177 boy ve 81 kilo olarak günlük 1700-1800 de sınırladım kaloriyi hatta bazı zamanlar çok daha altına iniyordu yani kalori açığı oluşturmamam imkansız 4 saat yeme aralığı içinde yüksek protein,yağ düşük carb şeklinde besleniyordum ve şekeri tamamen çıkarttım diyebilirim hayatımdan diyete başladığıktan sonra sadece 2 kez şeker tükettim (meyve harici)onda da hanım sütlü tatlı yapmış az bişey yedim. meyve tüketimine de dikkat ettim. youtube da Dr. Eric Berg var onu takip ediyorum IF ve keto hakkında çok bilgili meyve tüketimine karşı, yağ yakmak isteyenler için. ama ben vitaminler için günde 1 portakal ve 1 kivi yiyordum en fazla. marul ,roka ve salata bol bol yiyordum yemekle birlikte. 2. öğün ya ton balığı,ya tavuk göğüsü yada köfte oluyordu 2 ayda belki 3 kere bozmuşumdur bunu. ama kalori olayına dikkat ettim kesinlikle en ufak şeyi bile yazdım uygulamaya ama işte tatlı,şeker ve carb. almayınca 4 saat içinde istesende fazla yiyemiyorsun ben hep zorluyordum kendimi 1800 e çıkmak için
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Nisan 2018 ---
    bilmiyorum açıkcası bende yağlar gider ama vucüdum sıskalaşır diye düşünüyordum.
    antreman ,yeterli protein ve en önemlisi intermittent fasting ile alakalı diye düşünüyorum.
    ama işin uzmanı değilim nihayetinde

Son düzenleme: 28 Nisan 2018
  8. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ozaman kilon değişmiştir bi yerde hata var

9. Baydez

Baydez Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ramazan senin dedigin diyete az cok benziyor. 2 haftada 2 kilo verdim 80den 78e dustum. Gunluk aksatmadan 100gr protein aliyorum 2lt su iciyorum. Fakat kas kaybi bende de olmadi. Gobek ve kalca olcum 3cm dusmus bu 2 kilodan dolayi.

10. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Bu konu ile ilgili bir şeyler yazacağım.
    1-diyet yapar iken vücudun sıkılaşmiyorsa ve sertlesmiyorsa sen yağ değil kas kaybediyorsun demektir.
    2- günlük 1000 kcal kaloriden kisarsan vücut hayatta kalma moduna girip metabolizmayı yavaşlatır ve yağ depolama moduna girer.
    3- if diyeti candır ama riski vardır o da insilun dir.
    4-belinizin incelmesi yağ yaktım anlamına gelmez.benim belim bulkdan definasyonda geçtiğinde 2 ayda 97 cm den 78 cm altına iniyor.aynaya bakın derim.
    5- low var diyeti düşük karbonhidrat alımından dolayı vücuttan ödem ve su atimina neden olur.

Sayfayı Paylaş