2 Ayda 8 kilo verdim.

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve MerveCFK tarafından 23 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. MerveCFK

MerveCFK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Herkese merhaba forumu bugün gördüm ve tecrübeli arkadaşlara 2 aydır yaptığım diyetten bahsedicem. Adım merve 17 yaşındayım boy 165. Diyete başlamadan önce 69 kg idim bugün 61,2. Spor yapmıyorum haftanın 2 günü okuldayım(hareketsiz) 3 günü hastanede çalışıyorum(hareketli). Kahvaltı 8:30 -2 dilim tam buğday ekmek Peynir, domates , kıvırcık 1 tam yumurta Ara öğün 11:00 kuru meyve. Öğle 13:00 - Haftanın 3günü işte olduğum için menüde diyetime uygun yemekleri seziyorum genelde sebze, çorba arada tavuk. Öğle 13:00 - Haftanın 2günü okulda. Salata ve tavuk. Öğle 13:00- Hafta sonları kursta olduğum için öğle yemeği yemiyorum meyve yiyorum. Ara öğün 16:00- Süt, Meyve. Akşam yemeği 18:00 - Genelde evde olduğum için Sebze ağırlıklı yiyorum. Salata veya yoğurt yanında. Bulgur ara sıra evde yapılırsa. Diyetiyenim bana 9,30 daki ara öğün için 1 porsiyon meyve yazdı. Çok nadir yiyorum. Hafta 1 gün sütlü tatlı yiyorum. Verdiğim kilo 8 fakat az verdiğimi düşünüyorum. Sizce doğru yolda ilerliyor muyum ? Eksik veya fazla bişeyler varmı burada. Kalori hesabı yapmıyorum sağlıklı besinler tercihim. Yer fıstığını fazla yiyorum akşamları çay ile beraber 35 gramı geçiyor dayanamıyorum. Fikirlerinizi bilmek istiyorum.

2. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    2 ayda 8 kilo vermek bence az değil. Ancak önemli olan verdiğin kilolar yağdan mı yoksa kastan mı gidiyor. İmkanın varsa özellikle evdeyken kaslarını çalıştırmanı öneririm. Kendi vücut ağırlığınla ufak antrenmanlar yapabilirsin.

3. Winches919

Winches919 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Kalori saymadan çok yada az veriyorum diyemezsin, Ki kadınların bazal metabolizması daha az yakıyor diye biliyorum, Haftada 1 kg gayet iyi bir rakam.

4. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    2 ayda 8 kilo vermek az değil fazla. muhtemelen sağlıksız bir şekilde vermişsinizdir. 8 kg yağ yakmak yerine su ve kas kütle kaybı yaşamışsınızdır. 8kg veren bir insan aynada kendisine aşık olur ama siz bunu hissetmiyorsanız beslenmenizi ve spor tarzınızı gözden geçirin

malevolent ve Winches919 bunu beğendi.
  5. MerveCFK

MerveCFK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yanlarim gobegim ve bacagimdaki fazlaliklar gitti. Gozle gorulur cok buyuk fark oldugunu soyleyebilirim.

6. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Başarılarınızın devamını dilerim o zaman :) Gerisini getirmeniz dileğiyle

Winches919 bunu beğendi.
  7. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Basarilar.

Winches919 bunu beğendi.
  8. Gülcan Ülker

Gülcan Ülker Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    2 ayda 8 kilo verebilmek gercekten büyük basari. Ama diger üyelerin de dedigi gibi yag/kas yakma önemli bir konu. Ben 2 sene önce 3 ayda 6 kilo verip ideal kiloma ulasmistim. Bu sürecte genellikle ekmek ve yaglardan uzak durup protein agirlikli beslenmistim. Haftada bir kere de kosmaya gidiyordum. Ama ana etkenler bence bol su tüketimi ve düzenli yani her gün ayni saatlerde yemek oldu benim icin. Mutlaka tavsiye ederim.

MerveCFK bunu beğendi.
  9. MerveCFK

MerveCFK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Tesekkur ederim. Yemek saatlerim de asla oynama ve sasma olmamasina dikkat ediyorum. Yediklerim hep saglikli ve kaliteli besin olmasina dikkat ediyorum. Basit karbonhidrat yok menumde. Kaliteli karbonhidrat olarak mercimek ve bulgura pilavina yer veriyorum. Tam Bugday ekmegini sabah 1 dilim aksam 1 dilim olarak yiyorum. Olcum yaptiracagim tesekkur ederim.

Sayfayı Paylaş